11111

Kurp doties baudīt zelta rudeni ar auto?

Kurp doties baudīt zelta rudeni ar auto 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaistais un krāšņais rudens patiešām ir piemērotākais laiks, lai dotos izbraukumā ar auto un aplūkotu Latvijas brīnišķīgās dabas ainavas.

Šim gadalaikam piemīt īpaša burvība un šarms, un tiklīdz kokos krāsojas pirmās rudens lapas, ne viens vien latvietis steidz kāpt savā transportlīdzeklī, lai dotos pie dabas.

Šajā rakstā aplūkosim dažas no skaistākajām vietām Latvijā, uz kurām noteikti vērts doties, lai godam izbaudītu zelta rudeni.

Gleznainā Sigulda Vidzemē

Jau gadiem ilgi Vidzemes pilsēta Sigulda ieņem godpilno pirmo vietu apmeklētāko vietu sarakstā tieši rudens gadalaikā. Zināms, ka gleznainās Gaujas senlejas, kas ieskauj Siguldu, novērtē ne tikai latvieši, bet arī ārzemju viesi. Lai gan pilsētā īpaši padomāts par aktīvo atpūtu un dabas takām kājāmgājējiem, arī dodoties izbraukumā ar auto iespējams piedzīvot patīkamas emocijas un mirkļus. Turklāt, izvēloties ceļot ar auto, vienas dienas laikā Jūs ekskursijā varēsiet iekļaut vairāk apskates objektu nekā izvēloties pārvietoties ar sabiedrisko transportu vai kājām.

Gūtmaņala, Viktora ala, mīlestības tilts pār Gauju, Paradīzes jeb Gleznotājkalns – šīs ir tikai dažas no iespaidīgākajām vietām, ko aplūkot Siguldā. Turklāt 5km attālumā no Siguldas atrodas vēl viens apskates cienīgs objekts – leģendām bagātā Turaidas pils, tāpēc auto būs lielisks veids, kā ietaupīt laiku un pagūt apskatīt objektiem bagāto Siguldas pusi.

Tālāk – uz Līgatnes dabas takām!

Ja izvēlēsieties doties uz Siguldu, savu ceļu varat turpināt dodoties uz Līgatni, kura atrodas aptuveni 30km attālumā, virzoties pa Vidzemes šoseju. Līgatne pazīstama ar dabas takām Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Šeit varēsiet nodoties aktīvai atpūtai, iepazīstoties ar dažādajiem savvaļas augiem un dzīvniekiem, kurus sastapsiet pastaigās.

Savukārt Līgatnes upes krastā ierīkots Vienkoču parks. Arī šeit varēsiet izstaigāt takas, kā arī aplūkot daudzus tematiskus objektus – koka skulptūras, etnogrāfiskas ēkas, vienkoču laivas un citus. Vienkoču parks piedāvā arī Kokamatniecības muzeja apmeklējuma iespējas un pat dažādas meistardarbnīcas.

Vēsturiskā Koknese

100 km attālumā no Rīgas, virzoties pa Rīga – Daugavpils šoseju, nokļūsiet Koknesē. Šai pilsētai noteikti piemīt sava pagātnes noskaņa un raksturs. Tās viesi bieži steidz aplūkot vēsturisko Kokneses pilskalnu un viduslaiku pilsdrupas, kas atrodas Daugavas labajā krastā. Apciemojot Koknesi, noteikti vērts paviesoties Likteņdāzā, kas nu jau kļuvis par vienu no ievērojamākajiem tūrisma objektiem Latvijā.

Pasakainie Daugavas loki Latgalē

Pasakaini skaisti skati paveras Daugavas ielejā dabas parkā ‘’Daugavas loki’’. Lai gan vietējie noteikti apgalvos, ka šos dabas šedevrus vislabāk apjūsmot laivojot, lielisks skats uz Daugavs lokiem pavērsies arī tad, ja uzkāpsi kādā no skatu torņiem. Netālu no Raimonda Paula pļaviņas Tev ir iespēja uzkāpt 32 metru augstajā Priedaines skatu tornī un aplūkot rudens krāsās ietērptos mežus.

Romantiskā Kuldīga Kurzemē

Arī Kurzeme slēpj kādu pērli, kuru pavisam noteikti vērts apciemot tieši rudenī. Kuldīga – tā ir pilsēta, kuru daudzi raksturo kā romantisku un mazliet nostalģisku. Kuldīgas vecpilsēta var lepoties ar senatnīguma elpu dažādās detaļās un niansēs. Arī Kuldīgas tilts un Ventas rumba ir ievērības cienīgi objekti, tāpēc – kāpēc nedoties Kurzemes virzienā?

Ko ņemt vērā pirms došanās ceļā?

Pirms došanās ceļā ar automašīnu, noteikti pārliecinieties, ka Jūsu OCTA polise joprojām ir derīga. To viegli izdarīt uzstādot OCTA atgādinājumu, kas ļaus pirms tās derīguma termiņa beigām saņemt atgādinājuma īsziņu. Polises derīguma termiņu varat pārbaudīt ievadot sava transporlīdzekļa datus mājaslapā manapolise.lv.

Ceļojot ar auto, atcerieties ne tikai sekot līdzi OCTA polises derīguma termiņiem, bet arī pievērst uzmanību sava auto Bonus – malus klasei. Bonus malus klase ir Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas sastāvdaļa, kas ietekmē Jūsu OCTA polises cenu. Paaugstināt sava auto Bonus – malus klasi varat izvairoties no iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumos, kā arī regulāri iegādājoties OCTA apdrošināšanu.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*