11111

Viss par OCTA. Uzzini, no kā Tevi pasargā un ko sedz Tava OCTA apdrošināšana!

Notiekot ceļu satiksmes negadījumam (CSNg), mēs bieži vien uzreiz nespējam novērtēt situāciju un nepievēršam uzmanību savām tiesībām un pienākumiem. Stresa brīdī var gadīties aizmirst, kā jāpilda saskaņotais paziņojums, vai jāsauc policija, kur pēc tam jādodas.

Ļoti bieži cietušie uzskata, ka vienīgās izmaksas saistībā ar CSNg, ir automašīnas bojājumu atlīdzināšana un samierinās ar to, pilnībā nezinot savas tiesības uz atlīdzību, kā arī to, ko var iesākt zaudējumu gadījumā.

Vainīgā OCTA apdrošinātājs vai LTAB cietušajam atlīdzina ne tikai automašīnai radītos bojājumus un evakuatoru no notikuma vietas, bet arī izmaksā personai nodarītos zaudējumus saistībā ar tās veselībai nodarīto kaitējumu, ārstēšanos (ieskaitot ātro palīdzību, gan valsts apmaksājamā daļa, gan personiski maksātā daļa pēc čekiem) un rehabilitācijas izdevumus, uzturēšanos ārstniecības iestādēs, kompensē morālās ciešanas, kā arī īpašuma zaudējumus – bagāža, drēbes, personiskie piederumi u.c. Piemēram, ja negadījuma laikā sasists dators vai telefons.

Ja CSNg vainīgā persona ir zināma un zaudējumu apjoms ir aprēķināms, tad apdrošinātājam lēmums ir jāpieņem 3 mēnešu laikā no pieteikuma saņemšanas dienas, bet ne vēlāk kā mēneša laikā pēc visu dokumentu saņemšanas.

Cietusī persona var vērsties gan pie vainīgā OCTA apdrošināšanas kompānijas, gan savā KASKO apdrošināšanas kompānijā, tomēr jāatceras, ka zaudējumu atlīdzību segs tikai viena no apdrošināšanas kompānijām.

Zaudējuma atlīdzību iespējams arī saņemt naudā, vienojoties ar apdrošināšanas kompāniju.

Likums par OCTA nosaka, ka atlīdzības pieteikumu par nodarītajiem zaudējumiem var iesniegt gada laikā kopš negadījuma brīža.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*