11111

Kāpēc ir svarīgi apdrošināt savu īpašumu?

Ikvienam sava māja vai dzīvoklis ir lepnums un drošais patvērums. Taču neatkarīgi no tā, cik ļoti par savu īpašumu rūpējamies, mēdz notikt situācijas, kas rada zaudējumus. Lai mazinātu šādu gadījumu sekas, ir nepieciešams jau laicīgi par to padomāt. Un viens no veidiem, kā to ērti izdarīt – iegādājoties īpašuma apdrošināšanu.

Kas ir īpašuma apdrošināšana?

Lielākoties, dzirdot šo nosaukumu, mēs iedomājamies tikai māju vai dzīvokli, kuru apdrošina pret dabas stihiju nodarītiem bojājumiem, zādzībām, inženierkomunikācijas sistēmas problēmām, ūdens cauruļu plīsumiem, ugunsgrēkiem u.tml. Taču tas nav viss. Mūsdienās īpašuma apdrošināšanu jāizvēlas pārdomāti un rūpīgi, izpētot dažādus piedāvājumus.

Manapolise.lv piedāvā iespēju iegādāties īpašuma apdrošināšanu, kas ietver krietni plašākas sastāvdaļas:

  • Nekustamā īpašuma apdrošināšanu, kas var būt dzīvoklis, privātmāja vai rindu māja;
  • Kustamā dzīvokļa apdrošināšana. Tā var būt: sadzīves tehnika, iekārtas, apģērbi, mēbeles u.c. saimniecības preces;
  • Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana;
  • Nelaimes gadījumu apdrošināšana.

Piedāvājumā ir trīs veidu apdrošināšanas varianti – Bāzes, Optimālais un Lukss. Pirmais iekļauj pamata riskus, ko lielākoties pieprasa arī bankas savukārt pēdējie divi ietver plašāku risku klāstu, ko var izvēlēties, vadoties pēc savām vēlmēm un vajadzībām.

Atceries par dūmu detektoriem

Latvijā viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki izvēlas īpašumu apdrošināšanu, ir ugunsgrēku risks. Nākamais šajā sarakstā ir zādzību risks. Kā zināms, sākot ar 2020. gadu ikvienā privātā mājoklī – gan dzīvoklī, gan mājā jābūt ierīkotam vismaz vienam dūmu detektoram. Lai arī viedokļi par šo lēmumu dalās, ņemot vērā Latvijas “melno statistiku” tieši ugunsnelaimju ziņā, iegādāties dūmu detektoru savai un savu tuvinieku drošībai vajadzētu ikvienam. Turklāt mūsdienās ir apdrošināšanas kompānijas, kas ņem vērā, vai mājoklī ir ierīkoti šie detektori, un to esamība var ietekmēt īpašuma apdrošināšanas polises cenu.

Kādas ir biežākās ķibeles, ar kurām sastopas mājokļu īpašnieki?

Pirmā lieta, par kuru īpaši jāpiedomā, ir ugunsdrošība. Ar to problēmas visbiežāk rodas tieši gada aukstajā sezonā, kad cilvēki sāk izmantot sildītājus un krāsnis. Tāpat jāuzmanās, izmantojot sveces, lai tās nebūtu novietotas tuvu priekšmetiem, kas var aizdegties, un, protams, nevajadzētu degošu sveci atstāt bez uzraudzības.

Nākamā problēma, ar kurām nereti sastopas privātmāju īpašnieki, ir skursteņi. Ķibeles rodas gan ar jaunajiem metāla, gan vecajiem skursteņiem, kas netiek pietiekami bieži tīrīti. Un tad, protams, ir dažāda veida problēmas ar elektrību – laicīgi nenomainītas elektroinstalācijas, elektrotīkli, pārāk jaudīgu ierīču izmantošana u.tml., kas rada īssavienojumus. Ņemot vērā ēku būvniecībā izmantotos materiālus, ugunsnelaimju risks nereti ir ļoti augsts.

Daudzdzīvokļu mājās par izplatītu ķibeli ir kļuvusi mājokļu appludināšana. Gan savu, gan apakšā dzīvojošo kaimiņu, ko rada gan plīsušas caurules, gan neuzmanīga rīkošanās vannas istabā. Un tā rezultātā ne tikai sabojāts cita cilvēka dzīvoklis, bet arī attiecības starp kaimiņiem.

Par spīti tam, ka mūsdienās ir iespējams ierīkot dažādas drošības sistēmas, joprojām ir daudz tādu mājokļu, kur neviena no tām nav ieviesta. Un to, protams, savā labā izmanto arī garnadži, kas pietiekami prasmīgi ielaužas gan mājās, gan dzīvokļos, un aiznes dažādas vērtslietas, tai skaitā naudu, rotaslietas, tehniku un daudz ko citu. Atceries – ja dodies prom no mājokļa uz ilgāku laiku, piemēram, atvaļinājumā, pirmkārt, par to nav jāinformē sociālajos medijos, jo zagļi arī šādā veidā noskata savus potenciālos mērķus. Otrkārt, uzrunā kādu uzticamu personu – kaimiņu, draugu, kolēģi, radinieku, lai tas vismaz ik pa laikam pārbaudītu, vai ar māju/dzīvokli viss ir kārtībā.

Kā redzi, problēmu, ar kurām saskaras mājokļu īpašnieki, ir pietiekami daudz. Par laimi, ir īpašuma apdrošināšana, kas var palīdzēt, ja notiek nelaime.

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*