11111

Vai iespējams samazināt maksu par automašīnas apdrošināšanu?

Vai iespējams samazināt maksu par automašīnas apdrošināšanuIkviens automašīnas īpašnieks zina, ka ar automašīnas uzturēšanu saistās daudz un dažādas izmaksas – nepieciešama gan degviela, gan automašīnas apkope, gan, protams, arī apdrošināšana. Mēģinājums samazināt auto uzturēšanas izmaksas var radīt jautājumu – vai iespējams samazināt maksu par automašīnas apdrošināšanu? Izrādās, tas patiešām ir iespējams.

Salīdzini vairāku apdrošinātāju piedāvājumus
Viens no veidiem, kā samazināt izmaksas par auto apdrošināšanu, ir izpētīt un salīdzināt vairāku apdrošinātāju pakalpojumus. Apdrošinātāji sniedz dažādus pakalpojumus, arī izmaksas var būt ļoti atšķirīgas. Vienkāršākais un ātrākais veids, kā salīdzināt piedāvājumus, ir izmantot apdrošināšanas kalkulatora sniegtās iespējas.

Aprīko auto ar drošības elementiem un pretaizdzīšanas sistēmu
Mūsdienās iespējams iegādāties dažādus auto drošības elementus un pretaizdzīšanas sistēmas, piemēram, signalizācijas, GPS izsekošanas sistēmas. Tādā veidā ne tikai samazināsi auto zādzības vai nolaupīšanas risku, bet arī ietaupīsi naudas līdzekļus, jo apdrošināšanas polise izmaksās mazāk.
Lai saprastu, kurai drošības sistēmai dot priekšroku, vērts konsultēties ar apdrošinātāju. Nereti iegādājoties KASKO, tiek izvirzītas konkrētas prasības attiecībā uz šo jautājumu.

Izvēlies viena apdrošinātāja pakalpojumus
Bieži vien cilvēki vēlas parūpēties ne tikai par sava transportlīdzekļa drošību, bet arī, piemēram, par mājokļa vai veselības aizsardzību. Lai samazinātu šo pakalpojumu izmaksas, ir vērts izvēlēties vienu apdrošinātāju un visas apdrošināšanas polises apvienot vienā pakalpojumā. Tas būs ne tikai labs naudas ietaupījums, bet arī sniegs lielākas ērtības. Tādā veidā ietaupīsi arī laiku, jo nevajadzēs noformēt katru polisi atsevišķi. Šādu pakalpojumu piedāvā vairāki apdrošinātāji, tādēļ vērts aplūkot vairākus variantus.

Ievēro ceļu satiksmes noteikumus
Aprēķinot, cik izmaksās automašīnas apdrošināšana, apdrošinātāji ņem vērā arī autovadītāja Bonus Malus klasi. Tas, kādā Bonus Malus klasē autovadītājs tiek ierindots, atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, tā, cik ilgi beidzamā gada laikā apdrošināšanas polise bijusi spēkā, kā arī izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaita. Tātad, ja automašīna tiek regulāri apdrošināta un netiek izraisīti ceļu satiksmes negadījumi, Bonus Malus klase būs augstāka. Un, jo augstāka Bonus Malus klase, jo mazāk būs jāmaksā par apdrošināšanu.

Izvērtē, kāds ir apdrošināšanas polises risku segums
Izvēloties apdrošināšanas polisi, jāizvērtē arī tās risku segums. Jāņem vērā – jo plašāks risku segums, jo lielākas polises izmaksas. OCTA polise paredz noteiktu risku segumu, taču, noformējot KASKO polisi, aktuālos apdrošināšanas riskus iespējams izvēlēties.
Izvērtē savas vajadzības un finansiālās iespējas – izvēlies piemērotāko risinājumu. Jāatceras, ka nav vērts maksāt par tādu apdrošināšanas riska segumu, kas nemaz nav nepieciešams.

Palielini pašriska apmēru
Izvēloties KASKO apdrošināšanas polisi, jāizvērtē arī pašriska apmērs. Pašrisks ir tā daļa, ko situācijā, ja iestājies apdrošināšanas gadījums, sedz pats apdrošināšanas ņēmējs. Jo lielāks pašriska apmērs, jo mazāk izmaksās apdrošināšana. Protams, bojājumu gadījumā izdevumi būs lielāki, tādēļ katram pašam jāizvērtē gan visi riski, gan savas finansiālās iespējas.

Pat, ja brauc apdomīgi un vienmēr ievēro ceļu satiksmes noteikumus, jāatceras, ka uz ceļa var notikt neparedzamais. Tādēļ svarīgi izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas polisi.
Jāatceras, ka OCTA ir obligāta prasība, kas nepieciešama ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē. Savukārt KASKO vairumā gadījumu ir brīvprātīga – izņēmums ir situācija, kad automašīna noformēta līzingā. KASKO sniedz lielāku drošību, jo aizsargā no trešo personu nelikumīgas rīcības, dabas stihiju ietekmes, ugunsgrēku radītā postījuma un citām nepatīkamām situācijām.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*