11111

Kā noskaņoties ziemas braukšanas stilam?

Ņemot vērā ziemas nepastāvīgos laikapstākļus šogad Latvijā – lietu, sniegu un vētras, tad arī situācija uz ceļiem izveidojusies diezgan kritiska, kas ziņu portālos tiek raksturota kā katastrofāla – gandrīz katru dienu dienu var lasīt biedējošus rakstus par to, cik daudz avāriju ir ar sekām, cietušajiem un bojāgājušajiem.

Braukšanas apstākļi šobrīd vērtējami kā slikti – nelabvēlīgi laikapstākļi, nekvalitatīvs ceļu segums (ledus, peļķes, bedres, tīrīti un neiztīrīti ceļi, sniegs, lietus, atkala (melnais ledus), atkusnis. Šoferīšiem tas nozīmē pastiprinātu uzmanību, atbildību un pareizu riska novērtējumu uz ceļa, braukšanas ātrumu izvēli un spēju laicīgi reaģēt.

Laikapstākļi ir viena lieta, otra lieta ir mūsu pašu atbildība. Šobrīd nav nozīmes tam, ka esi lēnākais satiksmes dalībnieks, labāk tiešām būt pacietīgiem un braukt pāris reizes gadā lēnāk, nevis izraisīt avāriju ar neatgriezeniskām sekām. Cerams, ka ikvienam no mums ir veselais saprāts, jo steiga ne pie kā laba nenoved un 10-15 minūtes ilgāk braukt vai agrāk izbraukt no mājām nevienam nekaitēs – būsiet mierīgi visu paspējis un arī stress pie stūres nav draugs.

Arī Latvijas apdrošinātāji visiem braucējiem un arī gājējiem atgādina – esiet prātīgi un novērtējiet situāciju uz ceļa laicīgi, pārdomājiet savu braukšanas stilu un pieredzi.

Lieki būtu atgādināt, ka tiem, kuriem ir ne tikai OCTA polise, bet arī brīvprātīgā KASKO apdrošināšana,  riska segums ietver arī pašu atbildību, ceļu satiksmes un drošības noteikumu ievērošanu – pamatā tas ir vairāk vērsts uz ātruma izvēli un distances ievērošanu. Šobrīd nedrīkst aizmirst arī par dabas stihiju postījumiem un braukšanas apstākļu novērtējumu, nenesties cauri peļķēm un bedrēm, nezinot, vai tava automašīna izbrauks vai neizbrauks, noslāps vai nepaliks bez riteņa.

Arī CSDD komentē: „Ceļš vai iela nav vieta, kur izmēģināt savas prasmes. Ceļa stāvoklis var mainīties ne pa stundām, bet pa minūtēm.”

Tāpēc vēlreiz un vēlreiz atgādinām, esiet, lūdzu, prātīgi un apdomājiet savu rīcību uz ceļa un ielām. Pirmām kārtām – tā ir mūsu pašu atbildība!

Daži ieteikumi, kā noskaņoties ziemas braukšanas stilam:

  • Pielāgoties! Jāņem vērā temperatūras izmaiņas, sniegs, sals, ledus, lietus, atkusnis;
  • Braukšana ziemā nav tas pats, kas braukšana vasarā;
  • Papildus piesardzības ievērošana, izvēloties ceļus, kur braukt (bedres, peļķes, neiztīrīti ceļa posmi);
  • Neizmēģināt manevrus, mainot braukšanas joslas, jo ir paaugstināts slīdēšanas risks;
  • Neizmantojiet „pilnu gāzi”, tādējādi palielinot slidēšanu pa sniegu un ledu;
  • Bremzēt laicīgi! Ziemā nepieciešams ilgāks bremzēšanas ceļš, lai saglabātu attālumu ar pietiekamu lielu rezervi;
  • Izvēlieties atbilstošu braukšanas ātrumu un novērtējiet savu braukšanas pieredzi, lai saglabātu kontroli pār savu auto un spētu pielāgoties braukšanai aukstajā sezonā!

Drošu ceļu!
Manapolise.lv komanda

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*