11111

Kā sagatavoties aktīvam ceļojumam?

Kā sagatavoties aktīvam ceļojumam

Gatavojies ceļojumam laikus! Tev jābūt drošam, ka viss izdosies tā, kā iecerēts. Izvairies no stresa, galvassāpēm un liekiem izdevumiem!

Miegs, pārtika un ūdens

Pirms došanās ceļā, ieteicams kārtīgi izgulēties. Ieplāno vismaz 7 stundas miega. Tu jutīsies izgulējies un možs!

Nelieto treknu un taukiem piesātinātu pārtiku. Šāda veida pārtika radīs smaguma sajūtu un ceļojuma laikā Tu nejūties labi.

Dienā centies izdzert vismaz 1,5 litru ūdens. Tas palīdzēs justies mundram un palielinās Tavas koncentrēšanās spējas!

Informācija

Izlasi nepieciešamo informāciju par drošību galamērķī, apskates objektiem un izklaides iespējām. Noskaidro, vai uz izvēlēto valsti doties ir droši, vai nav kādi ierobežojumi vai brīdinājumi.

Ja dosies uz valsti, kas nav Eiropas Savienībā, noskaidro vietējās naudas kursu, kā arī maksājuma karšu un skaidras naudas lietošanas iespējas.

Sagatavo dokumentus

Pārbaudi pases, ID kartes derīguma termiņu. Noskaidro, vai ceļojot ir nepieciešama vīza vai citi specifiski ceļošanas dokumenti. Neradi lieku stresu un laikus parūpējies par nepieciešamajiem dokumentiem!

Esi sazvanāms

Paziņo radiem un draugiem, kad dosies ceļojumā. Nodrošinies, lai nepieciešamības gadījumā viņi varētu ar Tevi sazināties. Ja dodies uz kādu eksotisku valsti, noteikti atstāj informāciju par ceļojuma maršrutu, laiku un plānotajām aktivitātēm. 

Ja apciemosi ārzemju draugus, iedod tuviniekiem viņu kontaktus.

Palīdzība ārzemēs

Ja dosies ārpus Eiropas Savienības, noskaidro mobilo sakaru iespējas un izmaksas. Mobilajā telefonā vai uz lapiņas pieraksti svarīgākos telefona numurus ārkārtas gadījumiem. Ja esi nonācis nelaimē un atrodies ārzemēs, sazinies ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu, zvanot pa diennakts tālruni +371 26337711.

Rūpējies par savu veselību ceļojuma laikā

Ja dodies aktīvā atpūtā uz kādu eksotisku valsti, obligāti noskaidro, vai nav nepieciešamas potes, piemēram, pret malāriju, dzelteno drudzi vai hepatītu. Ja Tu lieto kādas specifiskas zāles, konsultējies ar savu ārstu par to, kā labāk sagatavoties gaidāmajam ceļojumam!

EVAK karte

Nokārto EVAK karti Nacionālajā veselības dienestā. Nepieciešamības gadījumā Tu varēsi saņemt neatliekamo veselības aprūpi daudz izdevīgāk. EVAK karti ir iespējams izmantot visās Eiropas Savienības valstīs, Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē.

Ceļojuma apdrošināšana

Iegādājies izdevīgu ceļojuma apdrošināšanu. Pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā, Tu varēsi saņemt nepieciešamo palīdzību.

Ieskaties Manapolise.lv piedāvājumu klāstā un izvēlies piemērotāko.

Lai nerastos lieki pārpratumi, salīdzini visus piedāvājumus. Pirms iegādes, izlasi visu kompāniju nosacījumus.

Ja ārzemēs ieplānots sportot, Tev nepieciešama atbilstoša polise. Tā segs ārstēšanās izmaksas, ja sportojot būs iegūtas traumas vai sasitumi.

Kompānijas piedāvā apdrošināt bagāžu un personīgās mantas pret zādzībām, mantu nozaudēšanu vai bagāžas aizkavēšanos.

Ceļojuma apdrošināšana Tevi pasargās no avioreisa aizkavēšanās, lidojuma atcelšanas vai pārtraukšanas.

Saņem atlīdzību par sagādātajām neērtībām!

Izmanto Manapolise.lv kalkulatoru un atrodi piemērotāko risinājumu! Šajā mājas lapā Tu atradīsi Seesam, Ergo, Gjensidige, Balta piedāvājumus.

Atceries, ka polises cenu veido izvēlētie apdrošināšanas riski, summas lielums, ceļojuma galamērķis, kā arī polises termiņš.

Palīdzība jebkurā diennakts laikā

Nelaimes gadījumus nav iespējams paredzēt un palīdzība var būt nepieciešama ne tikai ikdienā, bet arī svētkos vai vēlu naktī. Izvēlies apdrošinātāju, kas piedāvā operatīvu atbalstu 24h diennaktī!

Ceļojums ir piedzīvojums, kas sniedz iespēju atpūsties, aktīvi pavadīt laiku un sagādā lieliskas atmiņas. Sagatavojies tam laikus, parūpējies par savu veselību un drošību. Ceļojuma apdrošināšana Tev palīdzēs pilnvērtīgi atpūsties, sportot un izbaudīt brīvo laiku bez raizēm!

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*