11111

Kā iztīrīt savu auto 5 minūtēs?

Kā iztīrīt savu auto 5 minūtēsMūsdienu straujajā dzīves ritmā dažkārt var nepietikt laika, lai veiktu pamatīgu automašīnas tīrīšanu. Taču tas nebūt nenozīmē, ka jābrauc ar netīru auto. Turpinājumā daži ieteikumi, kā uzlabot auto tīrības līmeni vien dažu minūšu laikā.

Atbrīvojiet auto salonu no atkritumiem
Pirmkārt, izmetiet tukšās ūdens pudeles, uzkodu iepakojumus un citus atkritumus. Ja Jums ir nelāgs paradums visas nevajadzīgās lietas ievietot automašīnas bagāžniekā, atcerieties, ka var pienākt brīdis, kad bagāžnieku vajadzēs atvērt citu iemeslu dēļ, piemēram, lai tajā ievietotu pasažiera bagāžu. Tādēļ automašīnā vienmēr jātur maisiņš atkritumu savākšanai.

Iztīriet paklājiņus
Ja nav laika vai iespēju izmantot putekļu sūcēju, automašīnas paklājiņus var izņemt un izpurināt ar rokām. Tas, protams, nesniegs perfektu rezultātu, taču paklājiņu izskatu noteikti uzlabos.

Notīriet logus
Lai arī ir daudz zonu, kuras var veiksmīgi paslēpt, logi noteikti nav no tām. Izmantojiet lupatiņu un stikla tīrīšanas šķidrumu vai mikrošķiedras lupatiņu, lai notīrītu logus. Sāciet ar logiem, kas atrodas pasažiera pusē.
Pēc tam noslaukiet stiklu ar sausu lupatu vai papīra dvieli. Jāņem vērā, ka logus vieglāk notīrīt no ārpuses, nekā no iekšpuses. Lai to izdarītu maksimāli ātri un vienkārši, var izmantot arī speciāli šim nolūkam paredzētās mitrās salvetes.

Noslaukiet auto paneli
Pie reizes noslaukiet arī auto paneli. Šim nolūkam var izmantot gan speciālos tīrīšanas līdzekļus, gan ar vinilam domātu vasku piesūcināts sūklis, gan vienkārša lupatiņa. Jebkurā gadījumā ir vērts pa rokai turēt līdzekļus un inventāru, kas palīdz auto uzkopšanu veikt maksimāli ātri un vienkārši.

Notīriet sēdekļus
Sēdekļu, auto grīdas un durvju apdares ātrai un vienkāršai tīrīšanai noderēs tekstilam paredzēts tīrīšanas līdzeklis. Tas jālieto saskaņā ar instrukciju, taču parasti viss ir vienkārši – līdzeklis jāizsmidzina un pēc pāris minūtēm jānoslauka ar tīru, sausu drāniņu.

Ja nevari vai nevēlies auto tīrīšanai veltīt daudz laika, jāievieš paradums par auto tīrību rūpēties regulāri. Ja vienmēr pēc brauciena savāksiet papīrus un citus atkritumus, regulāri notīrīsiet logus un izpurināsiet paklājiņus, tad daudz ilgāku laiku varēsiet iztikt bez ģenerāltīrīšanas.
Daži ieteikumi, lai tīrību automašīnas salonā uzturēt būtu vienkāršāk:
• Izsūciet automašīnas salonu ar putekļu sūcēju vismaz divas reizes mēnesī;
• Ja Jums ir paradums auto salonā lietot pārtikas produktus un dzērienus, tīrībai jāpievērš īpaša uzmanība – produkti, kas nokrīt zemē un dzērieni, kas izlīst, sāk bojāties, pelēt. Laicīgi nesavākti un neiztīrīti, rodas nepatīkams aromāts, attīstās pelējuma sēnīte;
• Ja automašīnā mēdzat pārvadāt dzīvniekus, šim nolūkam labāk izvēlēties bagāžas nodalījumu. Ja dzīvnieku pārvadāsiet auto salonā, tad dzīvnieku siekalas un spalvas nokļūs uz automašīnas sēdekļiem, kā arī citām detaļām. Arī pārvadājot dzīvnieku bagāžas nodalījumā, ieteicams tajā ieklāt aizsargplēvi vai speciālu paklājiņu – tas neļaus dzīvnieka spalvām nokļūt uz grīdas seguma;
• Lai automašīnas salons saglabātos tīrs ilgāku laiku un tā uzkopšana neprasītu daudz laika, svarīgi izvēlēties sezonai atbilstošus grīdas paklājiņus. Vasarā šie paklājiņi var būt no auduma, bet ziemas sezonā labāk dot priekšroku gumijas paklājiem. Tas nepieciešams, jo auduma paklājiņi izmirkst ļoti ātri, turklāt mitrums nokļūst arī grīdu apšuvumā. Lietojot gumijas paklājiņus ar augstām malām, nodrošināsiet, ka dubļi nenonāk uz grīdas.

Lai automašīnā justos komfortabli, svarīgi rūpēties par tās tīrību. Savukārt par drošību uz ceļa gādās piemērota apdrošināšanas polise. Octas visērtāk salīdzināt apdrošināšanas kalkulatorā – tas, līdzīgi kā auto iztīrīšana, neprasīs vairāk par dažām minūtēm.

Zane Kruglova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*