11111

Kam ir ieteicams atrasties vieglajā automašīnā?

Pēc ceļu satiksmes noteikumiem vieglajā pasažieru automašīnā ir jāatrodas ugunsdzēšamajam aparātam, atstarojošai vestei, avārijas brīdinājuma zīmei un aptieciņai. Šis ir obligātais minimums. Bet mēs rekomendējam papildināt mašīnu ar papildus atribūtiem, lai nodrošinātos, piemēram, situācijā, ja ir notikusi avārija, vai ir nepieciešams palīdzēt citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Pastāstīsim par papildus aksesuāriem, kam noteikti ir jāatrodas tavā mašīnā, lai tava ikdiena, atrodoties pie stūres būtu patīkama. 

  • Velkamā trose. Velkamā trose var būt jo sevišķi noderīga ziemā, kad ir sanācis pārvērtēt savas autovadītāja spējas un ir nepieciešams mašīnu izvilkt no sniega kupenas, kurā esi iestidzis.
  • Gaisa sūknis. Pilsētā piepumpēt riepu var katrā degvielas uzpildes stacijā, tomēr ārpus pilsētas šādas iespējas var būt ierobežotas. Tādēļ mehāniskais jeb kājas sūknis ļoti noderēs ikdienā. 
  • Domkrats. Ja mašīnai ir pieejama rezerves riepa, tad komplektācijā ir jāietilpst arī domkratam. Šis ir obligāts noteikums. Savādāk nemaz nevarēsi nomainīt mašīnai riepu, vai, piemēram, palīdzēt citam autovadītājam, ja būs nepieciešams palīdzēt nomainīt mašīnas riepu. 
  • Degvielas kannas un piltuve. Pirms dodies ceļā, vienmēr pārliecinies, vai degvielas tvertnē ir iepildīts pietiekami daudz degvielas. Tomēr drošībai rekomendējam līdzi ņemt rezervi. Lai līdzi varētu pārvadāt rezerves degvielu, būs nepieciešamas kannas. Ir pieejamas plastmasas kannas, un lai atrisinātu pārliešanas situāciju, šo komplektāciju var papildināt ar lētu plastmasas piltuvi, kas apgādāta ar sietiņu un pagarinošo cauruli. 
  • Starta vads un akumulatora lādētājs. Ja šaubies par mašīnas akumulatora spēju darboties, tad rekomendējam mašīnā turēt piestartēšanas vadus, lai gadījumā, ja nevari iedarbināt mašīnu, pielietojot piestartēšanas vadus, tu varētu iedarbināt mašīnu.
  • Rezerves drošinātāju komplekts. Arī šī ir lieta, kura ir lietderīga, ja atrodas mašīnā, jo dzīvē var visādi gadīties. Un šī lieta mašīnā neaizņems daudz vietas, bet, iespējams, palīdzēs atrisināt nelielu radušos problēmu. 
  • Navigācija. Jaunākā modeļa automašīnas jau ražo ar iebūvētu navigāciju, bet daži automašīnu ražotāji atstāj to nākotnes auto īpašnieku ziņā. Šo mašīnas aksesuāru būs nepieciešams uzstādīt pašam, ja mašīna ir vecāka izlaiduma, un tajā nav iebūvētas navigācijas. Kāpēc navigācija ir nepieciešama? Jo tā palīdzēs tev nokļūt no punkta A līdz punktam B. Turklāt navigācija tev palīdzēs izvairīties no sastrēgumiem.
  • Telefona turētājs. Šis ir ērts aksesuārs, kurš atbrīvos ikdienu no problēmām. It sevišķi tā iemesla dēļ, ka pēc likuma, atrodoties pie stūres, nedrīkst runāt pa telefonu. Pārkāpjot šo noteikumu, var tikt piešķirts sods. Tāpēc šī iemesla dēļ ieteicams izmantot telefona turētāju.
  • Birste – skrāpis. Ziemas sezonā mašīnā ir ieteicams uzglabāt birsti – skrāpi, lai varētu notīrīt sniegu no mašīnas vējstikla, jumta un citām vietām. Tādā veidā varēsi droši doties ikdienas gaitās, neapdraudot nedz sevi, nedz citu autovadītāju dzīvības, jo mašīna būs notīrīta no sniega. 

Iegādājies šīs papildus lietas, un tava ikdiena braucot ar mašīnu būs daudz patīkamāka.

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*