11111

Praktiska informācija tiem, kas plāno eksotisku ceļojumu

Praktiska informācija tiem, kas plāno eksotisku ceļojumu 

 

 

 

 

 

 

 

Doties apkārt pasaulei ir katra ceļotāja sapnis. Bet sagatavoties tālākiem un eksotiskākiem ceļojumiem ir sarežģītāk, nekā apceļot tuvāko apkārtni. Turpinājumā vērtīgi ieteikumi, ko ņemt vērā, plānojot eksotisku ceļojumu.

Uzzini par nepieciešamajām vakcīnām

Pirmais uzdevums, plānojot eksotisku ceļojumu, ir iepazīties ar informāciju par nepieciešamajām vakcīnām. Jāpatur prātā, ka dažas vakcīnas nepieciešams veikt dažas nedēļas pirms gaidāmā ceļojuma, jo to imunizācijas process ir garāks. Dažos gadījumos nepieciešama atkārtota vakcinēšanās, tādēļ to plāno laicīgi.

Izmanto mobilās lietotnes

Dodoties tuvākā vai tālākā ceļojumā, noderīgas var būt arī dažādas mobilās aplikācijas. Piemēram, ar aplikācijas ‘’AroundMe’’ starpniecību ātri un vienkārši iespējams atrast tuvākos apskates objektus, kā arī sev vērtīgu informāciju – tuvāko slimnīcu, degvielas uzpildes staciju, lielveikalu vai jebko citu.

Savukārt aplikācija ‘’WifiFinder’’ palīdz atrast vietas, kur pieejams publiskais interneta pieslēgums. Dodoties eksotiskākā ceļojumā (īpaši, ja tas paredzēts tālāk no civilizācijas), noderīga var būt aplikācija ‘’SAS Survival Guide’’, kas sniedz praktiskus padomus dažādu situāciju risināšanā.

Sagatavo medikamentus līdzņemšanai

Neaizmirsti parūpēties par medikamentiem, kas varētu būt noderīgi ceļojuma laikā. Konsultējies ar savu ārstu, lai uzzinātu, ko vajadzētu ievietot savā ceļojumu aptieciņā. Tas varētu ietvert, piemēram, zāles drudža mazināšanai, pretsāpju līdzekli, plāksterus. Atkarībā no ceļojuma mērķa, noderēt var arī saules aizsardzības krēms un līdzeklis insektu atbaidīšanai.

Izvēlies piemērotu ceļojuma apdrošināšanu

Pat, ja esi bezbailīgs piedzīvojumu baudītājs, eksotisks atvaļinājums nav īstais brīdis būt varonim. Ceļojumu apdrošināšana var glābt no lielām nepatikšanām – īpaši, ja galamērķī sagaida pastiprināti riski vai plāno ceļojumu ārpus civilizācijas. Lai saprastu, kura apdrošināšanas polise piemērotākā un izdevīgākā, salīdzini vairāku apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus.

Informē par savu ceļojumu

Lai ceļojuma laikā justos drošāk, paziņo par saviem plāniem ģimenes locekļiem, draugiem vai citām uzticības personām. Vislabāk regulāri informēt par savu atrašanās vietu un tālākajiem plāniem.

Ieteicams par gaidāmo ceļojumu informēt arī Latvijas Ārlietu Ministriju – reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Ja ceļojuma galamērķī būs krīze (piemēram, iedzīvotāju nemieri, teroristu uzbrukums, dabas stihija), Ārlietu ministrija varēs operatīvi sazināties ar tur esošajiem ceļotājiem un noskaidrot, vai nav nepieciešama palīdzība. Konsulārajā reģistrā paustā informācija atvieglos palīdzības saņemšanu arī tad, ja nozaudēsi pasi, naudu vai radīsies kādi citi sarežģījumi.

Pārliecinies, ka bagāžā ieliec visu nepieciešamo

Mūsdienu tehnoloģijas ir ļoti noderīgas arī ceļojot, taču ir vēl virkne citu lietu, kas var nākt talkā jebkurā (arī eksotiskā) ceļojumā. Piemēram:

  • Roku dezinfekcijas līdzeklis – īpaši noderīgs situācijās, kad vannas istabas pieejamība ir ierobežota;
  • Skaidra nauda – pat, ja esi pieradis maksāt ar norēķinu karti, daudzās pasaules valstīs lielākā daļa darījumu joprojām notiek skaidrā naudā. Turklāt dažkārt norēķinu karti var arī nepieņemt vai arī par darījumiem var tikt piemērota komisijas maksa;
  • Nelielas uzkodas – cukura līmeņa stabilizēšanai.

Iepazīsties arī ar klimata īpatnībām un laika apstākļu prognozēm, lai zinātu, kāda veida apģērbu un apavus ņemt līdzi.  Kārtojot bagāžu, noteikti jāņem vērā arī tas, kādas ir ceļojuma laikā plānotās aktivitātes.

Nokopē svarīgākos dokumentus

Svarīgi nokopēt arī visus dokumentus – pasi, aviobiļetes, apdrošināšanas dokumentus, un glabāt kopijas atsevišķi no oriģināliem.

Labākais veids, kā parūpēties, lai ceļojums izdotos, ir tam pienācīgi sagatavoties. Jo vairāk informācijas par ceļojuma galamērķi iegūsi, jo mazāka iespēja piedzīvot nepatīkamus pārsteigumus.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*