11111

Kā rūpēties par mašīnu ziemas apstākļos?

Ziema rit pilnā sparā un priecē mūs ar skaisti piesnigušu Latviju. Bet Latvijas klimats ir mainīgs, un šajos apstākļos regulāri notiek temperatūras svārstības, kas veicina sniega kušanu un atkusušā sniega atkārtotu sasalšanu. Bet vēl joprojām ir cilvēki, kuri brauc ar “plikām riepām”, kas ir gan pretlikumīgi, gan arī apdraud gan paša autovadītāja dzīvību, gan arī citus ceļu satiksmē iesaistīto cilvēku dzīvības.

Ziema ir īpašs laiks, kad ir rūpīgi jāseko līdzi mašīnas vispārējam stāvoklim, sākot ar zemu spiedienu mašīnas riepās, līdz sasalušām degvielas trubiņām. Ceļu kaisīšana ar sāli ziemā var zīmīgi sabojāt tavu automašīnu, tāpēc ir nepieciešams rūpēties par mašīnu, lai novērstu potenciālos mašīnas bojājumus, un pavasari varētu sagaidīt ar sakoptu mašīnu.

Sniegsim piecus padomus, lai novērstu ilgtermiņa mašīnas bojājumus:

1. Nomainiet parastās riepas uz ziemas riepām. Ja to jau esat laicīgi izdarījuši, ļoti labi. Bet pavisam nesen veiktie policijas reidi Latvijas ielās parādīja, ka cilvēki brauc ar “plikām riepām”. Respektīvi, riepu protektoru dziļums nav bijis ziemas apstākļiem piemērots. Par šādu fakta konstatēšanu tika izrakstīti līdz pat 50 protokoliem. Domājams, ka tu nevēlētos nākotnē saņemt protokolus, tāpēc ievēro ceļu satiksmes noteikumus, un rūpējies gan par savu, gan līdzcilvēku drošību un veselību.

2. Pārbaudi mašīnas riepu spiedienu regulāri, ideāli – katru nedēļu. Riepu spiediens jāpārbauda tikai aukstām riepām! Pat ja tu nobrauci tikai nedaudz vairāk par kilometru, spiediens palielināsies un rādījums nebūs precīzs. Ja riepas ir siltas, nekādā gadījumā nelaidiet no tām ārā gaisu! Braukšana ar nepietiekami noslogotām riepām vai izraisīt to priekšlaicīgu nolietošanos un zaudēt saķeri ar ledu vai slidenām virsmām. Jūsu riepas zaudē spiedienu pēc katriem 10 grādu krituma. Pareizam riepu spiedienam jābūt tādam, kādu to ir rekomendējis automašīnas ražotājs. Ražotāja rekomendēto spiedienu visbiežāk var atrast degvielas bākas vāciņa iekšpusē, auto priekšējo durvju ailē vai durvīs un auto apkopes grāmatiņā.

3. Uzglabā mašīnas degvielas bāku līdz pusei pilnu. Ziemas apstākļos ir prātīgi uzglabāt degvielas bāku līdz pusei pilnu gadījumā, ja ir notikusi avārija vai esi iestrēdzis sniegā, un tev ir nepieciešams gaidīt palīdzību. Ja ir paredzēti garāki braucieni, ieplāno apstāšanās vietas, lai uzpildītu degvielu.

4. Pievieno mašīnas virsmai papildus vaska aizsargslāni. Polimēra vasks var radīt vajadzīgo aizsargslāni pret sāli, netīrumiem, sniega netīrumiem, sniega un lietus sajaukumu, tādā veidā pasargājot mašīnu no bojājumiem. Apvienojiet šo procedūru ar augsta spiediena mazgāšanas režīmu, lai atbrīvotos no sniegputeņa radītajām sekām grūti aizsniedzamās vietās kā, piemēram, riepās, riepu diskos, un mašīnas apakšējā daļā.

5. Aizsargājiet vējstikla slotiņas! Ja jūs savu mašīnu atstājat ārpusē, vējstikla slotiņas atstājiet paceltā stāvoklī, tādā veidā novēršot slotiņu piesalšanu pie vējstikla. Nekad neizmantojiet vējstikla slotiņas, lai notīrītu ledu vai sniegu no vējstikla, labāk izmantojiet atbilstošu ledus “skrāpekli”, lai notīrītu vējstiklus.

 

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*