11111

Kas tev jāievēro, pērkot jaunu mašīnu!

Nav noslēpums, ka lielākā daļa no mums pērk lietotus automobiļus. Pat izvēloties pavisam veca izlaiduma gada auto – ļoti priecājies par to. Tomēr lai, nopērkot auto, tev nebūtu pilns ar pārsteigumiem, ir jāzina, kam noteikti jāpievērš uzmanība.

Pirmkārt, pārbaudi esošos dokumentus: tehnisko pasi,  pilnvaru, bet tajos gadījumos, ja pats īpašnieks pārdod mašīnu, tad pilnvara nav nepieciešama. Informācijai par auto modeli, krāsu, auto šasijas numuru un datiem tehniskajā pasē ir jāsakrīt ar tiem datiem, kas ir redzami reāli klātesot pie auto apskates. Ja ar dokumentiem viss ir kārtībā, tad var apskatīt auto.

Ārējais izskats

  • Ja auto ir krāsots, tad, apskatoties zem motora pārsega, bieži vien var redzēt iepriekšējo krāsu.
  • Apskati riepas. Protams, riepas var būt jaunus, bet, ja tās ir lietotas, noteikti pievērs uzmanību riepu nodilumam.
  • Pārbaudi amortizatorus. To izdarīt, uzspiežot uz auto spārna un atlaist. Ja šūpojas, tad laika gaitā varētu rasties problēmas.
  • Apskaties, vai zem auto netek eļļa, vai riteņu iekšpusē pie bremzēm – ir vai nav sausi amortizatori.

Iekšējā apskate

  • Pārbaudi sēdekļu regulēšanu.
  • Paskaties zem paklājiem. Reizēm var redzēt caurumus grīdā. Gadās arī tā.
  • Pārbaudi, vai atveras vai aizveras logi.
  • Pārbaudi stūri. Brīvkustība pieļaujama, bet ļoti nedaudz. Ja stūre griežas, bet riepas novēloti pagriežas, tad iespējams ir problēmas.
  • Ieslēdz aizdedzi. Pievērs uzmanību panelim. Pārbaudi auto gabarītu ugunis (tuvos, tālos) un citas lietas, jo auto ir jāiedarbojas bez problēmām.

Tad noteikti pārbaudi, kas notiek zem auto motora pārsega. Kā arī noteikti izbrauc ar auto kādu aplīti, lai būtu pārliecība, ka auto darbojas un pēc tam nav sagaidāmi starpgadījumi uz ceļa. Pievērs uzmanību, vai ar bremzēm viss ir kārtībā, vai strādā pārnesuma kārba.

Ja pērkot lietotu auto, ir grūti saprast, vai cilvēks, kas pārdod auto patiešām, ir īstais saimnieks, jo reizēm gadās, ka pārpircēji pārdod mašīnu un nav kauns ne par ko. Viņi nopērk pa lētu naudu no kāda cilvēka auto, nedaudz pielabo un pārdod pat piecas reizes dārgāk. Tāpēc uzmanies no tādiem krāpniekiem!

Atceries, mēs esam par drošiem pirkumiem un drošu braukšanu. Tava apdrošināšanas kompānija –Manapolise.lv

Avots: super-mens.ru

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*