11111

Ko darīt, ja apmaldies ceļojuma laikā?

Ceļošana ir piedzīvojums. Daudzveidīgie skati, smaržas, skaņas utt., kas atšķiras no mūsu ierastās vides, tā vien vilina iepazīt jauno zemi tuvāk. Un, ja tā padomā, viens no iemesliem, kādēļ mēs vispār dodamies ceļojumos, ir šī kāre apgūt jaunas lietas, iepazīt jaunas kultūras, cilvēkus, virtuves un, protams, arī sevi pašu.

Tiesa, dažreiz visā šajā jūklī mēs varam apmaldīties, turklāt burtiskā nozīmē. Kāds, iespējams, teiks, ka mūsdienās tas ir sīkums, taču situācijas mēdz būt dažādas. Izlasi šo rakstu, lai zinātu, kā tādos gadījumos rīkoties, lai izvairītos no liekiem satraukumiem, ja apmaldies ceļojuma laikā.

Centies saglabāt mieru

Šis viennozīmīgi ir pirmais ieteikums lielākajā daļā situāciju. Kādēļ tas ir svarīgi? Lai spētu domāt racionāli, tev ir nepieciešams nomierināties, jo tikai tad tu varēsi rast risinājumu savai problēmai. Tādēļ vispirms – ievelc dziļi elpu, padzeries un tad padomā, ko darīt tālāk. Tu ar to tiksi galā. Un atceries – ceļotājiem tā mēdz gadīties, it īpaši, ja kaut kur aizbrauc pirmo reizi dzīvē.

Kur tev jānokļūst?

Vispirms padomā par to, kur tev jādodas. Ja tu esi nonācis situācijā, kad apmaldīšanās kļuvusi par nopietnu problēmu, pārliecinies, ka tev ir pilnīgi skaidrs, kāds ir galamērķis

Sakrāmē somas pareizi

Pārliecinies, ka tev ir ērti. Paņem līdzi tās lietas, kuras tev būs visvairāk nepieciešamas, izvairoties no tādām dārgām lietām kā fotokamerām vai dzērieniem. Protams, ja ir situācijas, kad tu nevari iztikt bez vērtīgām lietām, tev var noderēt ceļojumu apdrošināšana, kuru izmantosi, ja ar bagāžu kas atgadīsies.

Atceries savu maršrutu

Pamēģini atsaukt atmiņā ceļu, pa kuru nonāci līdz savai atrašanās vietai. Ko tu redzi? Vai tu uzņēmi kādus foto? Vai atceries kādus interesantus objektus, ielas utt.? Brīdī, kad būsi nomierinājies, šīs lietas tev būs vieglāk atcerēties.

Pajautā vietējiem iedzīvotājiem

Ir grūti iedomāties kādu vietu, kuras iedzīvotāji atteiktos palīdzēt tiem, kas apmaldījušies. Vienīgais, ko tev vajadzētu atcerēties – centies nebūt uzbāzīgs vai izrādīt pārāk lielu izmisumu. Tieši tāpēc mēģini ceļa noskaidrošanu veikt mierīgā, šķietami relaksētā veidā, lai otrs cilvēks neuztvertu tavu satraukumu. Un, protams, esi uzmanīgs.

Izmanto karšu aplikāciju

Iespējams, daļa no jums, lasot šo rakstu, domāja pie sevis – kāpēc par to vispār ir jārunā? Mūsdienās taču teju ikvienam ir viedtālrunis ar karti! Viena no labākajām aplikācijām, protams, ir “Google Maps”, kura palīdz noteikt ne tikai tavu atrašanās vietu, bet arī ļauj meklēt citas adreses un parāda, kā līdz tām nokļūt dažādos veidos. Taču, kā jau tu zini, dzīvē mēdz gadīties arī tā, ka, piemēram, telefons izlādējas, tev nav pieejams interneta pieslēgums, vai ir piemeklējusi kāda cita problēma, kuras dēļ telefonu izmantot nevar. Un, tieši tāpēc, lai tu nebūtu atkarīgs tikai no tehnoloģijām, ir vērts ņem vērā arī pārējos šajā rakstā minētos punktus.

Neuzvedies kā apmaldījies

Lai arī tas var skanēt muļķīgi, taču, izpaužot savu satraukumu, bailes utt. par to, ka esi apmaldījies, tu vari pievilināt cilvēkus, kuri tavu stāvokli var izmantot savā labā (krāpnieki, noziedznieki utt.). Jā, tas ir grūti, taču centies izskatīties mierīgs, pašpārliecināts, kā arī mēģini izvairīties no straujas pārvietošanās virzienu maiņas.

Fotografē

Fotogrāfijas ir veids, kā saglabāt redzēto digitālā veidā. Šāda atmiņu dokumentācija tev var palīdzēt izsekot līdzi savam iepriekšējam maršrutam, lai saprastu, kā nokļūt atpakaļ. Fotogrāfijās vari ieraudzīt dažādus objektus un pat ielu nosaukumus, kas tev var palīdzēt nokļūt tur, kur nepieciešams.

Atver ManaPolise.lv ceļojumu sadaļu un iegādājies izdevīgu apdrošināšanu

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*