Ceļu satiksme ir neparedzama – bieži vien tajā gadās dažādas nepatīkamas situācijas. Rupji ceļu satiksmes pārkāpumi un sīkas neuzmanības kļūdas nav viens un tas pats, tomēr nepareizas rīcības gadījumā arī šķietami nieki var sagādāt pamatīgas nepatikšanas. Kā rīkoties, ja gadījies apskādēt svešu auto?

Saskaņotais paziņojums

Ja nejauši apskādētajā transportlīdzeklī notikuma brīdī atrodas vadītājs, nepieciešams vienoties par saskaņotā paziņojuma sastādīšanu. Tas ir pavisam vienkāršs process, kam nav nepieciešama ceļu policijas klātbūtne. Taču, ko iesākt, ja šāds negadījums notiek, kad otrā automašīnā nav vadītāja? Vai gaidīt to?

Ja radīto zaudējumu dēļ vēlaties pamest notikuma vietu, nedariet to! Šādā situācijā Jums var palīdzēt OCTA polise. Jūsu ērtībai pieejams OCTA kalkulators, kas sniedz iespēju aprēķināt izmaksas. Nodrošinieties jau laicīgi, lai šādas situācijas nerada lielas galvassāpes!

Nepametiet notikuma vietu

Pavisam noteikti nepametiet notikuma vietu! Ja tomēr gadījusies šāda situācija un nevarat sagaidīt otras automašīnas vadītāju, ieteicams zvanīt policijai, kas fiksēs notikušo un palīdzēs situāciju atrisināt atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.

Lai arī cik neliels būtu otras mašīnas bojājums, ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka aizbraukšana no notikuma vietas ir nopietns pārkāpums, par kuru vadītājus soda ar naudas sodu, kā arī vadītājs, kas pametis negadījuma vietu, var arī uz noteiktu laiku zaudēt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

No vainīgā, kas pametis negadījuma vietu, var tikt piedzīta arī apdrošināšanas atlīdzība, kas pēc tam tiek izmaksāta cietušajam. Normālā situācijā šos izdevumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Ievērojiet godīguma principu

Labs atmaksājas, tādēļ esi godīgs! Ja nevari sagaidīt apskādētās automašīnas vadītāju vai policija atsakās doties uz negadījuma vietu, iespējams atstāt svešās automašīnas logā savu kontaktinformāciju un, ja iespējams, paskaidrot situāciju. Jebkurš normāls autovadītājs Jūs sapratīs un pavisam noteikti būs pateicīgs, ka neesat devies projām, bet gan uzņēmies atbildību par radīto situāciju.

Protams, cilvēki ir dažādi, un var gadīties situācija, ka zīmīte Jums nepalīdz, bet rada tieši pretēju efektu. Likums jebkurā gadījumā nosaka, ka aizbraukšana no notikuma vietas ir nopietns pārkāpums, tādēļ centieties tomēr sagaidīt autovadītāju vai izsauciet policiju!

Ko darīt, ja cietušais esat Jūs pats?

Atklājot, ka Jūsu automašīnai prombūtnes laikā nodarīti bojājumi, uzreiz sazinieties ar policiju. Gadījumā, ja atstāta zīmīte, godīguma principa ietvaros varat sazināties ar tās rakstītāju un vienoties, ka viņš atkārtoti ierodas notikuma vietā un kopīgi tiek uzrakstīts saskaņotais paziņojums. Ja vainīgais to nevēlas darīt, taču piedāvā satikties un atrisināt šo situāciju vēlāk, atgriezieties pie sākotnējā – zvaniet policijai. Ir svarīgi nodarītos bojājumus fiksēt uzreiz un negadījuma vietā. Ja esat no tās aizbraukuši, vainīgais pēc tam var noliegt, ka nodarījis tieši tik lielus bojājumus, izvairoties no atbildības un radot Jums problēmas.

Situācijā, kad apskādēta sveša automašīna, galvenais ir neapjukt. Jārīkojas atbildīgi un atbilstoši likumam, veicot visas nepieciešamās darbības. Šādā situācijā šķietami maza kļūda var pāraugt milzīgā problēmā, tādēļ vienmēr jābūt gatavam rīkoties.

Šādu situāciju risināšanā ir pieejams lielisks palīgs –  ar OCTA polisi Jums nav jāuztraucas par radītajiem zaudējumiem, tādēļ visu savu uzmanību varat vērst tikai un vienīgi uz formalitāšu kārtošanu. Mazu kļūdu dēļ nav vērts uztraukties – visu ir iespējams atrisināt ar vārdiem un adekvātu rīcību!

Back To Top