11111

Kāda auto apdrošināšana ir vispiemērotākā tev?

OCTA KASKO apdrošināšanaNe visiem automašīnu šoferiem ir skaidra apdrošināšanas veidu nozīme, kā arī citas alternatīvas. ManaPolise.lv piedāvā nelielu apkopojumu par trim apdrošināšanas veidiem. Viens no tiem ir jaunums – Zelta OCTA, ko piedāvā arī ManaPolise.lv

1. OCTA

Sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA polise sedz zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai, īpašumam ceļu satiksmes negadījumā, kas noticis viņa vainas dēļ. OCTA polise ir obligāti nepieciešama visiem transporta līdzekļiem, kuri piedalās ceļu satiksmē. Tiesības saņemt OCTA atlīdzību ir ceļu satiksmes negadījumā cietušajam, ja tas nav atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā. Tas var būt gan transportlīdzekļa īpašnieks vai vadītājs, gan pasažieris — pat, ja viņš atradies negadījumu izraisījušajā transporta līdzeklī. Var tikt atlīdzināti zaudējumi, kas nodarīti gan personai, gan arī mantai. OCTA polise sedz personai nodarītus zaudējumus līdz 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro neatkarīgi no trešo personu skaita.

OCTA polises cenu jeb apdrošināšanas prēmijas apmēru nosaka apdrošināšanas sabiedrība. Galvenie kritēriji ir bonus-malus klase, transportlīdzekļa veids, vecums, reģistrācijas vieta, tā izmantošanas mērķis, masa un citi risku ietekmējošie faktori. Daži apdrošinātāji piemēro augstāku apdrošināšanas prēmiju autovadītājiem ar nelielu braukšanas stāžu. OCTA polises cenu var ērti aprēķināt, izmantojot ManaPolise.lv OCTA kalkulatoru.

Ja vēlies uzzināt par paplašinātu OCTA polisi, lasi zemāk!

OCTA apdrošināšana

2. KASKO

KASKO ir brīvprātīga sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana. KASKO polise kompensēs zaudējumus, kas radušies spēkratam Tevis izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai gadījumā, ja automašīna tiks apzagta vai nelikumīgi aizbraukta. KASKO atlīdzinās izmaksas, kas saistītas ar automašīnas remontu. KASKO apdrošināšanas iegāde ir brīvprātīga, taču, ja auto pirkts līzingā vai kredītā, tad polises iegāde ir obligāta prasība.

Katrai no apdrošināšanas sabiedrībām ir sava metode KASKO polises cenas jeb apdrošināšanas prēmijas aprēķināšanai. KASKO polises cena jeb apdrošināšanas prēmijas lielums tiek aprēķināts katram transportlīdzeklim individuāli, izvērtējot riskus, kas var apdraudēt. Svarīgākie KASKO apdrošināšanas cenu ietekmējošie faktori ir:
• Transportlīdzekļa vērtība;
• Transportlīdzekļa vecums;
• Transportlīdzekļa marka un modelis;
• Transporta līdzekļa īpašnieka statuss – fiziska vai juridiska persona;
• Transportlīdzekļa izmantošanas veids – pasažieru, kravas vai taksometra pārvadājumi;
• Izvēlētais apdrošināšanas segums – kādi riski ir apdrošināti;
• Pašriska apmērs – jo lielāka summa, kuru pēc negadījuma gatavs uzņemties segt transportlīdzekļa īpašnieks, jo lētāk maksās KASKO polise;
• Maksājumu skaits, ja KASKO apdrošināšanas prēmija tiek dalīta vairākos maksājumos;
• Automašīnā uzstādītās drošības pretaizdzīšanas un drošības sistēmas – jo tās ir drošākas, jo lētāk maksās KASKO polise.

Ir gadījumi, kad apdrošinātājam ir tiesības neatlīdzināt nodarītos zaudējumus KASKO apdrošināšanas ietvaros. Piemēram, ja ceļu satiksmes negadījums izraisīts, vadot transportlīdzekli alkohola vai narkotisko vielu reibumā vai rupji pārkāpjot ceļu satiksmes negadījumu – ievērojami pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, braucot ar transportlīdzekli bez tiesībām vadīt attiecīgās kategorijas spēkratu, un citos gadījumos.

3. Zelta OCTA

Seesam Zelta OCTA garantē zaudējumu atlīdzību arī tad, ja polises īpašnieks ir vainojams sadursmē ar citu automašīnu vai notikusi sadursme ar dzīvnieku. Zelta OCTA ir pieejama vienīgi vieglajām automašīnām un to var iegādāties tikai tām vieglajām automašīnām, kuras ir CSDD uzskaitē un kurām ir spēkā tehniskā apskate.

zelta octa izdevīga octa lēta octa

Zelta OCTA priekšrocības:

•Tiek atlīdzināti Tavi zaudējumi, ja esi vainīgais;
•Tiek atlīdzināti Tavi zaudējumi, ja ir sadursme ar dzīvnieku;
•Tiek atlīdzināti Tavi transportēšanas izdevumi;
•Ir iekļauta Nelaimes gadījuma apdrošināšana;
•Ātra zaudējumu regulēšana;

Ja esi reiz šaubījies par nepieciešamību savam auto iegādāties Kasko polisi, apsver iespēju iegādāties Zelta OCTA, kas ar savām priekšrocībām kalpo kā zelta vidusceļš. Tas ir lētāk nekā Kasko, bet ar līdzīgām priekšrocībām!

Zaudējumu atlīdzību izmaksā Seesam, neatkarīgi no tā, kura transportlīdzekļa vadītājs vainojams ceļu satiksmes negadījumā;
Zelta OCTA polises cena ir 2 standarta OCTA polišu cena.

Vairāk informācijas par šo pakalpojumu, Jums sniegs ManaPolise.lv speciālisti!

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

2 Responses to "Kāda auto apdrošināšana ir vispiemērotākā tev?"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*