11111

Par ko jāpadomā pirms ceļojuma?

Par ko jāpadomā pirms ceļojuma

Viena no lietām, ko izvēlamies darīt atvaļinājuma laikā, ir ceļošana. Lai gan vasara jau ir aiz muguras, priekšā ir rudens un ziema, kad labprāt izvēlamies ņemt atvaļinājumu, lai dotos slēpot vai tieši otrādi – uz siltajām zemēm baudīt sauli un pludmali. Lai ceļošana būtu izdevusies, vērts atcerēties par dažām svarīgām lietām.

Pārbaudi savas pases derīguma termiņu

Lai gan Eiropas Savienības robežās ir iespējams pārvietoties brīvi, tomēr pasei jābūt derīgai tik un tā. Pases vietā iespējams izmantot arī ID karti, kura kalpo kā personu apliecinošs dokuments.

Īpaši vērīgiem jābūt tiem iedzīvotājiem, kuru pases atlikušais derīguma termiņš ir īsāks par trim mēnešiem – lai ieceļotu Latvijā vai izceļotu no tās, šāda pase ir derīga līdz tajā norādītā derīguma termiņa pēdējai dienai, taču ir valstis, kas nosaka specifiskas ieceļošanas prasības, piemēram, lai pase būtu derīga vēl vismaz 3 mēnešus pēc ieceļošanas attiecīgajā valstī. Ja ceļojums plānots ārpus Eiropas Savienības, tad rūpīgi jāizpēta konkrētās valsts prasības attiecībā uz minimālo nepieciešamo pases derīguma termiņu valsts apmeklētājiem.

Neaizmirsti par bērniem

Ja ceļo kopā ar bērniem, neaizmirsti arī par viņu pasēm. Bērnu pases derīguma termiņš ir krietni īsāks nekā pieaugušo, tāpēc tieši bērna pase, iespējams, pirms ceļojuma būs jāmaina.

Ja nepieciešams, laicīgi piesaki vīzu

Vīzu jāpiesaka laicīgi, lai būtu pilnīga pārliecība, ka to saņemsi laikus. Ja nevēlies lieki tērēties, tad labāk par vīzu parūpējies ar krietnu laika rezervi. Ja par to atcerēsies pēdējā brīdī, tad rēķinies, ka vīzas saņemšana izmaksās dārgāk.

Ceļojuma apdrošināšana – Tavs drošības spilvens neparedzētos apstākļos

Lai ceļojumu varētu baudīt bez stresa, vēlams apsvērt ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi. Ceļojuma apdrošināšana var iekļaut medicīniskās palīdzības izdevumu segšanu, neparedzētas izmaiņas ceļojumā, bagāžas un personīgo mantu drošību un palīdzību jebkurā diennakts laikā, kad rodas tāda nepieciešamība – arī nedēļas nogalēs un svētkos.

Pārliecinies, vai esi saņēmis visas nepieciešamās vakcīnas un izziņas no ārsta

Pirms došanās uz attālākām un eksotiskākām valstīm svarīgi iepazīties ar informāciju par nepieciešamajām vakcīnām. Ja lieto nopietnākus medikamentus, pirms došanās ceļojumā palūdz ārstam apliecinājumu, ka Tev šīs zāles tiešām ir nepieciešamas, lai nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami pārdzīvojumi lidostā vai robežpunktos.

Ņem līdzi tieši tik daudz bagāžas, cik Tev būs nepieciešams

Atkarībā no ceļojuma galamērķa un ilguma, Tu vari izvēlēties līdzi ņemamo priekšmetu apjomu. Ja ceļojums ir īsāks, piemēram, 3 dienas, tad, iespējams, vari sev nepieciešamās lietas ietilpināt rokasbagāžā. Garākiem ceļojumiem, visticamāk, prātīgāk būs izmantot nododamās bagāžas piedāvātās iespējas. Jebkurā gadījumā vērts piedomāt pie tā, vai tiešām neesi paņēmis līdzi neko lieku.

Izvērtē sev izdevīgāko norēķinu veidu

Ja Eiropā norēķini ar kredītkartēm, visticamāk, problēmas nesagādās, tad tālākiem ceļojumiem tomēr būtu vēlams izvērtēt, vai kredītkarte tiešām būs tas labākais norēķinu veids.

Eksotiskākās un nomaļākās valstīs un vietās, iespējams, ne visur būs iespējams šāds norēķinu veids (īpaši valstīs, kurās izplatītāks ir tirgus, nevis lielveikali). Tādā gadījumā labāk laikus apzināt situāciju un nodrošināties ar skaidrās naudas krājumiem.

Neaizmirsti par saviem mājdzīvniekiem un augiem

Dodoties ceļojumā, atceries, ka šeit palikušajiem dzīvniekiem un augiem būs nepieciešama uzmanība un rūpes arī Tavā prombūtnes laikā. Nodrošini to, ka šeit būs kāds, kurš pratīs un varēs par viņiem pilnvērtīgi parūpēties.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*