Vakaros ātri paliek tumšs, tāpēc iedzīvotājiem jābūt ļoti piesardzīgiem diennakts tumšajā laikā, šķērsojot ielas vai pārvietojoties gar ceļu malām, jo cilvēka un automašīnas sadursmes rezultātā cilvēks var gūt ļoti smagas un dzīvībai bīstamas traumas.

Smagākos gadījumos, kad gājējs tiek notriekts vai pat „pamests gaisā” un krītot atsitas pret mašīnu un zemi, cilvēks var gūt komplicētus roku, kāju, iegurņa, krūškurvja, ribu un mugurkaula lūzumus, kas var kombinēties ar iekšējo orgānu un galvas sasitumiem un asins izplūdumiem.

Arī autovadītājus aicinām respektēt kājāmgājējus, jo nereti mediķi saskaras ar cietušajiem, kas notriekti, šķērsojot gājēju pārejas.

Ieteikumi gājēju drošībai tumšā laikā:

  • Izejot uz ielas, pie apģērba vai somas ir jābūt atstarojošam elementam.
  • Ja, pārvietojoties pa ceļiem, šosejām un to nomalēm, aicinām izmantot ne tikai atstarojošus elementus pie apģērba, bet arī iedegtus kabatas lukturīšus.
  • Pārvietojieties par ceļa nomali vai braucamo daļu tikai tad, ja citādāk nav iespējams. Ja to darāt, tad turieties pēc iespējas tuvāk ceļa ārējai malai, un ejiet pretī mašīnu braukšanas virzienam un obligāti pārliecinieties par to, ka esat autovadītājiem pamanāms.
  • Laikā, kad pat dienas gaišajā laikā ir miglains, lietains un pelēks, aicinām pārdomāt iespēju izvēlēties košāku apģērbu vai kādu apģērba detaļu, kas var izcelt un padarīt jūs pamanāmāku pelēkajās rudens dienās.
  • Vecākiem jāpievērš īpaša uzmanība tam, kāds tiek izvēlēts bērna apģērbs. Veikali piedāvā gan jakas, gan mēteļus ar apģērbā jau iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Tāpat atstarojošie elementi tiek izvietoti arī uz skolas somām. Padariet savus bērnus redzamus!
  • Šķērsojiet ielu tam paredzētās vietās (pie luksofora, gājēju pārejas u.c.), bet ja tas nav iespējams vairākkārt pārliecinieties, vai izvēlētais ceļš ir drošs. Ejiet nevis taisnāko, bet drošāko ceļu!
  • Tāpat kā autovadītāji nedrīkst pie stūres sēsties alkohola reibumā, arī gājēju drošība nav savienojama ar alkohola lietošanu!
  • Minētie noteikumi jāievēro ne tikai gājējiem, bet arī personām, kas brauc ar riteni, skeitbordu, skrituļslidām, skrejriteni un invalīdu ratiņiem.

Rūpējies par savu veselību, izvēloties veselības apdrošināšanas polisi.

Back To Top