11111

Kā ceļot, bet neizskatīties pēc tūrista?

Kā ceļot, bet neizskatīties pēc tūrista

Ceļojumos, izskatoties pēc tūrista, varam nokļūt nevēlamā uzmanības centrā, piesaistot gan kabatzagļu, gan negodīgu pārdevēju uzmanību. Iekļauties svešā vidē nebūt nav viegli, bet varam ņemt vērā dažus padomus, kā ceļot droši un neizskatīties pēc viegla mērķa. 

Kartes

Karte rokās un izmisums par to, kur tad jāiet, ir viena no galvenajām pazīmēm, kas Tevi padara par tipisku tūristu. Ja vēlies no tā izvairīties, izpēti ceļu jau pirms dodies uz savu galamērķi.

Mūsdienās savā viedtālrunī iespējams lejupielādēt offline (bez interneta pieslēguma) kartes. Šādi, nesot rokās telefonu, daudz neatšķirsies no vietējiem.

Nauda

Gadījumā, ja neizmantosi ceļojumā debetkarti vai kredītkarti, tad ieteicams izmainīt naudu jau pirms ceļojuma. Tādejādi Tu nemulsināsi vietējos pārdevējus un neapgrūtināsi sevi ar bankomāta vai valūtas maiņas vietu meklēšanu. Bieži vien vietējie suvenīru pārdevēji vai restorānu pārstāvji aicina atstāt esošo naudu, kāda Tev ir, bet pārrēķinot to vietējā valūtā, noteikti būsi pārmaksājis.

Ir vērts pirms ceļojuma papētīt arī to, kāda ir dzeramnaudu sistēma attiecīgās valsts restorānos un kafejnīcās. Ir valstis, kur tā automātiski tiek iekļauta rēķinā, un, ja zināsi sistēmu, tad jutīsies ērtāk un pārliecinātāk.

Tāpat arī iegādājoties suvenīrus vai citas preces, nepērc visu, ko Tev piedāvā. Pastaigā, izvērtē piedāvājumus un izdari secinājumus par to, kur un ko pirkt.

Brokastis un vakariņas

Restorānu un kafejnīcu pārstāvji mēdz teikt, ka ir divi apmeklējumu viļņi – viens, kad nāk vietējie, un otrs, kad nāk tūristi (tūristi mēdz nākt vēlāk). Ja vēlies izbaudīt vietējo kultūru, tad mosties agrāk un iesaisties jau rīta kafijas un brokastu nobaudīšanā tajā pašā laikā, kad vietējie. Tā noteikti būs interesanta pieredze, kad saplūdīsiet ikdienas gaitās ar vietējiem iedzīvotājiem.

Kaulēšanās

Dodoties uz Tuvo Austrumu zemēm, iepazīsties ar vietējo tirdzniecības kultūru internetā vai forumos. Šīs ir valstis, kur jūs uzreiz atpazīs kā tūristus, tomēr, lai neuztvertu jūs kā cilvēkus, no kuriem izkrāpt neadekvātu samaksu par precēm vai pakalpojumiem, gribot vai negribot nāksies iemācīties kaulēties.

Šajās zemēs nav pieņemts kaulēties par pārtiku, turpretim par citām precēm – tā ir vajadzība un goda lieta. Maksājot par tirgotāju nosauktajām cenām nekaulējoties, Tu vienmēr pārmaksāsi.

Starp tūristiem ir pārbaudīts, ka Tuvajos Austrumos var izmantot metodi, kad, piemēram, taksometra vadītājam iedod naudu rokās un viņš pats paņem tik, cik viņam pienākas. Musulmaņu cilvēki nekad nepaņems vairāk nekā pelnījuši, jo viņu ticībā tā ir zagšana, kas nevienam godīgam šīs ticības cilvēkam nav pa prātam.

Valoda

Skaidrs ir tas, ka visas pasaules valodas neviens nevar pārzināt, tapēc bieži vien izmantotas tiek angļu, krievu vai spāņu valodas, kas ir pietiekami starptautiskas. Mūsdienās pasaule ir gana kosmopolīta un vienā zemē sadzīvo dažādu tautību cilvēki, tāpēc nebaidies runāt angliski, bet lai neizskatītos pēc tūrista – runā skaļi, pārliecinoši un droši, tādejādi radot sajūtu, ka zini, ko dari, un kāda mērķa vadīts esi attiecīgajā vietā, un ko vēlies. Diemžēl apmulsušus cilvēkus pamana negodīgi vietējie, kuri situāciju izmanto savā labā.

Ceļojumu apdrošināšana internetā

Ceļojot mēs atrodamies sev neierastās vietās, kurās, ja notiek kas nelāgs, palīdzību atrast nav viegli. Vienlaikus, kad meklē informāciju par ceļojuma galamērķi, noteikti neaizmirsti arī par tādu lietu kā ceļojuma apdrošināšana.

Ja Tev kā tūristam radīsies neparedzamas, nepatīkamas vai sarežģītas situācijas citā valstī, tad ar šādu apdrošināšanu varēsi sazināties ar palīdzības dienestu, kas darbojas 24 stundas diennaktī un spēs sniegt operatīvu konsultāciju un atbalstu radušos situāciju risināšanai.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*