11111

Kā ceļot uz ārzemēm ar mazu bērnu?

Kā ceļot uz ārzemēm ar mazu bērnu

Pienākot atvaļinājumu sezonai, daudziem aktuāla kļūst ceļošana kopā ar bērniem. Lai ceļojums būtu drošs un nestu tikai pozitīvu pieredzi, nepieciešams tam pienācīgi sagatavoties. Ko ņemt vērā, plānojot ceļojumu ar mazu bērnu? Par to turpinājumā!

Ceļošanai nepieciešamie dokumenti

Lai šķērsotu Latvijas robežu, bērnam vajadzīgs ceļošanai derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte. Parasti, šķērsojot valsts iekšējo robežu (t.i. šķērsojot kādu no Šengenas līguma dalībvalstu robežām), nepieciešama tikai derīga pase vai eID karte, tomēr pirms tam tik un tā vajadzētu pārbaudīt, vai valsts, uz kuru tiek ceļots, nav izvirzījusi kādas papildus prasības attiecībā uz ceļošanai nepieciešamajiem dokumentiem.

Ja ceļojums norit ārpus Šengenas zonas (tiek šķērsota ārējā robeža) un bērns ceļo bez vecākiem pilnvarotas personas pavadībā vai patstāvīgi – vajadzīga arī notariāli apstiprināta vecāku piekrišana.

Gadījumā, ja bērns ceļo ar vienu vai abiem vecākiem, šķērsojot Šengenas zonas ārējo robežu, papildus jāuzrāda arī ieraksts pasē par radniecību ar bērnu, bērna dzimšanas apliecība vai tās notariāli apstiprināta kopija.

Ja bērnu ceļojumā pavada aizbildnis, nepieciešama bāriņtiesas izdota aizbildņa apliecība vai lēmums par aizbildnības piešķiršanu.

Ieteikumi drošākai ceļošanai kopā ar bērnu

Parūpēties par ceļošanai derīgiem dokumentiem ir būtiski, lai varētu šķērsot valsts robežu, taču tikpat svarīgi ir parūpēties, lai ceļošana būtu maksimāli droša. Lūk, daži noderīgi padomi:

  • Pārrunā ar bērnu, kā rīkoties situācijā, kad kāda iemesla dēļ jūs pazaudējat viens otru – viņam vajadzētu palikt tur, kur viņš ir, lai būtu vienkāršāk viņu atrast. Var pastāstīt, ka bērns var vērsties pie tuvumā esoša policista un pavēstīt par notikušo. Pārrunājiet arī rīcības plānu dažādās citās situācijās, kas varētu rasties ceļojuma laikā.
  • Ieteicams bērna apģērbu izvēlēties košās krāsās, lai viņu pūlī būtu viegli pamanīt.
  • Labs risinājums ir izgatavot aproci, uz kuras norādīts vecāku vai pavadošās personas tālruņa numurs. Savu kontaktinformāciju vari uzrakstīt arī uz bērna jakas oderes vai kaut kur citur.
  • Ja ceļojat ar automašīnu, aktuāla ir ne vien derīga OCTA polise, bet arī drošības prasību ievērošana. Piemēram, bērnam nepieciešams viņa augumam piemērots auto sēdeklītis.
  • Pirms došanās ceļā vērts reģistrēties konsulārajā reģistrā, lai Ārlietu Ministrija nepieciešamības gadījumā varētu sniegt savlaicīgu palīdzību. Zinot jūsu atrašanās vietu, Ārlietu Ministrijas pārstāvji varēs arī informēt par bīstamajām zonām un dažādiem riska faktoriem, kas vērojami jūsu atrašanās vietā.

Esot kopā ar bērniem, drošības pasākumiem jāpievērš īpaša uzmanība – sevišķi nozīmīgi tas ir ceļojuma laikā, kad gan pieaugušie, gan bērni pakļauti visdažādākajiem riskiem. Der atcerēties, ka piesardzība nekad nenāk par sliktu, tādēļ jādara viss, lai parūpētos par savu un bērnu drošību.

Apdrošināšana – noderīgs risinājums drošākam ceļojumam

Labs veids, kā parūpēties par drošāku ceļojumu, ir ceļojumu apdrošināšana. Tā ietver dažādus riska segumus un var pasargāt no nepatīkamiem pārsteigumiem un neparedzētiem izdevumiem, kā arī mazināt satraukumu neplānotās situācijās. Ceļojuma polise var paredzēt, piemēram, kompensācijas izmaksāšanu nozaudētas vai bojātas bagāžas, veselības sarežģījumu vai atcelta lidmašīnas reisa gadījumā. Ceļojuma apdrošināšanu piedāvā dažādas apdrošināšanas kompānijas, tādēļ katrs ceļotājs var izvēlēties sev un saviem līdzbraucējiem piemērotāko risinājumu.

Galvenais priekšnoteikums drošam un patīkamam ceļojumam ir laba sagatavošanās. Jāpārliecinās, ka ir sagatavoti visi nepieciešamie dokumenti un ir skaidrs, kā rīkoties neierastos gadījumos.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*