11111

Kā izvēlēties naktsmājas ceļojumam?

Kā izvēlēties naktsmājas ceļojumam?

Naktsmājas ir tikpat būtiska ceļojuma sastāvdaļa kā biļešu iegāde turp un atpakaļ. Piedāvājumu klāsts ar naktsmītnēm un to veidiem ir milzīgs, internetā informācija ir bezgalīga un cenu diapazons var ātri vien samulsināt.

Lai neapjuktu piedāvājumu klāstā un atrastu sev vispiemērotāko naktsmītni, vispirms izlem, kāda tipa naktsmītne Tevi interesē, un kāds ir Tavs budžets. Naktsmītnes veidi ir atkarīgi no ceļojuma mērķa un vietas, bet ja plāno braucienu uz kādu pilsētu, tad to dažādība un piedāvājums ir plašs. 

Šī raksta turpinājumā apskatīsim, kādi ir plusi un mīnusi naktsmītņu izvēlē, ja galamērķis ir pilsēta.

1. Viesnīca

Plusi naktsmītnei

Ja Tava izvēle ir par labu viesnīcai, tad pievērs uzmanību viesnīcas aprakstam un zvaigznēm. Publiska informācija ir pieejama jebkuras sevi cienošas viesnīcas mājas lapā, kur vari izlasīt, kādi papildus pakalpojumi viesnīcā ir pieejami, kā ir nokomplektēti numuri un kādi ir viesnīcas kvalitātes standarti.

Viesnīcas ar 3 un 4 zvaignēm visbiežāk ir ļoti standartizētas un klasiskas, turklāt, ja paliksi zināmas ķēdes viesnīcā, to numuri visās valstīs ir ar vienādu komfortu, dizainu un Tu zināsi droši, ko šajās telpās sagaidīt. Papildus drošība būs tajā, ka telpas būs tīras, brokastis gardas un numurs nebūs ar personalizētiem aksesuāriem, kā tas ir īrējot dzīvokļus vai mājas.

Kā papildus bonuss viesnīcās ir tas, ka viesnīcas personāls ir zinošs un labprāt sniedz informāciju par tuvāko apkārtni, par dažādām izklaides un apskates objektu iespējām. Viesnīcu personālam vari arī lūgt palīdzību saziņā ar taksometru kompānijām vai rezervēt galdiņu kādā restorānā.

Mīnusi naktsmītnei

Ja nakšņosi viesnīcā, tad individuālisms un valsts autentiskums, visbiežāk 3 un 4 zvaigžņu viesnīcās nebūs. Lielākoties viesnīcu interjeri tiek veidoti, lai viesi izbaudītu ieturētu un klasisku telpu stilu, tāpēc, paliekot šādā naktsmītnē, valsts būtību un īpatnības visdrīzāk izbaudīsi tikai ārpus tās.

Viesnīcu mīnuss ir arī ierobežotais laiks brokastīm. Tas nozīmē, ka pat atvaļinājumā un atpūtā būsi spiests celties agrāk, lai nepaliktu ar tukšu vēderu.

Ceļojot ar lielu ģimeni vai draugu kompāniju, viesnīcās nāksies ņemt vairākus numurs, kas palikšanu šādā naktsmītnē var ļoti sadārdzināt.

2. Airbnb.com dzīvoklis vai māja

Plusi naktsmītnei

Plusu šādam naktsmītnes veidam ir vairāk nekā mīnusu. Pirmkārt, meklējot naktsmīti airbnb.com vietnē, Tu vari izvēlēties dažāda veida dzīvokļus vai mājas. Atlasi pēc parametriem visu, ko sirds kāro – kamīns, vairākas guļamistabas, laba virtuve, kur gatavot ēdienu, terase, baseins, luksus mītne vai kas absolūti autentisks un oriģināls, kas piederas attiecīgajai valstij.

Izvēloties airbnb.com dzīvokli vai māju, Tu vari nokļūt vietējo cilvēku mājvietā, kas ir kā milzīgs bonuss – iejusties un padzīvot tieši tā, kā to dara viņi. Ja tā būs Itālija, Tu varēsi pasēdēt uz rakstaini krāšņu flīžu terases ēdot ķirštomātiņus un dzert espresso, bet Spānijā piekrastes mājā iziet uz balkona, lai skatītos saulrietu un dzertu svaigu apelsīnu sulu.

Pluss īrējot šāda tipa apartamentus ir arī tajā, ka tos izīrē cilvēki, nevis liela vai vidēja mēroga uzņēmumi, un tādā veidā bieži vien var vienoties par elastīgu ierašanās vai došanās prom laiku. Papildus neizmērojams bonuss ir arī atsauksmju sadaļa pie katra īpašuma – tā sevi pasargāsi un droši zināsi, kurp brauc.

Mīnusi naktsmītnei

Nereti māju īpašnieki safotogrāfē savu izīrējamo īpašumu profesionālos rakursos, kur neatklāj dzīvokļa vai mājas defektus, kā arī par tiem nemin aprakstā. Lai neuzkāptu uz šādiem grābekļiem, noteikti uzmanīgi ir jālasa atsauksmes.

Tāpat arī ir ļoti svarīgi, kāds ir saimnieks. Ņem vērā, ja iepriekšējiem īrniekiem ir bijušas kādas komunikācijas vai attieksmes problēmas no īpašnieka puses, labāk ir neriskēt uz savu brīvdienu rēķina.

Papildus pie mīnusiem varētu minēt arī to, ka brokastis nāksies gatavot pašiem, nekā tas ir, piemēram, viesnīcās.

3. Couchsurfing

Plusi naktsmītnei

Couchsurfing vietnē cilvēki no visas pasaules sadalās divās pusēs – tūristi, kuri meklē naktsmītnes, un tie, kas tās piedāvā. Couchsurfing organizācijas princips ir visu darīt bez maksas. Tāpēc, ja esi ieplānojis mazbudžeta ceļojumu vai vēlies jaunus draugus, tad šis varētu būt tieši tas, kas Tev vajadzīgs.

Couchsurfing naktsmītņu piedāvātāji ir dažnedažādi cilvēki, kas ierādīs Tev savu istabu vai gultasvietu, un noteikti izstāstīs visu par savu valsti, lokālām īpatnībām un pats labākais – bieži vien tās kopīgi varēsiet arī izbaudīt un apmeklēt. Šo naktsmītņu bonuss ir tajā, ka dzīvosiet kopā ar vietējo cilvēku un iepazīsiet viņa kultūru tuvplānā.

Mīnusi naktsmītnei

Izvēloties couchsurfing naktsmītni, Tev ir jābūt ļoti komunikablam un atvērtam, turklāt nekad nav garants, ka ar saimnieku izveidosies draudzīgs kontakts. Iespējams, jūs abi būsiet tik dažādi cilvēki, ka nebūs par ko pat parunāt.

Paliekot šāda tipa naktsmītnē, Tev arī ļoti jārēķinās un jāpielāgojas īpašuma saimniekam, kas ir diezgan liels mīnuss, ja vēlies nākt un iet, kad vēlies, sava ceļojuma laikā.

Lai vai kādu naktsmītni Tu izvēlēsies saviem ceļojumiem, noteikti papildus padomā par ceļojuma apdrošināšanu! Tā  Tevi pasargās no neparedzētiem medicīniskiem izdevumiem, kā arī dažādām citām ar ceļojumu saistītām nebūšanām. Apdrošināšana ir mazākais, kā vari sev radīt drošību ceļojuma laikā, tāpēc iekļauj to kā obligātu pirms ceļojuma sagatavošanās punktu!

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*