11111

7 padomi mājokļa drošībai ceļojuma laikā

Tavs čemodāns ir sakravāts, un jau esi paspējis iegādājies sauļošanās krēmu, sarunājis ar kaimiņu, lai pabaro tavus mājdzīvniekus un aplej puķes. Bet vai zināji, ka ceļojumam nepieciešams sagatavot arī tavu mājokli? Apkopoti septiņi padomi, lai tavs mājoklis neciestu no zādzības vai dabas katastrofas, kamēr tu izbaudi sauli un citus vasaras labumus. 7 padomi mājokļa drošībai ceļojuma laikā

  1. Izdari tā, lai izskatītos, ka neviens nav nekur aizbraucis.

Statistika liecina, ka zādzības mājokļos notiek par 10,5% vairāk vasarā nekā ziemā.

Nopļauj pagalmā zāli vai palūdz, lai to izdara kāds kaimiņš. Atļauj kaimiņam novietot auto savā stāvvietā. Iestati mājokļa apgaismojumu un televizoru uz taimeri, lai tie uz pāris stundām vakarā ieslēgtos.

  1. Neaizmirsti aizslēgt durvis un aizvērt logus.

Pašsaprotami, bet steigā uz lidostu dažkārt piemirstas visu pārbaudīt, lai būtu 100% sirdsmiers. Visus logus un durvis aizslēdz un pārbaudi jau iepriekšējā dienā. Vaļā atstāj tikai to izeju pa kurieni dosies prom.

  1. Uzmanies ar sociālo tīklu lietošanu.

Ceļojuma laikā notiek tik daudz interesantas lietas, ka ir grūti atturēties no kārtējās palielīšanās sociālajos tīklos. Atceries, ka, iespējams, arī zagļi var to redzēt un izmantot savtīgos nolūkos.

  1. Sarunā, lai kaimiņi mājokli pieskata.

Pasaki, ka dodies uz laiku prom. Arī kaimiņš dosies ceļojumā un tu varēsi palīdzēt viņam. Tas ir lieliski, ja ir labas attiecības kaimiņiem un abi var viens otram izlīdzēt ar mājokļa pieskatīšanu.

  1. Sazinies ar savu mājokļa apdrošinātāju.

    Signalizācija mājoklī tev nesīs vispatīkamāko sirdsmieru, kamēr atrodies ceļojumā. Tev nav signalizācijas? Apmāni zagļus ar viltus uzlīmēm vai novērošanas kamerām.

  1. Aizvāc rezerves atslēgu.

Protams, ka esi izvēlējies ļoti gudru vietu, kur paslēpt savu rezerves atslēgu. Minēsim- zem paklājiņa, akmeņa vai puķu poda. Lai nepasniegtu zaglim savu iedzīvi uz sudraba paplātes, atslēgas aizvāc!

  1. Atslēdz elektroniku.

Lai novērstu ugunsgrēku, izspraud visas nevajadzīgās elektronikas ierīces- kafijas aparātu, lampas, tosterus u.c. Kaut arī šos būsi atvienojis no elektrības, pastāv risks, ka iespers zibens vai notiks citas šausmas. Apdrošini savu mājokli un jūties droši!

Apdrošini savu īpašumu ManaPolise.lv īpaši izdevīgi! Aizpildi formu un gaidi ziņu no mūsu brokera!

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*