11111

Kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma?

Ko darīt, kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma, CSN?Kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma? Ja ir nepaveicies un izdodas iekļūt negadījumā, ir vērts paturēt prātā dažus padomus, kuri Tev palīdzēs tikt galā ar notikušo ātrāk un efektīvāk.

1. Pārbaudi vai nav cietušo

Uzreiz jāpārbauda vai ir kādi cietušie, ja tādi ir, tad nekavējoties izsauc neatliekamo palīdzību un arī policiju. Ja cietušo nav, un satiksmes negadījumā ir iesaistītas tikai 2 automašīnas, kas var turpināt ceļu, un nav bojāta trešajām personām piederoša manta, abas ceļu satiksmes negadījumā iesaistītās puses ir tiesīgas sastādīt saskaņoto paziņojumu bez policijas klātbūtnes.
kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma?

2. Netraucēt satiksmei

Ir svarīgi pārvietot mašīnu pēc iespējas tuvāk ceļa malai, protams, ja tas ir iespējams. Tādējādi Tu neaizkavēsi satiksmi un mazināsi sastrēguma iespēju. Ieslēdz stāvgaismas/ gabarītlukturus, lai citi autovadītāji zina, ka stāvi uz vietas. Vislabāk, ja uzvilksi atstarojošo vesti un notikuma vietu padarīsi redzamāku ar brīdinājuma zīmi vismaz 15 metru attālumā. kā pareizi rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma

3. Formalitāšu nokārtošana

Ja raksti saskaņoto paziņojumu, tad skicē automašīnas jāattēlo atbilstoši situācijai sadursmes brīdī, nevis pēc tā.
Skicē jānorāda arī ceļa zīmes un automašīnu kustības virzieni. Tiklīdz tas iespējams, abiem autovadītājiem katram savs aizpildītais saskaņotā paziņojuma eksemplārs kopā ar iesniegumu jāiesniedz vainīgās automašīnas apdrošinātājiem. Saskaņotais paziņojums paātrinās procesu. Par saskaņoto paziņojumu lasi LVPortals.lv

saskaņotais paziņojums
Ja esi nolēmis saukt policiju, tad nepieciešams uzrunāt lieciniekus, noskaidrot viņu vārdus, uzvārdus, telefona numuru, mašīnas numurzīmi, dzīvesvietas adresi. Ja iespējams, izmanto telefonu vai fotoaparātu un fotogrāfē notikušo. Ja satiksmes negadījuma dēļ esi cietis, tad nofotogrāfē arī to.

4. Esi vērīgs

Kad ierodas policija, nesteidzīgi informē par notikušo un objektīvi atbildi uz uzdotajiem jautājumiem. Ja policija vai neatliekamā palīdzība jautā vai esi guvis traumu, tad labāk ir atbildēt sakot, ka neesi pārliecināts, nevis teikt nē. Tāpat svarīgi ir informēt savu apdrošināšanas kompāniju par notikušo.

Ja nav pārliecības, vai pēc negadījuma mašīna ir droša braukšanai, labāk ar to nepārvietoties un izsaukt auto evakuatoru. Lai cik grūti tas arī neliktos, svarīgi palikt mierīgam. Necenties strīdēties ar citiem autovadītājiem vai lieciniekiem. Labāk pietaupi savu stāstu policijai, jo ar asiem tekstiem situāciju mainīt vairs nav iespējams.
ko darīt pēc csn?
Dažkārt ceļu satiksmes negadījuma traumas var parādīties pēc laika, pat nākamajā dienā, jo esot arī mazā šoka stāvoklī sasitumi var nešķist tik būtiski. Profilakses pēc veselību ieteicams pārbaudīt.

Atrodoties satiksmē esiet uzmanīgi un cieniet citus!

ManaPolise.lv – ērti noformēt izdevīgāko OCTA, KASKO polisi.

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*