11111

Vai ‘’brīvroku’’ mobilo telefonu izmantošana, braucot pie stūres, ir drošāka?

Vai brīvroku mobilo telefonu izmantošana, braucot pie stūres, ir drošakaMūsdienās mobilais tālrunis ir neatņemama dzīves sastāvdaļa teju ikvienam. Tas tiek izmantots gan saziņai, gan dažādu citu funkciju veikšanai. Diemžēl šīs ierīces lietošana ne vienmēr ir droša – lietojot mobilo tālruni tam nepiemērotās vietās un situācijās, arī atrodoties pie auto stūres, ievērojami pieaudzis negadījumu skaits.

OCTA – obligāta prasība, lai piedalītos ceļu satiksmē
Lai situāciju padarītu mazliet labāku, pastāv noteikumi gan par apdrošināšanu, gan mobilā tālruņa lietošanu pie stūres. OCTA – obligātā civiltiesiskā apdrošināšana nepieciešama ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē. Braukt bez derīgas OCTA apdrošināšanas polises ir aizliegts.
OCTA apdrošināšanu iespējams noformēt pie dažādiem apdrošinātājiem – viens no variantiem ir, piemēram, Compensa Octa. Taču, ņemot vērā plašo piedāvājumu, ieteicams izvērtēt vairākas iespējas, lai atrastu izdevīgāko un piemērotāko risinājumu. Apdrošināšanas polises visērtāk salīdzināt speciāli šim nolūkam paredzētā apdrošināšanas kalkulatorā, kas ļaus ātri un vienkārši atrast labākos piedāvājumus.

Mobilā tālruņa lietošana pie stūres – pretlikumīga
Tāpat nav atļauts vadīt auto, vienlaikus runājot pa mobilo tālruni. Protams, ne visus autovadītājus tas kavē – iespējams, viens no iemesliem, kas diktē šādu bezatbildīgu rīcību, ir doma, ka apdrošināšana segs visus zaudējumus, ja tādi radīsies.
Taču, pirmkārt, jāņem vērā, ka OCTA polise segs tikai trešajai personai un tās mantai radītos zaudējumus. Otrkārt, lietojot telefonu pie auto stūres, varat saņemt sodu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Tātad vadīt auto, vienlaikus uzmanību veltot mobilajā telefonā notiekošajam, ir bezatbildīgi.

‘’Brīvroku ‘’ sistēma – risinājums, kad telefona zvanu nav iespējams atlikt
Visdrošāk, protams, no mobilā telefona lietošanas, atrodoties pie auto stūres, izvairīties vispār. Ja saruna ir steidzama, labāk piestāt ceļa malā (protams, kur tas iespējams) un tikai pēc tam turpināt ceļu. Daudzi autovadītāji gan dod priekšroku ‘’brīvroku’’ sistēmai, kas arī šobrīd ir vienīgais likumīgais variants, kā autovadītājiem, atrodoties pie stūres, iespējams piedalīties arī telefonsarunās.
Vairums jaunāko automašīnu modeļu jau ir aprīkoti ar brīvroku sistēmu mobilā tālruņa lietošanai. Plašs brīvroku sistēmu klāsts pieejams arī veikalos – tādā veidā ikviens var izvēlēties sev piemērotāko risinājumu. Kā alternatīva brīvroku sistēmai kalpo Bluetooth austiņas, taču tās apgrūtina apkārtējo trokšņu dzirdamību, tādēļ var novērst uzmanību no uz ceļa notiekošā. Šī iemesla dēļ labāk tomēr izvēlēties risinājumus, kas darbojas kā mikrofons un skaļrunis.
Arvien populārāks kļūst arī ‘’gudrais pulkstenis’’ un tā sniegtās iespējas – tas ne tikai informē par pareizu laiku, bet arī ļauj atbildēt uz telefona zvanu, līdzīgi kā jebkurā citā brīvroku sistēmā. Pienākot zvanam, pulkstenis sāk vibrēt. Tie, kuri izmēģinājuši šo variantu, kā īpašu priekšrocību uzsver augsto dzirdamības kvalitāti.

Drošība pirmajā vietā
Lai arī dzīvojam laikā, kur nozīme ir katrai minūtei, un arī brīžus, ko pavadām pie auto stūres gribas izmantot lietderīgi, vienmēr jāpatur prātā, ka drošība ir pirmajā vietā.
Mobilā telefona lietošana pie stūres ir ieradums, ko noteikti var mainīt. Tam gan vajadzīga pašdisciplīna. Pirms sēšanās pie auto stūres izslēdz mobilā telefona zvana signālu un visus skaņas paziņojumus. Tādā veidā nekas nespēs novirzīt uzmanību no atbildīgas auto vadīšanas. Ja tomēr gaidāt kādu svarīgu zvanu vai telefons tuvumā nepieciešams kāda cita iemesla dēļ, izmantojiet kādu no brīvroku sistēmām, lai neapdraudētu ne sevi, ne citus.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*