11111

Kā sagatavot savu auto ziemai?

Kā sagatavot auto ziemai?Vai Tu jau zini, kā pareizi sagatavoties pašam un sagatavot savu auto ziemai?
Kaut ziemas kļūst nenoteiktākas, tās sezonā obligāti ir pārbaudīt sava automobiļa gatavību aukstajai gada sezonai. Ziema sniedz neierastu slodzi auto mehānismam un aprīkojumam. Nesagatavotība var novest pie bēdīgiem iznākumiem.

Kā sagatavot savu auto ziemai?

1. Sagatavo savu automobili vissliktākajiem iespējamajiem laikapstākļiem

Ja nebūsi sagatavojies un nenovietojis nepieciešamākos priekšmetus mašīnā, ziema ietekmēs tavu pārvietošanos un atradīs vājāko punktu. Pārliecinies, ka tev ir striķis, lāpsta, slotiņa, lukturītis un citas noderīgas lietas.

Kā sagatavot savu auto ziemai?

2. Pārbaudi antifrīzu

Dzesēšanas sistēmas var pārkarst, ja nemitīgi tiek pakļautas salam. Liec pārbaudīt un izskalot sistēmu pirms sala iestāšanās. Pārbaudi vai sistēmā nav noplūdes un vajadzības gadījumā uzstādi jaunu dzesēšanas sistēmu.

Pārbaudi, vai auto uzsildes sistēma darbojas un nav nekādu noplūžu. Svarīga arī ir ventilācijas sistēma un logu atkausētājs.

3. Ja tev ir garāža, pasargā savu auto

Ziema var ietekmēt automašīnas stāvokli. Pasargā auto krāsojumu, riepas un sistēmas no aizsalšanas. Visnepatīkamākā ir degvielas sūkņa aizsalšana. Kondensāts uzkrājas sūknī un bākā un sasalst.

4. Pārbaudi vējstikla slotiņas

Nomaini tās, ja ir kļuvušas cietākas un skrāpē stikla virsmu. Nomaini stikla šķidrumu, kam pievienots antifrīzs.

5. Uzklāj stiklam mitrumu atgrūdošo līdzekli AQUAPEL vai OMBRELLO

6. Pārbaudi mašīnas elektronikas sistēmu

Sevišķa uzmanība jāpievērš akumulatoram, ģenerātoram un uzsildes sistēmai. Daudziem zināms, ka auksti laika apstākļi negatīvi ietekmē uzlādes sistēmu.

7. Papildini auto ar šķidrumu regulāri

Izmanto zemākas viskozitātes eļļu, kas palīdz nodrošināt dzinēja darbību arī zemās temperatūrās. Ielāgo regulāri papildināt auto degvielas daudzumu, eļļu, antifrīzu un citas lietas.

8. Uzmani riepas

Apskati vai riepas nav sabojājušās un vai tajās ir gaiss. Siltais gaiss riepās mēdz pacelties, bet līdz tas atdziest, riepu apakšējā daļā pazūd gaiss. Tas tiek atrisināts līdz ko automašīna ir kustībā un gaiss atkal cirkulē. Bet sāc braukšanu mēreni. Riepas ir ārkārtīgi būtiskas tavas drošības garantēšanai. Ieguldi riepās, lai būtu pārliecināts par savu drošību uz ledainiem ceļiem.

Lasi te – 7 svarīgi drošas braukšanas padomi ziemā

Iegādājies izdevīgāko OCTA vai KASKO polisi savam auto – ManaPolise.lv

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*