11111

Rūpes par savu auto vasaras sezonā. Mīti un patiesība.

Kā jau daudziem tas varētu šķist, tad vasaras sezona automašīnu īpašniekiem tiešām ir atsoldzes periods, jo līdz ar laikapstākļu uzlabošanos, rūpes par auto, salīdzinot ar ziemas sezonu ir mazākas. Lai gan arī vasaras sezonai ir savas īpatnības, kuras neievērojot un par tām nepadomājot, mēs varam bojāt savu automašīnu. Vasaras sezonā automašīnai ir nepieciešama sava veida apkope, ne tik intensīva kā ziemā, bet tomēr tautā pastāv dažādi mīti un patiesība par auto apkopi. Piedāvājam rakstu Rūpes par savu auto vasaras sezonā. Mīti un patiesība.

Savu automašīnu var mazgāt, kur vien vēlies

Lai arī kā mums patiktu vasaras siltajās dienās pašiem mazgāt savas automašīnas, to nav atļauts darīt jebkurā vietā. Rīgā un citās lielākās Latvijas pilsētās auto mazgāšana ir atļauta tikai tam paredzētajās vietās – automazgātuvēs. Sods par auto mazgāšanu neatļautās vietās ir bargs un par šādu pārkāpumu var saņēmt sodu līdz pat 70 eiro. Svarīgi ir atcerēties izmantot speciālus auto mazgāšanai paredzētus līdzekļus, sūkļus un lupatiņas, kā arī izmantot lielu daudzumu ūdens, lai tiktu noskalotas visas mazgāšanas līdzekļa atstātās pēdas.

Ziema vai vasara – riepas der vienas un tās pašas

Dažādas sezonas, atšķirīgi pielāgotas riepas. Katrai sezonai riepas tiek ražotas atbilstoši tās specifikai. Vasarā autovadītājus var pārsteigt karstums, tāpēc vasaras riepu gumijas sastāvs ir karstumizturīgs. Kā arī lai pasargātu auto no akvaplanēšanas riska, ir jābūt atbilstošam riepu protektoru dziļumam un spiedienam. Savukārt, lietojot ziemas riepas vasarā tās ātrāk nodilst un palielinās degvielas patēriņš.

Vējstiklu mazgāšanas šķidruma vietā ūdens

Vasaras sezonā automašīnu vadītāji saskaras ar mazāk netīrumiem kā ziemā, tāpēc ir dzirdēts, ka gadījumos, kad ir  beidzies vējstiklu mazgāšanas šķidrums, varam izmantot ūdeni, bet nevajadzētu to piekopt ikdienā. Ieteicams izmantot vējstiklu mazgāšanai paredzēto šķidrumu, kam ir pievienotas speciālas piedevas, lai spētu efektīvi atbrīvoties no netīrumiem uz vējstikla dažādos laika apstākļos. Kā arī speciālais mazgāšanas šķidrums saudzēs vējstiklu un mazgāšanas otiņas.

Dzesēšanas sistēmu nevajag pārbaudīt bieži

Patiesībā vasaras sezonā, īpaši karstuma periodos ir ļoti būtiski pārbaudīt dzesēšanas sistēmu. Karstajā laikā automašīnas dzesēšanas sistēma strādā pastiprināti, lai tā varētu atdzesēt automašīnas dzinēju. Regulāri ir jāpārbauda tās dzesēšanas sistēma, lai automašīnas dzinējs nepārkarstu. Svarīgi ir pievērst uzmanību dzesēšanas šķidruma līmenim un papildināt to, tam nokrītot zem normas.

Kondicionieri mašīnā var nedezinficēt?

Daudzi autovadītāji pat neiedomājas, ka vasaras sezonā būtu jādezinficē automašīnas kondicionieris, bet tieši vasaras laikā, kad iespējams lielāks karstums tas ir jādara. Karstuma ietekmē ventilācijas caurulēs var rasties baktērijas. Lai pasargātu sevi un pasažierus no baktēriju radītajām infekcijām, būtu ieteicams veikt kondicionēšanas sistēmas dezinfikciju un antibakterioālo apstrādi.

Izdevīga KASKO, OCTA apdrošināšana ManaPolise.lv – noformē jau tagad! 

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*