11111

Sargi sevi un uzzini, kā pareizi šķērsot dzelzceļa pārbrauktuves

Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka ievēro visus drošības pasākumus ejot pāri dzelzceļa pārbrauktuvēm – bet tā nav!

Parasti visi paskatās pa labi un pa kreisi, bet ar to nepietiek, ir jābūt ļoti uzmanīgam, jo mūzikas klausīšanās austiņās vai runāšana pa mobilo telefonu var novērst tavu uzmanību un līdz ar to tiek apgrūtināta tava dzirdamība.

Iegaumē, ka aiz tikko garām pabraukuša vilciena, pretējā virzienā var būt vēl viens vilciens, un, ja cilvēks klausās mūziku austiņās, tas var apgrūtināt spēju adekvāti uztvert apkārt notiekošo un novērtēt iespējamos riskus, līdz ar to cilvēks var nesadzirdēt vilcienu un var notikt liela nelaime.

Latvijā ir triju veidu pārbrauktuves

  1. Aprīkotas ar barjeru, luksoforiem un skaņas signālu, kā arī tās apsargā darbinieki un videonovērošanas kameras.
  2. Aprīkotas ar luksometriem un skaņas signāliem.
  3. Neregulējamas pārbrauktuves.

 

Ievēro šos noteikumus:

Pirms pārbrauktuves transportlīdzekļa vadītājam jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens. Uzmanīgiem jābūt ne tikai transportlīdzekļu vadītājiem, bet arī gājējiem. Neskatoties ne uz ko, gājējs nedrīkst iet pāri uzreiz pēc vilciena aizbraukšanas, jo var gadīties, ka pretī pa otrām sliedēm var būt otrs vilciens. No sākuma jāpārliecinās, vai tiešām tuvumā nav neviena vilciena un tikai tad var šķērsot pārbrauktuvi.

Iespējams, pārbrauktuve nestrādā. Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, tuvojoties pārbrauktuvei, jāpārliecinās par to, vai netuvojas vilciens, jo var gadīties, ka luksofors vai barjera nedarbojas.

Vilciens nevar manevrēt vai strauji nobremzēt. Tieši šo iemeslu dēļ, vilcienam ir jādod priekšroka.

Ko darīt, ja transportlīdzeklis apstājies uz dzelzceļa pārbrauktuves? Ja tu neesi viens pats mašīnā, tad palūdz visiem pasažieriem, nostumt mašīnu nost no sliedēm. Bet, ja neizdodas, vairāki cilvēki jānosūta abos virzienos gar sliežu ceļu,  lai brīdinātu vilcienu vadītājus par šķērsli uz pārbrauktuves, kā arī, lai vilciens  laikus spētu nobremzēt. Lai neapjuktu šādā situācijā, vienkārši dodies un brīdini vilcienu vadītāju, lai tas apstātos.

Avots: lvportals.lv, maximonline.ru

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*