11111

Kā rīkoties auto avārijas gadījumā?

Neviens neplāno, ka viņiem dzīvē kādreiz nāksies būt iesaistītiem ceļu satiksmes negadījumā. Taču, diemžēl, tas var notikt vienā acumirklī, neatkarīgi no tā, vai vainīgs bijis pats, vai kāds cits. 

Mazs trieciens vai liela avārija – abās situācijās negadījumā iesaistītie, kas ir pie samaņas, nereti ir satraukuma un šoka pārņemti, tādēļ arī viņu spriešanas un rīcības spējas var būt apgrūtinātas. Lai arī vairākums cilvēku norāda, ka zina, kā rīkoties auto avārijas gadījumā, nekad nenāk par ļaunu atgādināt svarīgākās lietas, kas jāatceras. 

Pēc tam, kad noticis ceļu satiksmes negadījums, ja tas ir iespējams, nekavējoties apstādini mašīnu un ieslēdz avārijas signālu, kā arī novieto uz ceļa avārijas trijstūri. Tādā veidā citi satiksmes dalībnieki tiks informēti par to, ka jāuzmanās no priekšā notiekošā un laicīgi jābremzē vai jāapstājas. Tā kā avārijas var notikt jebkurā diennakts laikā – gan no rīta, gan naktī, gan pēcpusdienā, lai vienmēr nodrošinātu, ka Tevi redzēs brīdī, kad izkāpsi un iesi apzināt negadījuma sekas, vienmēr uzvelc gaismu atstarojošo vesti. 

Vienmēr jārēķinās ar to, ka negadījumā var būt arī viens vai vairāki cietušie. Ja tādi ir, uzreiz ir jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot pa tālruni 113 vai 112. Kad zvanīsi mediķiem, centies saglabāt mieru un izstāstīt, precīzi kurā vietā ir notikusi avārija, kas tieši noticis un cik cilvēku ir cietuši. Atceries, ka pat dažas sekundes vai minūte var mainīt ļoti daudz, tādēļ, ja redzi, ka ir kāds, kuram nepieciešama medicīniskā palīdzība (ne tikai avārijās, bet ikdienā), nekavējies, bet rīkojies – zvani ātrajai palīdzībai!

Ņem vērā – ja negadījumā kāds ir cietis, bojāta trešās personas manta, vai arī avārijā iesaistīti vairāk nekā divi transportlīdzekļi, nepieciešams izsaukt Ceļu policiju. Nekādā gadījumā nepamet notikuma vietu, jo par to pienākas sods! 

Tikai tādā situācijā, ja ir bojāti divi transportlīdzekļi, taču neviens cilvēks nav cietis, noderēt var Saskaņotais paziņojums. Abi negadījumā iesaistītie vienojas par notikušā apstākļiem un aizpilda šo dokumentu. 

Neatkarīgi no tā, vai vienojāties par Saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu, vai arī izsauci Ceļu policiju, atceries, ka desmit dienu laikā Tev sava apdrošināšanas kompānija ir jāinformē par notikušo. Tā, attiecīgi, izvērtēs negadījumu, kāda katrai pusei ir bijusi atbildība, kādi ir ar transportlīdzekli saistītie zaudējumi, bet pēc tam cietušajiem tiks izmaksāta atlīdzība. Ja cietušais vēlas saņemt OCTA atlīdzību, pieteikums jāiesniedz negadījuma izraisītāja apdrošinātājam. Un vainīgajam šoferim apdrošināšanas kompānijai ir jāiesniedz arī sava Saskaņotā paziņojuma versija. 

Diemžēl mēdz gadīties, ka negadījumā iesaistītie ar savu rīcība pasliktina situāciju. Lai Tev nekad negadītos pieļaut šādu kļūdu, vienmēr atceries, ka avārijā iesaistītās mašīnas pēc notikušā nedrīkst pārvietot, gaidot Ceļu policiju! Daudzi šoferi to mēdz izdarīt, lai atbrīvotu ceļu, taču tā ir aizliegts darīt! Patiesībā, kamēr neierodas policijas darbinieki, nevajadzētu neko aiztikt, pārvietot vai darīt ko citu, kas varētu apgrūtināt negadījuma vietas izpēti. Pēc tam, kad atbrauc Ceļu policija, seko viņu dotajiem norādījumiem par turpmāko rīcību. 

Lai nākotnē izvairītos no iespējamiem pārpratumiem un konfliktiem ar avārijas izraisītāju, negadījuma vietu un iesaistītos transportlīdzekļus, to izvietojumu vienmēr ir nepieciešams nofotografēt. Tāpat svarīgi piefiksēt avāriju izraisījušā auto valsts reģistrācijas numura zīmi. Pēc tās būs ērtāk noskaidrot visus nepieciešamos OCTA polises datus. 

Mēs ticam, ka Tu esi prātīgs un uzmanīgs šoferis, un vēlam, lai Tev nekad nav jānonāk situācijā, kur nepieciešami kādi no iepriekš minētajiem padomiem.

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*