11111

6 padomi ceļojot ar vilcienu pa Eiropu

6 padomi ceļojot ar vilcienu pa Eirop

Lai arī viens no populārākajiem veidiem, kā nokļūt citā valstī, ir ar lidmašīnas palīdzību, tomēr tā nav vienīgā opcija, kā ceļot ērti un salīdzinoši ātri. Labs variants ir arī vilcieni – īpaši Eiropā, kur vilcienu tīkls ir tik plašs, ka ļauj nokļūt teju ikvienā galamērķī.

Izbaudi nakts braucienu

Eiropas nakts vilcienu tīkls nav tik daudzveidīgs, taču dažas iespējas ir. Piemēram, no Amsterdamas līdz Cīrihei vai no Parīzes līdz Venēcijai caur Milānu. Šādi vilcieni ir ērti un piemēroti gariem pārbraucieniem – tajos pieejamas komfortablas guļvietas, duša, iespēja baudīt maltītes. Kas attiecas uz maltītēm – tās mēdz būt pārsteidzoši izsmalcinātas. Tomēr, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, vērts pirms tam noskaidrot, kāds serviss attiecīgajā maršrutā tiek nodrošināts.

Būtiska nakts braucienu priekšrocība – iespēja ietaupīt laiku, jo pārbrauciens notiek naktsmiera laikā. Tā ir arī lieliska ceļošanas pieredze, ko noteikti vērts izbaudīt.

Ātru vai lēnu braucienu?

Eiropas ātro ātrgaitas pakalpojumu klāsts ir lieliska iespēja ceļotājiem, jo galamērķī ļauj nokļūt maksimāli ātri. Bet, ja dod priekšroku lēnākas gaitas vilcieniem, varēsi pilnvērtīgāk izbaudīt ainavas, kas pavērsies aiz loga – dažas no tām ir īpaši gleznainas. Jebkurā gadījumā dzelzceļa pakalpojumi ļauj izvēlēties, cik ilgs būs Tavs ceļojums. Lieliski, vai ne?

Parūpējies par drošību

Statistiski runājot, dzelzceļa pārvadājumi joprojām ir viens no drošākajiem transporta veidiem. Ja vien izmanto visus saprātīgos piesardzības pasākumus, ceļojumi pa Eiropu ar vilcienu parasti ir droši, taču tas nenozīmē, ka nav jābūt uzmanīgam – īpaši lielajās stacijās. Parūpējies par drošu vērtīgāko mantu uzglabāšanu –neatstāj tās bez uzraudzības.

Noderīga būs arī ceļojuma apdrošināšana, kurā var ietvert dažādus riska segumus, atkarībā no ceļojuma specifikas un ceļotāja individuālajām vajadzībām.

Rezervē naktsmītni netālu no stacijas

Naktsmītņu iespējas ir plašas – sākot no greznām viesnīcām, beidzot ar lētiem hosteļiem. Izvēlies savām prasībām atbilstošāko variantu un izvēlies ērtāko atrašanās vietu. Ja ceļo ar vilcienu, varbūt vēlēsies, lai naktsmītne ir pietiekami tuvu stacijai.

Nodrošinies ar drukātu kartes versiju

Tīmekļa vietnes un mobilās aplikācijas ir noderīgas, taču reizēs, kad nepieciešams pataupīt mobilā telefona akumulatoru vai nevari iegūt uzticamu WIFI savienojumu, drukāta dzelzceļa karte var būt īpaši noderīga. Laikus sagādā sev ērti pārskatāmu dzelzceļa maršrutu ceļvedi, lai nesteidzīgi varētu izplānot savu ceļojumu un vienmēr būtu informēts par tālākajiem pārbraucieniem.

Savlaicīgi uzzini visu aktuālo informāciju

Lai ceļošana sniegtu tikai pozitīvas emocijas, ir vērts tai rūpīgi sagatavoties. Viens no uzdevumiem ir iepriekš uzzināt visu aktuālo informāciju par staciju atrašanās vietām, darba laikiem, biļešu iegādes vietām, biļešu cenām, atlaižu kartēm, peronu izkārtojumu, vilcienu atiešanas laikiem. Jo informētāks būsi, jo mazāk stresa ceļojums sagādās. Biļešu cenas ir viens no būtiskākajiem aspektiem, plānojot ceļojumu – tas ļauj saprast, ar kādām izmaksām jārēķinās. Izsmeļošu informāciju par biļešu cenām iegūsi tiešsaistē.

Ja rodas kādas neskaidrības, jautā palīdzību stacijas darbiniekiem. Un, ja neesi drošs par savām svešvalodu prasmēm, laicīgi nodrošinies arī ar vārdnīcu vai kādu citu palīgu, kas palīdzēs komunicēt un gūt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.

Ceļot ir lieliski! Un mūsdienās ir tik daudz iespēju, kā to darīt. Ja vēlies izbaudīt salīdzinoši ātru un ērtu ceļojumu, noteikti apsver iespēju izmantot dzelzceļa pakalpojumus, kas vienlaikus sniegs arī jaunu pieredzi.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*