11111

Noderīgi padomi, kā kompakti sakravāt savu ceļojuma somu

Noderīgi padomi, kā kompakti sakravāt savu ceļojuma somu

Kad ceļojums jau klauvē pie durvīm, un ir laiks sakravāt ceļojuma somas, bieži vien tas kļūst par sarežģītu uzdevumu. Šajā rakstā apskatīsim galvenos padomus organizētai un efektīgai ceļojuma somu sakravāšanai, lai izvairītos gan no atļautā smaguma pārsniegšanas aviokompāniju noteikumos, gan arī, lai ceļotājs spētu aizvērt koferi un pašas mantas pēctam būtu ērti atrodamas.

Lietas, kas tiks ņemtas līdzi ceļojumā

Lai saprastu, kas būs vajadzīgs ceļojumā, pirms likšanas koferī, saliekat visus vēlamos priekšmetus vienuviet. Tas parādīs kopskatu, un Jūs uzreiz redzēsiet, ka piecas vai desmit jakas noteikti nav vajadzīgas pāris dienu ceļojumā, un dažas no tām var uzreiz atlikt malā. Šāds kopskats ļaus arī saprast, vai kas netrūkst.

Ja plānojat līdzi ņemt datoru vai planšeti, tad uzreiz pievienojiet lādētāju vai austiņas un sakombinējiet lietas, kas viena bez otras iztikt nevar.

Drēbes un apavi

Atlasot vajadzīgās drēbes ceļojumam, pārskatiet tās – vai tās var sakombinēt? Iespējams, ka ir drēbes, kuras var atstāt mājās, jo ceļojuma laikā secināsiet, ka nav cita apģērba, ar ko uzvilkt līdzpaņemto lietu kopā, tāpēc tā netiks izmantota un lieki aizņems vietu koferī.

Kārtojot koferi, zeķes iespējams kompakti salikt apavos, ja ņemsiet līdzi papildus pāri. Tas aizņems mazāk vietas un būsiet praktiski izmantojuši ceļojuma somas telpu.

Higiēnas lietas

Ja dodaties ceļojumā un nakšņosiet viesnīcā, tad bieži vien nav jāņem līdzi dušas želeja un šampūns, jo ar to nodrošinās Jūsu viesnīca. Ja tomēr nakšņošana ir paredzēta īrētos apartamentos, tad higiēnas un kosmētikas lietām ieteicams atvēlēt atsevišķu somiņu vai maisiņu. Lai negadītos, ka koferī tas tiek saspiests, vai kā citādi bojāts, higiēnas un kosmētikas priekšmetus var salikt caurspīdīgos maisiņos. Gadījumā, ja kas saplīst vai saspiežas, tad šo priekšmetu izolēšana var pasargāt no pārējo priekšmetu sabojāšanas, it īpaši, ja tie ir šķidrumi. Ja ceļojumu plānojiet laikus un nevēlaties ņemt līdzi visu, kas atrodas Jūsu vannas istabā, tad veikalos ir pieejami arī mazie ceļojumu komplektiņi, kas ietver gan mazu tilpumu dušas želejas, šampūnus, dezodorantus vai zobu pastas. Tas ne tikai būtiski ietaupīs vietu ceļojuma somā, bet arī samazinās tās svaru.

Kārtošanas secība

Kofera vai ceļojuma somas kārtošana būtu jāsāk ar smagākajām lietām, tad vidēji smagām un visbeidzot ar vieglākajām lietām. Apģērba gabalus var sarullēt – tā tie aizņems mazāk vietas.

Ja ņem džinsus vai kādu lielāku jaku, tad, iespējams, būtu ērtāk atstāt to mugurā pārbrauciena laikā un tad pārģērbties galapunktā. Tādējādi somā atliktu vairāk vietas plānākām drēbēm un citām mantām. 

Ja koferī ir jāpārved plīstošas lietas, tad ieteicams sagatavot tām burbuļplēvi. Iespējams arī iekārtot tās starp biezākajiem un mīkstākajiem apģērbiem kofera vidū.

Telefona vai datora lādētāju var satīt un aptīt ar gumiju un kofera kārtošas beigās ievietot to malās, kur brīvāka vieta.

Ceļojuma apdrošināšana

Nereti ceļojuma laikā notiek kas neparedzēts, tādēļ šādām situācijām būtu ieteicams sagatavoties. Diemžēl, aviokompāniju kļūdu vai nejaušību dēļ var tikt nozaudēta bagāža, kas var pienākt pat vairākas dienas pēc Jūsu lidojuma, tāpēc ir divi drošības pasākumi šādos gadījumos.

  1. Sakomplektējiet nododamajā bagāžā lietas, kas nav pirmās nepieciešamības, un visu svarīgāko lieciet rokas bagāžā. Tādā gadījumā, ja nododamā bagāža iestrēgst vai nonāk pie Jums pāris dienas vēlāk, Jums tas nesagādātu tik daudz neērtību.
  2. Ceļojuma apdrošināšana ir drošas ceļošanas pamatā un tā nodrošinās Jums kompensāciju nozaudētas bagāžas gadījumā, tāpat arī, ja tā ir nozagta vai sabojāta.
Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*