11111

Pavasaris klāt! Kā autovadītājiem uzmanīties no motociklistiem?

Kā autovadītājiem uzmanīties no motociklistiemPavasaris un vasaras sākums ir laiks, kad uz ceļiem brauc ne tikai autovadītāji, bet arī velosipēdisti un motociklisti. Motosezonas atklāšana motociklistiem ir svētki, turpretim autobraucējiem tas ir laiks, kad biežāk jāsāk skatīties spoguļos.
Tā kā nereti velosipēdisti vai motociklisti spraucoties cauri aizķer mašīnas korpusu vai spoguli, tad tā bojājumi var būt nepatīkami un finansiāli ietekmēt maciņu, ja vien laikus neesi veicis apdrošināšanu- obligāto OCTA vai KASKO. Kā uzmanīties no motociklistiem, lai netiktu sabojāts auto vai nenokļūtu nepatīkamā avārijā, par to šajā rakstā.

Paskaties divreiz pirms manevra veikšanas
Motociklisti mēdz būt mazāk redzami uz ceļa, jo ģērbušies tumšās drēbēs vai atrodas tādā leņķī, kas nedod iespēju viņus pilnvērtīgi redzēt. Ja motociklists veic ātru manevru vienlaikus, kad to veic arī Tu, tad situācija var kļūt nekontrolējama, un var notikt avārija.
Kad plāno pārkārtoties blakus joslā, tad it īpaši krēslas laikā pārliecinies divreiz, vai aiz Tevis vai blakus joslā nebrauc kāds no šī spēkrata vadītājiem. Nelabvēlīgos laika apstākļos, piemēram, lietus, miglas vai krēslas, vizuāli skats sānu spoguļos dažkārt var maldināt par transportlīdzekļu attālumu. Lai no tā izvairītos, vienmēr skaties spoguļos un pārliecinies par sava manevra veikšanu un brīvi esošo ceļu.

Skaties spogulī
Esot automašīnā, Tava priekšrocība ir tā, ka auto ir izmēros lielāks transporta līdzeklis, tāpēc izmanto spoguļus un sargi savu un sava auto drošību!

Brauc tuvāk ceļa iekšmalai
Lai būtu jāveic mazāk manevru sastrēgumos vai aktīvās satiksmes ielās, tad izvēlies braukt tuvāk iekšmalai- tādā veidā Tu mazāk traucēsi steidzīgos un nebūsi pa rokai pārgalvīgiem motociklistiem, kas traucas starp automašīnām ātrāk, nekā Tu to dari.

Ievēro ceļu satiksmes noteikumus
Neesi pārgalvīgs un brauc ievērojot distanci ne tikai starp esošajām automašīnām, bet arī motociklistiem. Nebremzē strauji bez vajadzības un neapbrauc priekša esošās bedres nepārliecinoties, ka aiz Tevis neatrodas motociklists – iespējams, tieši tajā brīdī tas vēlēsies izspraukties cauri. Vēro priekšā esošo motociklistu un aprēķini, vai strauju kustību gadījumā Tev pietiks laika sabremzēt. Drošība jāievēro arī veicot pagriezienus, it īpaši griežoties pa kreisi.

Regulāri pārbaudi savas automašīnas tehnisko stāvokli
Nedomā, ka gaismas pagriezieni, atpakaļgaitas gaismas un bremžu gaismas ir tikai autobraucējiem – par to, ko darīt uz ceļa, domā arī pārējie ceļu satiksmes dalībnieki, to skaitā motociklisti. Ja kāda no pieminētajām gaismām ir izdegusi, tad vai nu izmanto avārijas gaismas signālus, vai steidzami dodies uz degvielas uzpildes staciju vai kādu tirdzniecības vietu, kur nomainīt izdegušo spuldzīti.
Rūpējoties par auto tehnisko stāvokli, Tu sevi pasargāsi no nelaimes gadījumiem un sadursmes ar motociklistiem.

Apdrošināšana
Ne vienmēr vari būt pārliecināts un drošs par to, ka cits ceļu satiksmes dalībnieks, piemēram, motociklists neveiks strauju manevru, vai ka viens otru laikus pamanīsiet veicot apdzīšanu vai pagriezienus, tāpēc esi gudrs un pārliecinies, ka Tava OCTA polise ir aktīva, kā arī papildus brīvprātīgi vari apdrošināties ar KASKO apdrošināšanu.
Apdrošināšanas kompānijas piedāvā kalkulatoru, kurā vari meklēt izdevīgāko piedāvājumu, piemēram, vari izmēģināt manapolise.lv piedāvāto kalkulatora iespēju, lai izvēlētos sev vēlamāko un interesējošo apdrošināšanu. Tajā Tev būs jāievada automašīnas dati – reģistrācijas apliecības numurs, automašīnas vērtība, jaunākā vadītāja stāžs un vecums. Piedāvājumā saņemsi astoņus piedāvājumus, un no tiem varēsi izvēlēties, kuras apdrošināšanas kompānijas piedāvājums ir Tev visizdevīgākais.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*