11111

Sagatavo savu auto pavasara sezonai!

Šī ziema mūs ir pārsteigusi ar visai zemām gaisa temperatūrām, sniegu un ledu, taču bailēm nav pamata – pavasaris jau ir tepat, aiz stūra, un mēs esam apkopojuši vairākus padomus par to, kā sagatavot savu auto siltajai sezonai.

Nomaini ziemas riepas

Ziemas sezonai piemērotās riepas ir veidotas no speciāla materiāla, kas zemākā gaisa temperatūrā nodrošina labu saķeri ar virsmu, kuru klāj gan sniegs, gan ledus. Tāpat arī gumijas maisījuma cietība ziemā ir zemāka, lai mašīna drošāk turētos uz ceļa. Likums nosaka, ka ziemas riepām jābūt uzstādītām līdz 1. martam, taču pēc tam (teorētiski) var mainīt uz vasaras riepu komplektu. Eksperti gan iesaka maiņu veikt tad, kad gaisa temperatūra ir vismaz +7 grādi, jo, kā zināms, Latvijā arī pavasara mēnešos var veidoties slideni ceļi utt.

Ir pieņemami, ka ziemas riepas tiek atstātas vēl kādu brīdi, lai justos droši, taču braukt ar tām visu vasaras sezonu nav prātīgi, jo, pakļaujot īpašo gumijas maisījumu augstas temperatūras iedarbībai, materiāls ātri nolietosies, kā arī patērēs vairāk degvielas un nenodrošinās tik labu saķeri kā vasaras riepas.

Iztīri mašīnas iekšpusi

Tavs auto katru ziemu tiek pakļauts sāls, dubļu, smilšu un sniega ietekmei. Taču no tā visa cieš ne tikai transportlīdzekļa ārpuse, bet arī iekšpuse, proti, salons. Šis ir īstais brīdis, lai veiktu lielo pavasara tīrīšanu – izmanto putekļu sūcēju, tīrīšanas līdzekļus ādas vai auduma sēdekļiem un panelim. Izmet visu lieko, nomaini vai nomazgā paklājiņus, kā arī iegādājies jaunu auto atsvaidzinātāju.

Nomazgā logus

Vai esi novērojis, ka tava auto logi diezgan ātri aizsvīst? Tam par iemeslu var būt arī netīrumu kārta, kas pielipusi stiklam. Mitrumam patīk “pieķerties” pie kaut kā, tādēļ arī stikli var aizsvīst. Lai atbrīvotos no netīrumu slāņa, izmanto īpaši stiklam piemēroto tīrīšanas līdzekli, kā arī ņem talkā papīra dvieļus vai mikrošķiedras lupatiņu.

Nomaini logu tīrītāju slotiņas

 Tici vai nē, taču sāls, dubļi, izkusušais sniegs utt. spēj uzšļākties pat līdz logam, bojājot arī tīrītāju slotiņas. Kad ziema beigusies, nomaini tās, jo, kā zināms, spēcīga lietus laikā tās nodrošinās redzamību, rūpējoties par drošību uz ceļa.

Nomazgā un novasko mašīnu

Kad automašīnas salons, tai skaitā durvju iekšpuse, notīrīta, ķeries klāt ārpusei. Rūpīgi to nomazgā, izmantojot tieši auto paredzēto līdzekli, nevis, piemēram, veļas pulveri, kas var sabojāt virsmu. Tāpat ir vērts ieguldīt naudu kvalitatīvās mikrošķiedras lupatiņās, kas noderēs gan salona, gan ārpuses tīrīšanai. Izvairies lietot sūkļus, ja vien tie nav īpaši paredzēti mašīnām. Un neaizmirsti regulāri mainīt ūdeni, ja izmanto spaini.

Lai pasargātu rokas, noteikti uzvelc gumijas cimdus. Tā kā pavasara sākumā laiks vēl ir diezgan vēss, tie neļaus rokām tik ātri nosalt.

Tīrot mašīnas ārējo apdari, pievērs uzmanību arī riteņiem un to arkām. Šīs ir vietas, kur bieži rodas rūsa.

Protams, ja tev ir iespēja, dodies uz automazgātuvi, kur varēsi izmantot augsta spiediena mazgāšanu, kā arī vaskošanu, kas ne tikai būs ātrāka, bet arī kvalitatīvāka.

Pievērs uzmanību dokumentiem

Sagaidot pavasari, ir svarīgi pārliecināties, ka tava auto dokumenti ir kārtībā. Pievērs uzmanību tehniskās apskates termiņam, noskaidro, vai esi nomaksājis visus nodokļus, kā arī pārliecinies, ka auto apdrošināšana joprojām ir spēkā. Pavasaris ir labs laiks, lai atjaunotu savu OCTA vai KASKO polisi. Neatliec šo uzdevumu līdz pēdējam brīdim, jo par braukšanu bez derīgas apdrošināšanas (OCTA) var pienākties sods.

Un kā tu sagatavo savu auto pavasarim?

 

 

 

 

 

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*