11111

Pavasara uzkopšanas darbi tavam auto pēc bargās ziemas

Pavasaris jau klauvē pie durvīm! Kamēr tu, iespējams, plāno veikt lielos uzkopšanas darbus mājoklī un tā apkārtnē, nedrīkst aizmirst arī par sava auto sagatavošanu siltajai sezonai. Nav pārsteigums, ka ziemas laikā transportlīdzekļi tie pakļauti ne tikai sāls un dubļu iedarbībai. Arī zemā temperatūra dara savu. Tieši tādēļ ir vērts ieskatīties šajā rakstā apkopotajos padomos par to, kā vislabāk uzkopt mašīnu pēc bargās ziemas.

  • Izvāc atkritumus un sakārto mašīnas salonu. Pavasara uzkopšanu sāc ar rūpīgu auto iekšpuses uzkopšanu. Izmet visas līdzņemšanai paredzētās kafijas krūzītes, uzkodu iepakojumus un citas lietas, kas laika gaitā sakrājušās salonā. Palūkojies arī zem sēdekļiem – tur nereti iespējams atrast ne tikai dažādus papīrus, bet arī naudu un pat sen pazudušus priekšmetus. Savukārt tās lietas, kurām jābūt salonā visu laiku, rūpīgi sakārto un saliec tā, lai tu zinātu, kur tās atrodas. Neaizmirsti ielūkoties arī cimdu nodalījumā!
  • Liec lietā putekļu sūcēju. Viens no veidiem, kā parūpēties par to, lai tava automašīna izskatītos kārtīga, regulāri tīrīt paklājiņus. Ja tie ir darināti no gumijas, vienkārši izņem tos ārā un rūpīgi nomazgā un izžāvē savukārt auduma paklājiņus var tīrīt ar birsti vai pat izmazgāt, ja materiāls to atļauj. Ja redzi, ka tie ir nolietoti, prātīgāk iegādāties jaunus.
  • Ielūkojies bagāžniekā. Par šo auto daļu cilvēki nereti aizmirst. Laika gaitā tur uzkrājas lietas, kurām, iespējams, tur nevajadzētu atrasties, tādēļ pārbaudi, vai tavas mašīnas bagāžniekā nav kaut kas tāds, ko vajadzētu izņemt. Parasti tur jābūt rezerves riepai, dankrotam, kā arī citiem piederumiem, kas var noderēt ikdienā. Centies nepiekraut bagāžnieku ar liekiem priekšmetiem, kas tikai aizņem vietu.
  • Labai redzamībai. Netīri auto logi ir ne tikai kaitinoši un nepievilcīgi, bet arī bīstami. Tev ir jāspēj labi saskatīt apkārtni uz visām pusēm, lai izvairītos no sadursmēm, tāpēc gan logu iekšpuse, gan ārpuse ir regulāri jānotīra. Lai to izdarītu, izmanto īpaši šim mērķim piemērotus līdzekļus, kas neatstāj svītras vai pleķus, kā arī iegādājies kvalitatīvas mikrošķiedras drānas. Tavs auto par to tikai pateiksies.
  • Nomazgā un novasko auto ārējo karkasu. Kad esi ticis galā ar mašīnas salonu, laiks ķerties klāt ārpusei. Mazgāšanu var veikt gan mājas apstākļos, izmantojot speciālus līdzekļus un ūdens šļūteni vai spaini ar ūdens un mazgājamā līdzekļa maisījumu. Taču, protams, kvalitatīvāku rezultātu gūsi, ja ieplānosi došanos uz automazgātuvi. Tev tas nav jādara regulāri, taču ik pa laikam ir derīgi veikt profesionālu apkopi, lai mašīna izskatītos pievilcīgāk un tiktu pasargāta no rūsas. Turklāt nomazgāt nepieciešams arī auto apakšu, ko mājas apstākļos izdarīt būs diezgan grūti. Vaskošana liks tavai mašīnai spīdēt un laistīties, kā arī neļaus netīrumiem tik ātri pieķerties virsbūvei.
  • Pārbaudi riepas. No 1.marta Latvijā ir atļauts mainīt ziemas riepas uz citām. Tas, kuru variantu tu izvēlies, ir tavā ziņā. Citi dod priekšroku nomaiņai uz vasaras riepām, citi atstāj tās pašas utt. Lai arī kādas riepas būtu uzstādītas tavam auto, neaizmirsti pārbaudīt to kvalitāti, kā arī spiedienu.
  • Neaizmirsti par apdrošināšanu. Auto apdrošināšana ir svarīga ikvienam šoferim, neatkarīgi no tā, cik bieži viņš piedalās satiksmē. Kā zināms, OCTA polise ir obligāta, tāpēc pārbaudi, vai tavai mašīnai tā vēl ir derīga! Ja termiņš tuvojas beigām, pārdomā, kuru apdrošināšanas kompāniju izvēlēties. Salīdzināt to piedāvājumus vari pie mums,  Manapolise.lv! Un, ja esi nolēmis parūpēties par sevi no matu galiņiem līdz papēžiem, noderēs arī daudzpusīgā KASKO polise.

 

 

 

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*