11111

Padomi, kas noderēs, braucot ceļojumā uz ārzemēm ar mašīnu

Lai gan ir ziema, tas nav šķērslis, lai dotos ceļojumā uz ārzemēm. It sevišķi, ja dodies uz siltajām zemēm. Lai arī vairums izvēlas tādus pārvietošanās veidus kā lidmašīna un autobuss, nekas netraucē apskatīt dažādas valstis, braucot ar savu auto. Tiesa, pirms tam noteikti vajadzētu ņemt vērā vairākas svarīgas lietas.

  • Pārbaudi transportlīdzekļa tehnisko stāvokli. Lai prieks par ceļojumu netiktu sabojāts, nepieciešams pārliecināties, ka Tavs auto ir pietiekami labā stāvoklī, lai mērotu vairākus simtus un pat tūkstošus kilometru. Pievērs uzmanību eļļas, logu šķidruma un dzesēšanas šķidruma līmenim, spiedienam riepās un to kvalitātei.
  • Sazinies ar savu apdrošinātāju. Pārvietojoties pa Eiropas Savienības valstīm, Tev ir nepieciešama vismaz civiltiesiskās atbildības apdrošināšana jeb OCTA. Taču ņem vērā, ka šī auto apdrošināšana, braucot uz ārzemēm, konkrētās valstīs var nedarboties, un būs vajadzība Zaļā karte. Zem šī nosaukuma slēpjas starptautiski atpazīstams apdrošināšanas līgums, kas darbojas tāpat kā OCTA, tikai atšķiras seguma teritorija. Zaļā karte būs vajadzīga, dodoties uz: Bosniju un Hercegovinu, Irānu, Izraēlu, Krieviju, Maķedoniju, Melnkalni, Maroku, Moldovu, Albāniju, Baltkrieviju, Tunisiju, Turciju vai Ukrainu. Kas attiecas uz KASKO polisi, par tās segumu un darbību konkrētās valstīs jāinteresējas pie sava apdrošinātāja.
  • Pārbaudi autovadītāja apliecību. Lai pārvietotos ar automašīnu, Tev jābūt derīgai autovadītāja apliecībai, tādēļ pievērs uzmanību tās termiņam.
  • Dažādi likumi un ceļu stāvokļi. Ņem vērā, ka dažādās valstīs ceļu satiksmes noteikumi un braukšanas apstākļi atšķiras. Tāpēc ir prātīgi pirms došanās ceļojumā izpētīt svarīgāko, kas jāzina, dodoties uz vienu vai otru valsti. Te būs īsais kopsavilkums par dažām Eiropas valstīm:

 

Beļģija

Šajā valstī satiksme ir diezgan intensīva. Maksimālais atļautais braukšanas ātrums apdzīvotās vietās ir 50 km/h, bet ārpus tām – 90 km/h. Uz maģistrālēm minimālais ātrums ir 70 km/h, bet maksimālais – 120 km/h.

Dānija

Noteikumi šajā valstī pieprasa dot ceļu satiksmes dalībniekiem, kas tuvojas no labās puses, kā arī vienmēr jādod ceļš velosipēdistiem. Un auto gaismām jābūt ieslēgtām visu laiku.

Francija

Automašīnā obligāti jābūt alkometram. Lai arī nesen ir noņemts sods par tā aizmiršanu, prātīgāk tomēr ir to paņemt līdzi.

Nīderlande

Avārijas gadījumā obligāti jāizmanto avārijas gaismas un trijstūris. Nīderlandē pieļaujamais alkohola līmenis asinīs ir atkarīgs no šofera vecuma un braukšanas stāža. Un vēl – Tev jādod ceļš autobusiem, kas turpina braukt pēc apstāšanās pieturā.

Īrija

Īri brauc pa ceļa kreiso pusi, kas jau vien ir diezgan grūti saprotams tiem, kas ikdienā pārvietojas pa pretējo malu. Valstis, kur ir šādi braukšanas noteikumi, nereti kļūst par pamatīgu pārbaudījumu šoferiem.

Norvēģija

Šajā valstī īpaša uzmanība jāpievērš ātrumam. Maksimālais ātrums, braucot pa maģistrāli, ir 100 km/h, taču minimālais ātrums apdzīvotās vietās ir 30 km/h. Ja apmeklē šo valsti, atceries, ka tramvajiem šeit vienmēr ir priekšroka. Interesanti, ka Norvēģijā ir ļoti daudz elektrisko auto, it īpaši Oslo.

Spānija

Ja visās citās Eiropas valstīs degvielas cenas ir diezgan augstas, tad šeit Tev ir iespēja nedaudz ietaupīt. Tiesa, ar uzpildīšanu var rasties sarežģījumi, jo dīzeļdegvielu apzīmē ar “gasoleo A”, bet “gasoleo B” ir kurināmā eļļa. Nesajauc! Tāpat Spānijā ir diezgan interesanta “parkošanās” sistēma, jo, piemēram, uz vienvirziena ielām, kur vienā ceļa pusē parasti pieņemts atstāt auto, šīs malas var mainīties, atkarībā no nedēļas dienām – pāra vai nepāra.

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*