OCTA polise - vienkārši, ātri un izdevīgi
Izvēlies OCTA starp 10 piedāvājumiem, mēs dosim papildus garantiju. Ātra OCTA apdrošināšana!
Noformē OCTA 2 minūtēs!

OCTA apdrošināšana

mēn.:

Kā iegadāties OCTA polisi?

1
Ievadi datus par automašīnu un izvēlies sev piemērotāko OCTA polises piedāvājumu
2
OCTA polises pasūtīšanas formā ievadi datus par sevi, izvēlies apmaksas veidu un apstiprini pasūtījumu
3
Pārliecinies vēlreiz, ka visa informācija par Tavu OCTA ir pareiza, apstiprini pasūtījumu un veic apmaksu
4
Mēs sagatavosim OCTA polisi un nosūtīsim Tev e-pastā. Tu saņemsi arī SMS apstiprinājumu. Brauc droši ar mūsu OCTA polisi!

Kāpēc nepieciešama OCTA apdrošināšana?

Likumā noteiktajā kārtībā ikvienam transportlīdzekļa īpašniekam vai tā tiesīgajam lietotājam ir obligāti jābūt apdrošinātam ar OCTA - Obligāto civiltiesisko apdrošināšanu. Bez šīs apdrošināšanas transportlīdzeklis nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē. Tāpat arī, dodoties uz ikgadējo tehnisko apskati, transportlīdzeklim jābūt spēkā esošai OCTA apdrošināšanai. OCTA apdrošināšana pasargā transportlīdzekļa īpašnieku, vadītāju pret risku nodarīt zaudējumus negadījumā iesaistīto trešo personu mantai vai veselībai. Radušos zaudējumus sedz apdrošinātājs, tādējādi pasargājot apdrošināšanas ņēmēju no finanšu zaudējumiem, kas radušies negadījumā pret trešās personas veselību vai mantu. Manapolise.lv Tev palīdzēs atrast lētāko OCTA apdrošināšanu internetā.

Kā darbojas OCTA un kāds ir tās termiņš?

Noformētā OCTA polise darbojas visā Eiropas Savienībā, turklāt arī Norvēģijā, Lihtenšteinā, Šveicē, Islandē. Tas nozīmē - polises derīguma termiņa ietvaros droši varēsi doties braucienos ārpus Latvijas Eiropas Savienības un šo valstu teritoriju ietvaros. Ja, esot ārpus Latvijas, saņem ziņu par polises termiņa beigām, Tev atliek ienākt Manapolise.lv un noformēt garantēto OCTA apdrošināšanu. Tā stāsies spēkā jau 15 minūšu laikā pēc tās iegādes brīža. Svarīgi atcerēties, ka, dodoties ārpus Latvijas, OCTA polise jāizdrukā. Noformējot OCTA polisi, Tavai izvēlei tiek piedāvāts apdrošināšanas termiņš - 3, 6, 9 vai 12 mēneši. Attiecīgi tik ilgi ir spēkā Tavas OCTA derīguma termiņš. Izmantojot OCTA kalkulatoru, varēsi redzēt, kāds ir pašreizējās polises termiņš un pēc cik ilga laika tas beigsies. Tavās iespējās ir pieteikt OCTA polises atgādinājumu, kad 10 dienas pirms termiņa beigām saņemsi ziņu e-pasta vai SMS veidā. Vairāk informācijas atradīsi OCTA Apdrošināšanas produkta informācijas dokumentā.

Kam domāts OCTA kalkulators un kā to izmantot?

OCTA kalkulators ir rīks, kas palīdzēs izvēlēties Tev piemērotāko un izdevīgāko apdrošināšanas polisi. OCTA kalkulatorā jāievada dati par automašīnu (reģistrācijas numurs, automašīnas reģistrācijas apliecības numurs - šeit būt nepieciešama automašīnas tehniskā pase) un vēlamais OCTA polises termiņš - 3, 6, 9 vai 12 mēneši. Pēc informācijas ievadīšanas izvēlies vienu no piedāvātajām OCTA apdrošināšanas iespējām kādā no apdrošināšanas kompānijām. OCTA kalkulatorā redzēsi polises cenas no tādām kompānijām kā Seesam, Ergo, If, Gjensidige, Balta u.c. Saraksta augšgalā vienmēr būs lētākais piedāvājums, kas konkrētajā brīdī Tev ar Tavu apdrošināšanas klasi būs izdevīgākais. OCTA kalkulators ir ļoti ērts rīks, kas palīdzēs nopirkt lētāko OCTA polisi.

Kas veido OCTA polises cenu?

Ievadot dažādu automašīnu datus, var novērot, ka cenas dažādās apdrošināšanas kompānijās atšķiras. Tas ir tāpēc, ka OCTA polises cenā ir ietverti vairāki aspekti. Kā viens no tiem ir apdrošināšanas termiņš. Jo uz ilgāku laiku noformē OCTA, jo izdevīgāka tā sanāk. Tāpēc izdevīgi ir pirkt polisi uz gadu, kas ietaupa naudu efektīvāk, nekā pērkot polisi 4 reizes gadā uz trīs mēnešiem. Kā otrs aspekts ir transportlīdzekļa pilna masa un un tā reģistrācijas vieta. Jo smagāks transportlīdzeklis, jo lielāka būs polises cena. Apdrošināšanas cenu ietekmē arī transportlīdzekļa reģistrācijas vieta, kad tiek ņemta vērā satiksmes intensitāte konkrētā pilsētā. Piemēram, lielo pilsētu kā Rīga, Valmiera, Jelgava u.c. polises cena būs nedaudz augstāka kā piepilsētu rajonos. Trešais būtiskais aspekts, kas veido OCTA polises cenu, ir Bonus-Malus jeb riska klase. Svarīgi atcerēties, ka par katru izraisīto ceļu satiksmes negadījumu transportlīdzekļa īpašnieks zaudē līdzšinējo Bonus-Malus klasi. Šie un galvenie faktori, kas ietekmē apdrošināšanas cenu.

Kā var iegādāties lētu OCTA apdrošināšanu?

Ar Manapolise.lv Tev ir garantēts iegādāties izdevīgāko un lētāko variantu atbilstoši vēlamajam termiņam. Dažādām apdrošināšanas kompānijām ir atšķirīgas OCTA apdrošināšanas cenas, kuras veido gan riska klase, gan transportlīdzekļa masa, vecums, izmantošanas veids u.c. Ar OCTA kalkulatoru pāris minūšu laikā tiks piedāvātas lētas OCTA polises, no kurām varēsi izmantot atbilstošāko Tavam maciņam un iespējām.

Kas ir Bonus Malus klase un kā tā darbojas?

Bonus Malus sistēma ir izveidota, lai būtu iespējams pēc iespējams precīzāk iedalīt autovadītājus riskantos un mazāk riskantos. Izvērtēšanas procesā ņem vērā to, cik avārijas šoferis ir izraisījis. Visi dati tiek apkopoti datubāzē, turklāt der atcerēties, ka Bonus Malus klasi piemēro fiziskām un juridiskām personām, nevis auto.
Ja persona nav bijusi iesaistīta ceļu satiksmes negadījumā, aprēķinot viņa OCTA polises cenu, tiks pievienota atlaide, kas ir “Bonus”. Savukārt tad, ja persona ir bijusi iesaistīta negadījumā, polises cenai būs pievienota piemaksa jeb “Malus”. Ikviens apdrošinātājs, ņemot vērā pieejamo informāciju, var izlemt atlaides piemērošanu un tās apjomu. Tādēļ arī OCTA cenas mēdz atšķirties.
Visiem auto netiek piemērota vienāda Bonus Malus klase. Tā tiek izvēlēta atbilstoši transportlīdzekļa grupai, piemēram, vieglie, kravas auto, motocikli utt. Iegādājoties auto, tās jaunajam īpašniekam automātiski tiek piešķirta 6. Bonus Malus klase.
Runājot par klasēm, der zināt, ka Bonus Malus sistēmā tās pavisam ir 17. 6. – 17.klase ir “Bonus” sadaļā, un tajā esošajām personām parasti piešķir atlaides, savukārt 1.-5.klase ir “Malus” sistēmā un tajā esošajām personām piemēro piemaksas.
Kā notiek pāreja no vienas klases uz otru? Ja auto īpašnieks neizraisa avārijas, reizi gadā (15.septembrī) viņam piešķirtā Bonus Malus klase var paaugstināties, lēnām ejot līdz pat 17.klasei, kā rezultātā viņš iegūst lielākas atlaides OCTA polisei. Turpretī, ja būs izraisīta avārija, klase kritīsies, un OCTA polisei tiks piemērotas piemaksas. Pārrēķinot klasi, tiek ņemta vērā arī personas apdrošināšanas vēsture – dienu skaits.
Ņem vērā, ka pat tad, ja tavs auto iekļūs avārijā gadījumā, kad pie stūres sēdēs draugs, sieva utt., Bonus Malus klase mainīsies jums, nevis šai personai, kas konkrētajā brīdī bija pie stūres.

Kas ir Zaļā karte un kā tā darbojas?

Zaļā karte ir starptautiski atpazīstams apdrošināšanas līgums, kuru noslēdz attiecībā uz transportlīdzekli, kas piedalās satiksmē Zaļās kartes sistēmas dalībvalstīs (Green Card). Ja transportlīdzeklis ir reģistrēts Latvijā, šādu starptautisku apdrošināšanas līgumu iespējams noslēgt tikai ar tādu apdrošinātāju, kas ir Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja biedrs (LTAB).
Dodoties ceļojumā uz ārvalstīm, ir rūpīgi jāizpēta, vai konkrētajā valstī būs spēkā tavs OCTA līgums un vai nav nepieciešams starptautiskais līgums – Zaļā karte. Tā atlīdzinās zaudējumus, kas tevis izraisīta ceļu satiksmes negadījuma rezultātā radušies trešajai personai vai tās mantai. Vienkārši runājot, Zaļā karte darbojas tāpat kā OCTA, tikai tā pārklāj atšķirīgas teritorijas.
Zaļai kartei ir dažādi darbības termiņi – no 15 dienām līdz pat gadam. To izvēlies, ņemot vērā laiku, kādu atradīsies ārpus Latvijas!
Zaļā karte nepieciešama, ja plāno apmeklēt vai šķērsot: Bosniju un Hercegovinu, Irānu, Izraēlu, Krieviju, Maķedoniju, Melnkalni, Maroku, Moldovu, Albāniju, Baltkrieviju, Tunisiju, Turciju vai Ukrainu.

Klientu atsauksmes

Man ir ļoti laba pieredze OCTA polises iegādē ManaPolise.lv. Esmu ieteicis to arī saviem draugiem, kuri tagad arī pastāvīgi iegādājas OCTA šeit.
Ivars no Rīgas
Vislabāk man patīk, ka varu salīdzināt dažādu apdrošināšanas kompāniju cenas. Dažkārt cenu starpība ir patiesi liela. Uzskatu, ka ManaPolise.lv izmantot ir ļoti ērti un vienkārši.
Santa no Tukuma
Tā kā ikdienā ir tik daudz lietu, par ko jāatceras, man ļoti patīk, ka ManaPolise.lv sūta man atgādinājumu par to, ka tuvojas OCTA polises darbības termiņa beigas. Es tikai izvēlos izdevīgāko piedāvājumu un veicu apmaksu. Pērku polises savam auto šeit jau 2 gadus.
Larisa no Jūrmalas
Esmu lauksaimnieks un dzīvoju laukos. Lai atvieglotu apdrošināšanas iegādi, izmantoju ManaPolise.lv, jo OCTA apdrošināšanu varu iegādāties jebkurā brīdī, dažu minūšu laikā, man nekur nav jābrauc.
Guntis no Balvu rajona

Sadarbības partneri

Droši norēķini

Sadarbības partneri

Droši norēķini

Visa
Mastercard
Citadele
Nordea
Swedbank
SEB