OCTA polise – ir garantija tam, ka apdrošināšanas kompānija kompensēs Jūsu zaudējumus, kuru Jūsu automašīna var nodarīt trešo personu īpašumam vai veselībai, kā arī apkārtējai videi.

Kopš 2004. gada 1. maija, Latvijai iestājoties ES, būtiski palielinājās atbildības limiti. Saskaņā ar 2007. gada 1. novembra grozījumiem OCTA likumā, atbildības limiti sastāda:

Zaudējumi Atbildības limits
Personai nodarīto zaudējumu limits Līdz EUR 350 000 katrai cietušajai personai, bet par ceļu satiksmes negadījumu nepārsniedzot EUR 2 500 000
Mantai nodarīto zaudējumu atlīdzības limits Līdz EUR 100 000, neatkarīgi no trešo personu skaita

OCTA ir derīga Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un visās pārējās EEZ valstīs.

OCTA polises cenu ietekmē sekojoši faktori:

  • Apdrošināšanas periods (polisi var slēgt uz 3,6,9 un 12 mēnešiem);
  • Transporta līdzekļa īpašnieks (fiziska vai juridiska persona);
  • Transporta līdzekļa reģistrācijas vieta (Rīga vai cits Latvijas reģions);
  • Transporta līdzekļa izmantošanas veids;
  • Bonus – malus (BM) klase .**

** Vienota Bonus - malus (BM) klases sistēma visiem Latvijas apdrošinātajiem tika ieviesta ar 2006.gada 01.janvāri. Saskaņā ar šo sistēmu autovadītājiem, kuri brauc bez avārijām, OCTA apdrošināšana izmaksās daudz lētāk. Pārbaudīt savu Bonus-malus klasi Jūs varat ltab.lv.

Normatīvie akti (OCTA):

  1. Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) likums
  2. Likums Par apdrošināšanas līgumu
  3. Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likums
  4. Ceļu satiksmes likums

Klientu atsauksmes

Man ir ļoti laba pieredze OCTA polises iegādē ManaPolise.lv. Esmu ieteicis to arī saviem draugiem, kuri tagad arī pastāvīgi iegādājas OCTA šeit.
Ivars no Rīgas
Vislabāk man patīk, ka varu salīdzināt dažādu apdrošināšanas kompāniju cenas. Dažkārt cenu starpība ir patiesi liela. Uzskatu, ka ManaPolise.lv izmantot ir ļoti ērti un vienkārši.
Santa no Tukuma
Tā kā ikdienā ir tik daudz lietu, par ko jāatceras, man ļoti patīk, ka ManaPolise.lv sūta man atgādinājumu par to, ka tuvojas OCTA polises darbības termiņa beigas. Es tikai izvēlos izdevīgāko piedāvājumu un veicu apmaksu. Pērku polises savam auto šeit jau 2 gadus.
Larisa no Jūrmalas
Esmu lauksaimnieks un dzīvoju laukos. Lai atvieglotu apdrošināšanas iegādi, izmantoju ManaPolise.lv, jo OCTA apdrošināšanu varu iegādāties jebkurā brīdī, dažu minūšu laikā, man nekur nav jābrauc.
Guntis no Balvu rajona

Sadarbības partneri

Droši norēķini

Sadarbības partneri

Droši norēķini