11111

Signalizācija: Kad nepieciešama arī mājoklim?

Signalizācija 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja kādreiz bija laiks, kad signalizācija un videonovērošana bija manāma pamatā pie biroju ēkām vai sabiedriskas nozīmes objektiem, tad mūsdienās šīs tehnoloģijas ir plaši pieejamas ikvienam, kam rūp sava mājokļa drošība. Signalizācijas iekārtas var būt visdažādākās, sākot ar bezvadu trauksmes pogu un beidzot ar apsardzes firmas veiktu videonovērošanu. Attīstoties mūsdienu tehnoloģijām, signalizācijas sistēmas var ātri uzstādīt praktiski jebkur un sekot līdzi objekta drošībai pat ar mobilās aplikācijas palīdzību. Kādi tad ir signalizāciju veidi un priekšrocības, un kuru drošības veidu izvēlēties savam miteklim, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Kad jāsāk domāt par signalizācijas uzstādīšanu savā mājoklī?

  • Ja tiek plānota ilgstoša prombūtne un mājokli neviens nepieskatīs;
  • Ja mājokļa apkārtne ir nedroša vai kaimiņos nesen notikusi zādzība;
  • Ja nesen ticis veikts uzlaušanas mēģinājums;
  • Ja miteklis atrodas ēkas pirmajā stāvā un nav aprīkots ar restēm;
  • Ja mājoklī atrodas vērtīgi mākslas priekšmeti un sadzīves tehnika;
  • Ja vēl nav tikusi veikta mājokļa apdrošināšana.

Kuru signalizācijas veidu izvēlēties?

Signalizācija iedalās divās galvenajās kateogorijās – bezvadu un vadu signalizācija. Vadu signalizāciju parasti uzstāda brīžos, kad noris mājokļa remontdarbi vai būvniecība, jo tad tā labāk tiek nomaskēta un nebojā interjeru. Vadu sistēmas signalizācijas darbībai ir nepieciešama nepārtraukta elektrības padeve, attiecīgi, mājoklis ir neaizsargāts gadījumos, kad elektrības padeve ir traucēta vai tās nav vispār. Bezvadu signalizācija šajā ziņā būs daudz parocīgāka, jo to uzstādīt ir ļoti vienkārši, neiejaucoties mājokļa interjerā, to ērti pārvietot no telpas uz telpu un tā darbojas uz baterijām.

Jāatceras, ka, mājokļa un pašu drošības labad, vēlama arī nekustamā īpašuma apdrošināšana, kas līdzēs gadījumos, kad negaidīti pārsteigusi kāda ar mājokli saistīta nebūšana. Un, lai būtu pavisam drošs un sagatavots jebkurai situācijai, izvēlies savam mājoklim un savām ērtībām atbilstošu signalizācijas veidu. Turpinājumā pastāstīsim par populārākajiem signalizācijas sistēmas tipiem un to priekšrocībām:

Kustību sensori

Šo sensoru izvietošana iespējama gan dzīvokļos, gan privātmājās. Parasti vairākus kustību sensorus ierīko pie ieejas durvīm, pie garāžas un katrā dzīvokļa telpā, atkarībā no to daudzuma. Šiem sensoriem ir iespējams regulēt dažādus režīmus un piemērot gan nakts, gan dienas apstākļiem.

Trauksmes poga

Šo kompakto signalizācijas elementu visbiežāk izmanto privātmāju iedzīvotāji. Trauksmes poga pieejama gan kā atsevišķs atslēgas piekariņš, gan kā mobilā aplikācija tālrunī. Šajā gadījumā brīžos, kad mājokļa saimnieks izdzird ielaušanās trokšņus vai pamana ko aizdomīgu savā īpašumā, viņš nospiež trauksmes pogu un signālu nekavējoties saņem apsardzes firma.

Videonovērošana

Šis ir viens no populārākajiem signalizācijas tipiem un tiek plaši izmantots gan privātmāju, gan biroju kompleksu apsardzē. Videokameras ir viegli uzstādāmas gan ēkas iekšpusē, gan ārpusē, un to darbību var kontrolēt gan pats īpašnieks, gan uzticēt to apsardzes uzņēmumam. Pateicoties tam, ka tehnoloģijas ir attīstījušās, īpašnieks sava mitekļa novērošanai var pieslēgties arī ar mobilās aplikācijas palīdzību. Piemēram, gadījumos, kad mājoklī iedarbojusies kustības sensoru trauksme, īpašnieks patstāvīgi var aplūkot īpašumu un pārliecināties par tā drošību, vienkārši ielūkojoties mobilajā tālrunī. Ja videonovērošana pilnībā uzticēta apsardzes firmai, gadījumos, kad tiek saņemts trauksmes signāls, operatīvā apsardzes grupa uzreiz sazinās ar apsargājamā objekta īpašnieku un nekavējoties izbrauc uz notikuma vietu.

Signalizācijas magnēti

Šo signalizācijas tipu parasti apvieno kopā ar kustību sensoriem. Darbības mehānisms ir pavisam vienkāršs – savas prombūtnes laikā magnētus piestiprina pie logiem un durvīm un uzstāda laika periodu, kurā mājoklī nebūs neviena iemītnieka. Brīdī, kad kāds mēģinās atvērt durvis vai logus, magnētu mehānisms iedarbosies, tie atvienosies viens no otra un iedarbinās trauksmes signālu.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*