11111

Kādas priekšrocības sniedz ceļošana ar automašīnu?

Kādas priekšrocības sniedz ceļošana ar automašīnu

Ceļot var dažādos veidos – iet garos pārgājienos vai svētceļojumos, lidot ar lidmašīnu, braukt ar vilcienu vai kuģi un, visbeidzot, arī ar savu automašīnu. Ceļošana ar automašīnu sniedz daudz priekšrocību, kas ļauj ceļojumu izbaudīt no pavisam citiem skatpunktiem.

Mūsdienās ceļošana ar automašīnu ir ļoti populāra, it īpaši Eiropā, jo robežas ir brīvi atvērtas un pieejamas ērtai šķērsošanai tūristiem. Par to, kādas ir priekšrocības ceļošanai ar automašīnu, lasi šajā rakstā!

Brīvības sajūta

Nekas nepadara ceļojumu tik baudāmu, kā brīvības sajūta tajā. Braucot ar automašīnu, Tu vari piestāt tur, kur vēlies. Tev ir iespēja ieturēt pusdienas vai vakariņas tieši tajā brīdī, kad vēlies. Piestāj kalnu malā vai okeāna krastā un izbaudi mirkli. 

Ceļojuma maršruts un apstāšanās brīžu ilgums ir tikai Tavā un Tavu ceļabiedru ziņā. Neviens cits neliks steigties vai ievērot noteiktu grafiku, kā tas mēdz būt ceļojot ar tūristu grupām.

Iespēja apskatīt vietas, kas atrodas nostāk no tūristu takām

Ceļojot ar tūristu grupām, nākas pielāgoties grupas plūsmai, turpretim braucot ar savu auto, Tu vari izvēlēties, ko un kad apskatīsi. Tieši tāpat Tu vari nobraukt no galvenajiem ceļiem un izmest līkumu tur, kur ikdienā tūristi nebrauc, un ieraudzīt vietas, kas katra ārzemnieka acīm nav pamanāmas. Ceļojot ar auto, ir daudz vieglāk nokļūt arī tur, kur nekursē vilcieni vai iekšzemes sabiedriskais transports. Dažkārt pie lielajām pilsētām ir arī maģiski skaisti un kultūrvēsturiski ciematiņi, apskates objekti vai mazpilsētas, kuras apskatīt vari tikai ar auto, jo citādāk uz tām nokļūt ir ļoti sarežģīti.

Bagāža

Braucot ar automašīnu, var rasties vēlme ņemt līdzi vairāk mantu, taču jāpārliecinās, vai viss patiešām būs nepieciešams un lieki neaizņems vietu. Tu vari biežāk izmantojamās lietas salikt augšpusē auto bagāžniekā, bet pārējās lietas atstāt koferī. Labā ziņa – tas viss Tev nebūs jānesā līdzi kamēr ceļosi, varēsi to visu uzglabāt mašīnā.

Ceļojot ar auto un iegādājoties suvenīrus, Tev nav jāsatraucas par bagāžas smagumu, kā tas ir, piemēram, ceļojot ar aviokompānijām, kur ir jāievēro noteikti koferu smagumu un izmēru parametri. Ceļojot ar automašīnu, Tu vari paņemt līdzi arī daudz vairāk komforta lietu, kuras Tu nevarētu atļauties paņemt līdzi, ja dotos ceļojumā ar aviokompāniju. 

Lai ceļojums ar automašīnu būtu drošs

Lai ceļojums būtu drošs, noteikti apdrošini gan sevi, gan savu auto. Ceļojumu apdrošināšana palīdzēs izvairīties no milzīgiem finansiāliem tēriņiem, ja uz ceļa notiks avārija, vajadzēs medicīnisku palīdzību, vai būs kāda ķibele, kur būs vajadzība pēc steidzama diennakts padoma.

Ja automašīnai papildus esi izvēlējies arī KASKO apdrošināšanu, tad pārliecinies, ka polises noteikumi paredz, ka apdrošināšana darbojas arī valstī, uz kuru ceļosi. Ceļojumu un auto apdrošināšana noteikti būtu jānokārto pirms brauciena. Izdevīgākos piedāvājumus atradīsi manapolise.lv!

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*