11111

Kā motociklistiem “sadzīvot” ar pārējiem satiksmes dalībniekiem?

Kā motociklistiem “sadzīvot” ar pārējiem satiksmes dalībniekiem?

Vasara ir laiks, kad uz ceļa sastopami ir visi – autobraucēji, velosipēdisti, motociklisti -, un visiem ir jāspēj sadzīvot uz kopīgiem ceļiem. Jo kārtīgāk tiks ievēroti ceļu satiksmes noteikumi un savstarpējā satiksmes dalībnieku cieņa vienam pret otru, jo mazāk būs nelaimes gadījumu uz ceļiem. 

Būt pamanāmiem

Automašīnas ir daudz lielākas par motocikliem, tāpēc manevrēt un pārvietoties ātri tās nespēj. Ar motociklu var braukt ātrāk un veikt veiklākus manevrus, un šādos brīžos autovadītājs var motociklu nepamanīt. Autobraucējs var motociklu neredzēt vairāku iemeslu dēļ – motocikls ir daudz mazāks par auto, tā ātrumu ir daudz grūtāk noteikt, kā arī bieži vien motocikli ir neitrālās krāsās, tādēļ saplūst ar pārējo fonu.

Pārliecinies par satiksmes drošību divreiz!

Apģērbs

Atbilstošs apģērbs un ķivere ir domāti ne tikai tam, lai pasargātu sevi no nelaimes gadījumu sekām. Jo košāku apģērbu un ķiveri izvēlēsies, jo pamanāmāks būsi, un izvairīsies no negadījuma. 

Braukšana naktīs

Lai arī daudzi motociklisti nezina, tomēr katram motociklistam ir jāpārbauda sava ķivere – ja tai ir skrāpējumi, tad var gadīties, ka pretīm braucošas automašīnas gaismas var radīt atstarojumu bojātās ķiveres aizsargstiklā un lauzt staru, līdz ar to autobraucējs var vizuāli noteikt transportlīdzekli kā daudz lielāka vai mazāka gabarīta.

Naktīs ieteicams arī ieturēt daudz lielāku distanci.

Ievēro ceļu satiksmes noteikumus

Motociklisti lielākoties asociējas ar ātrumu un ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu. Tāpēc gan savai, gan citu satiksmes dalībnieku drošībai, ievēro noteikumus – nepārsniedz ātrumu, esi uzmanīgs veicot apdzīšanas manevrus un esi pacietīgs pie luksoforu gaismas signāliem, kā arī iekļaujies satiksmes plūsmā!

Motocikliem ir divi riteņi, ne četri, tāpēc arī inerces dēļ tiem ir daudz grūtāk nobremzēt, un bremzēšanas ceļš ir garāks. Braucot daudz ātrāk par atļauto ātrumu, motociklists var zaudēt reakciju. Tāpat, jo lielāks ātrums, jo grūtāk ir apstāties, un pastāv iespēja zaudēt vadības kontroli.

Kur atrasties uz ceļa

Motocikli ir daudz mazāki par automašīnām, tomēr, lai būtu abām pusēm droši, ieteikums ievērot distanci ne tikai skatoties uz priekšā esošo auto, bet arī braucot starp joslām un pārējiem transporta līdzekļiem. Ieņem ērtu pozīciju un iekārtojies ar savu motociklu uz ceļa tā, lai starp Tevi un automašīnu būtu 2-4 sekunžu distance!

Noteikti padomā arī par braukšanas joslu – jo mazāk noslogota tā būs, jo lielāka iespēja, ka viens otram uz ceļa netraucēsiet, kā arī būsi daudz labāk redzams. Ja atrodies sastrēgumā, tad vislabāk ieņem pozīciju labajā vai kreisajā pusē, lai vari īstajā brīdī droši izbraukt gar vienu vai otru pusi. Tomēr ņem vērā, ka, lai nenonāktu bīstamā situācijā, nedrīksti maldināt autobraucējus par to, kurā joslā gatavojies pārkārtoties.

Vienmēr gatavs bremzēt

Ceļu satiksme bieži vien ir neparedzama, tādēļ Tev vajadzētu būt gatavam jebkādai situācijai. Turi plaukstu uz bremzēm visu laiku, jo jebkurā brīdī uz ceļa var nejauši izskriet gājējs, riteņbraucējs, vai autovadītājs var sabremzēt kāda priekšā esoša šķēršļa dēļ.

Lai gan mums vienmēr šķiet, ka esam gatavi jebkādiem pavērsieniem uz ceļa, tomēr īstajā dzīvē tā nav. Nelaimes gadījumu apdrošināšana ir tikpat svarīga kā transportlīdzekļa apdrošināšana. Ja notiks nelaimes gadījums, apdrošināšana būs finansiāls atbalsts veselības ārstēšanā. Nelaimes gadījumu apdrošināšana garantē gan kompensāciju par traumām, kaulu lūzumiem, invaliditāti, gan neparedzētu ārstēšanos slimnīcā. Kompensācija tiek izmaksāta tuviniekiem, ja apdrošinātais ir zaudējis dzīvību. Brauc prātīgi, ievērojot satiksmes noteikumus un cienot citus ceļu satiksmes dalībniekus!

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*