11111

Praktiski padomi, kā uzlabot bremžu efektivitāti

Praktiski padomi kā uzlabot bremžu efektivitāti

Bremzes ir viens no tiem elementiem, par kura stāvokli autovadītājam jābūt pilnīgi pārliecinātam, un tādēļ tās regulāri jāpārbauda. Turpinājumā daži ieteikumi, kā uzlabot bremžu efektivitāti un vienmēr būt drošam, ka bremžu sistēma ir teicamā darba kārtībā.

Kad runa ir par drošību uz ceļa, bremžu sistēmai ir ļoti svarīga nozīme. Bremžu sistēmā nozīmīgs ir katrs elements – gan bremžu kluči un diski, gan suports, bremžu šķidrums un galvenais cilindrs. Taču dažkārt autovadītāji tiem nepievērš pienācīgu uzmanību.

Bremžu diski un to maiņa

Viena no sistēmas daļām, kas ne vien regulāri jāpārbauda, bet arī jāmaina, ir bremžu diski. Katrs bremžu disku ražotājs ir noteicis pieļaujamo disku nodilumu, ko arī vajadzētu ņemt vērā. Daži ražotāji rekomendē bremžu diskus mainīt ik reizi, kad tiek mainīti bremžu kluči – šo abu elementu nodilums parasti ir stipri līdzīgs.

Būtiski arī, lai abi šie elementi – bremžu diski un bremžu kluči – ir savstarpēji saderīgi. Uzstādot pārāk cietus bremžu klučus komplektā ar mīkstākiem diskiem, var būt, ka bremžu diski nodils ātrāk.

Kā zināt, kad pienācis laiks mainīt bremžu diskus?

Ir daži signāli, kas var norādīt, ka ir pienācis laiks bremžu disku maiņai. Pirmkārt  – automašīnas radītie trokšņi. Ja bremzēšanas laikā dzirdama nepatīkama čīkstēšana, tas ir visai drošs signāls, ka bremžu diskiem ir diezgan liels nodilums. Uz vajadzību nomainīt bremžu diskus var norādīt arī bremzēšanas laikā radusies vibrācija stūrē, kā arī bremžu pedālī. Būtiski arī, ka vibrācija palielina  transportlīdzekļa stūres iekārtas un balstiekārtas slodzi.

Ja pamani kādas izmaiņas, piesakies uz bremžu disku pārbaudi uzticamā autoservisā.  Auto mehāniķis  izvērtēs situāciju un ieteiks labākos risinājumus.

Bremžu kluči un to maiņa

Bremžu kluči ir nelielas detaļas, kas atrodas automašīnas bremžu disku abās pusēs un atbild par efektīvu bremzēšanas funkcijas izpildi. Lai tie efektīvi pildītu savas funkcijas, regulāri jāveic to pārbaude un nomaiņa.

Kā zināt, kad nepieciešams veikt bremžu kluču maiņu?

Lielai daļai automašīnu ir bremžu kluču nodiluma sensors, kas parādās kā indikators transportlīdzekļa vadības panelī. Taču nevajadzētu paļauties tikai uz brīdinājuma signālu – situācijā, kad abu bremžu kluču nodilums nebūs vienmērīgs, brīdinājuma signāls auto panelī var arī neparādīties. Līdzīgi kā tas ir bremžu disku nodiluma gadījumā, arī par nodilušiem bremžu klučiem var liecināt nepatīkams troksnis bremzēšanas laikā. Taču visdrošāk, protams, ir periodiski doties uz auto servisu, lai bremžu sistēmas pārbaudi uzticētu speciālistiem.

Faktori, kas samazina bremžu sistēmas kalpošanas laiku

Bremžu sistēmas kalpošanas ilgums lielākoties atkarīgs no tā, kādos apstākļos automašīna tiek izmantota. Būtisks faktors ir arī autovadītāja braukšanas stils – tiem, kuri mēdz bremzēt strauji, jārēķinās, ka bremzes nodils straujāk.

Bremžu sistēmas darbības mūžu ietekmē arī ceļa segums. Tā, piemēram, bieža braukšana pa grants un zemes ceļiem – smiltis, mazi akmentiņi, grants – iekļūst starp bremžu klučiem un diskiem, pastiprinot nodiluma veidošanos.

Te gan jāpiebilst, ka nevienmērīgu bremžu disku nodilumu var  sekmēt arī neprecīzi uzstādīti bremžu kluči.

Labi strādājoša bremžu sistēma drošai braukšanai ir īpaši svarīga. Taču tikpat svarīgi ir arī noformēt piemērotu apdrošināšanas polisi. Ja vēlies parūpēties par sava auto drošību vēl vairāk, izvēlies KASKO polisi. Autovadītāju ērtībām pieejams arī KASKO online, kas  piemērotāko apdrošināšanas polisi ļauj atrast un iegādāties daudz ātrāk un vienkāršāk.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*