11111

Zagļi aizvien biežāk atstāj auto „uz klučiem”

Auto zagļu aktivitātes

Šogad auto zagļu aktivitātes nav aprobežojušās tikai ar auto spoguļu zādzību pieaugumu, ko īpaši izjuta „BMW” markas īpašnieki. Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Group) statistika liecina, ka šajā pavasarī arvien populārāka zādzība kļūst automašīnu riteņu noskrūvēšana, nereti spēkratu atstājot vien stāvot „uz klučiem”. 

„Kā liecina BALTA statistika, šī gada sākumā no zagļu uzbrukumiem, paliekot bez auto riteņiem vai to rezerves riteņiem, cietuši jau 11 autovadītāji. No tiem septiņi bijušie tieši „Toyota” „RAV4” īpašnieki, kuriem riteņi nereti nozagti kopā ar visiem diskiem. Ja pirms gada tendence vēl nebija tik izteikta, tad šajā pavasarī zādzību pieaugums, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir pieaudzis divas reizes,” stāsta BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Šis gads nepatīkami ir iesācies vairākiem „Toyota” „RAV4” spēkrata īpašniekiem, jo tieši šī modeļa un markas auto īpašnieki visbiežāk ir konstatējuši un ziņojuši BALTA par sava transportlīdzekļa bojājumiem, kad zagļi tos ir atstājuši bez riteņiem. Tāpat cietuši arī „BMW” un „Volkswagen” markas transportlīdzekļi, kuri savus saimniekus no rītiem pēc zagļu apciemojuma sagaidījuši, stāvot vien „uz klučiem”.

Ingus Savickis skaidro, ka riteņu zādzības visbiežāk notiek sezonas riepu maiņas periodā. Visbiežāk tas notiek pavasaros, un tā kā riepu maiņas sezona ir jau tuvu, BALTA aicina iedzīvotājus pievērst vairāk uzmanības vietām, kur tiek atstāts auto, īpaši nakts laikā.

Auto īpašniekiem nepieciešams atcerēties par galvenajiem drošības pasākumiem, piemēram, signalizācijas ierīkošanu, auto novietošanu apsargātā autostāvvietā vai vismaz labi apgaismotās ielās, kur paredzama biežāka cilvēku kustība, lai samazinātu zagļu mēģinājumus apzagt auto, paliekot neviena nepamanītiem.

Lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu riteņu zādzības gadījumā, atgādinām, ka savu auto jau laicīgi vari pasargāt ar KASKO apdrošināšanu. Ja ir notikusi riteņu zādzība, pirmā rīcība ir pēc iespējas ātrāk pieteikt gadījumu policijā un uzreiz, tiklīdz tas ir iespējams, griezties pie sava KASKO apdrošinātāja. Tāpēc pirms KASKO polises noslēgšanas ir svarīgi pārliecināties, kādi apdrošināšanas nosacījumi un riska segums ir atrunāti KASKO polisē, jo tieši tas ietekmē apdrošināšanas atlīdzības izmaksas, kā arī apdrošinātājs ir tiesīgs ieturēt pašrisku, kas parasti ir 0%-15% apmērā no zaudējuma summas un tas ir norādīts KASKO polisē.

Esi drošs par savu auto ar KASKO apdrošināšanu. Aprēķini KASKO polises cenu mūsu online KASKO kalkulatorā un noformē pasūtījumu! Mūsu speciālisti sniegs Tev konsultācijas par KASKO apdrošināšanu un tā priekšrocībām un palīdzes Tev noformēt izdevīgu KASKO polisi!

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*