11111

Vai esi gatavs revolūcijai – velo revolūcijai?

“Rīgā sākusies velo revolūcija,” tā, atklājot aktīvo velosezonu, uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs, uzsverot, ka šovasar pilsētas centrā plānots ierīkot pirmās velojoslas.

Plāns 1

Pērn, atklājot Rīgas velo nedēļu, veloentuziasti vērsās Rīgas domē ar priekšlikumiem uzlabot veloinfrastruktūru. Pieaicinot pilsētplānošanas ekspertu, arhitektu Tomu Kokinu, ir izstrādāta velo infrastruktūras attīstības koncepcija un konkrēti risinājumi infrastruktūras uzlabošanai. Koncepcija paredz ilgtermiņa un īstermiņa pasākumus.

Tuvākajā piecgadē plānots ieviest velojoslas pilsētas maģistrālajās ielās un tās savienot ar apkaimēm. Savukārt ilgtermiņa mērķis ir, lai līdz 2020.gadam viena piektā daļa velobraucēju pārvietotos ar velosipēdiem Rīgas ielās.

Plāns 2

 

Velojoslu ieviešana būtiski uzlabos gājēju drošību uz ietvēm, jo riteņbraucēji tiks vairāk novirzīti tieši uz speciāli iezīmētajām velojoslām, pa kurām varēs ērti un ātri pārvietoties. Vienlaikus, sakārtojot satiksmi ar velojoslu palīdzību, ievērojami uzlabosies pašu velobraucēju un citu satiksmes dalībnieku drošība. Velobraucēji pārvietosies pa savām joslām, tas nozīmē, ka tie nebrauks pa ielu, kur tos apdraud potenciāla sadursme ar braucošu auto, vai tikpat bīstama sadursme ar stāvošu automašīnu brīdī, kad neuzmanīgi tiek atvērtas automašīnas durvis.

Ņemot vērā, ka izmaiņas skars visus satiksmes dalībniekus, aicinām uz sapratni un savstarpēju cieņu visus – gan gājējus, gan velobraucējus, gan motobraucējus, privāto auto un sabiedriskā transporta vadītājus.

ManaPolise.lv iesaka autoīpašniekiem laicīgi iegadāties OCTA polisi, lai aizsargātu sevi no neparedzētiem izdevumiem.

Avots: Rīgas domes Satiksmes departaments

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*