11111

Mājokļa drošība ceļojuma laikā

Mājokļa drošība ceļojuma laikā

Ceļojuma koferis sakārtots un lidmašīnas reiss rezervēts. Bet pirms iekāpšanas lidmašīnā velti laiku tam, lai parūpētos par sava mājokļa drošību savas prombūtnes laikā.

Turpinājumā daži ieteikumi, kas palīdzēs parūpēties par atbilstošu mājokļa drošību, lai Tu pēc tam pilnībā varētu izbaudīt ceļojumu.

Neļauj garnadzim saprast, ka ilgstoši neesi mājās

Liela daļa zādzību no mājokļiem ir plānotas – zaglis vispirms veic objekta novērošanu,  lai saprastu, kad un kā vislabāk pastrādāt noziegumu.  Loģiski, ka visvienkāršāk iekļūt mājā, kurā ilgstoši neviens neuzturas, tāpēc Tavs uzdevums ir radīt priekšstatu, ka mājās vismaz ik pa brīdim kāds ir. Vienkāršākais veids, kā to panākt, ir ierīkot apgaismojumu ar taimera funkciju. Šāda tipa apgaismojumu ieteicams uzstādīt gan mājas ārpusē, gan iekšpusē.

Arī pārpildīta pastkastīte var radīt aizdomas, tādēļ ieteicams sarunāt ar kaimiņu vai citu uzticamu cilvēku, ka viņš regulāri iztukšos Tavas pastkastītes saturu.

Atslēdz strāvas padevi

Pirms došanās ceļā visas elektroierīces atvieno no elektrības. Tas vajadzīgs ne vien ekonomijas, bet arī drošības nolūkos.

Nenorādi savu atrašanās vietu sociālajos tīklos

Lai arī kā gribētos padižoties par savu ceļojumu, tomēr publiski to nevajadzētu darīt. Pat, ja  šķiet, ka Tavus sociālo tīklu profilus skatās tikai draugi un paziņas, piesardzība nekad nenāk par ļaunu.

Noliec vērtās lietas drošā vietā

Ja rotaslietas un citas vērtslietas neatrodas seifā, tad šis ir piemērots brīdis par to parūpēties. Jebkurā gadījumā, dodoties prom no mājas, visu vērtīgo noliec drošā vietā.

Pārliecinies, ka no loga nav redzams nekas vērtīgs, kas varētu iekārdināt kramplauzi.

Parūpējies par signalizāciju

Ja mājoklī ir uzstādīta signalizācija, informē apsardzes kompāniju, ka dosies tālākā ceļojumā. Pirms došanās ceļā pārliecinies, ka signalizācija ir iestatīta pareizi.

Noformē apdrošināšanu

Ja vēl nav noformēta nekustamā īpašuma apdrošināšana, ceļojuma plānošana ir labs brīdis par to padomāt. Mājokļa apdrošināšana ietver dažādus riska segumus, tostarp trešo personu prettiesisku rīcību, tādēļ tas ir labs veids, kā parūpēties par savas mājvietas un iedzīves drošību.

Aiztaisi visus logus un durvis

Tas var šķist pašsaprotami, taču vērts pārliecināties divreiz, ka visi logi un durvis ir cieši aizvērti. Der paturēt prātā, ka garnadži ir ļoti radoši un savā labā var izmantot ikvienu, pat niecīgāko izdevību.

Novērs riskus ēkas ārpusē

Ja dzīvo privātmājā, īpaši svarīgi ir novērtēt arī apkārtni un likvidēt visu, kas palīdzētu garnadzim vieglāk īstenot savu plānu. Aizvāc kāpnes, kastes vai citas lietas, uz kurām ērti var pakāpties, lai, piemēram, iekļūtu mājoklī pa logu.

Neatstāj rezerves atslēgas mājas ārpusē

Aizvāc visus rezerves atslēgu slēpņus. Atceries, ka garnadži zina visas populārākās slēptuves – piemēram, zem paklājiņa vai puķu poda.

Aizslēdz garāžu

Pat ja caur garāžu nav iespējams iekļūt mājā, tik un tā tur var atrasties kas zaglim noderīgs. Pārliecinies, ka ir aizslēgtas visas ieejas garāžā. Tas pats attiecas arī uz saimniecības ēkām, šķūnīšiem un citām celtnēm.

Lai ceļojums sniegtu tikai pozitīvus iespaidus un atgriešanās mājās būtu patīkama, ir jāpadomā par visiem drošības aspektiem, kas saistīti ne tikai ar pašu ceļojumu, bet arī mājokli un tajā esošo iedzīvi.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*