11111

Kā braukt droši lietus laikā?

Kā braukt droši lietus laikā

Braukšana lietus laikā var būt liels izaicinājums, taču reti kurš autovadītājs laikapstākļu dēļ maina savus auto vadīšanas paradumus. Kad līst lietus, pie braukšanas stila jāpiedomā vairāk nekā parasti, jo slapjums padara ceļa virsmu slidenu, taču nokrišņi – braucamo daļu nepārredzamu. Lai izvairītos no negadījumiem, ievērojiet turpmāk sniegtos padomus:

Samaziniet ātrumu

Obligāti jāsamazina vispārējais braukšanas ātrums. Atkarībā no lietus stipruma un ceļa seguma, autovadītājam ir jāizvērtē un jālemj par labu adekvātam braukšanas ātrumam, lai būtu iespējams kontrolēt automašīnu.

Automašīnas apstāšanās distance uz mitras virsmas ir pat uz pusi garāka, nekā tā ir normālos apstākļos. Nepievēršot uzmanību braukšanas ātrumam lietainā laikā, autovadītājs var radīt nopietnu ceļu satiksmes negadījumu, kas var kādam maksāt dzīvību. Tādēļ nopietni apdomājiet savas prioritātes. 

Izvairieties no straujiem manevriem

Uz slapjas ceļa virsmas nedrīkst izdarīt straujus manevrus – neplānotas, riskantas situācijas gadījumā būs ļoti sarežģīti savaldīt automašīnu. Strauju manevru veikšana lietus laikā izraisa ne tikai slīdēšanu, bet arī akvaplanēšanu, kas nozīmē, ka tiek zaudēta spēkrata saķere ar ceļa virsmu. Akvaplanēšanu izraisa ūdens slānis starp riepām un ceļa virsmu, tās ietekmē autovadītājs zaudē kontroli pār automašīnu, radot nopietnus dzīvības draudus ne tikai sev un saviem pasažieriem, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Pievērsiet uzmanību vējstikla tīrītājiem

Lietus laikā, kad ir apgrūtināta redzamība, ļoti svarīgi ir kārtībā esoši vējstikla tīrītāji. Lietainā laikā nepieciešams uzstādīt atbilstošu vējstiklu tīrītāju režīmu, lai tie spētu veikt tik atbildīgo uzdevumu. Svarīgi ir nepārtraukti, ne tikai lietainā laikā, sekot līdzi, lai vējstikla tīrītāju slotiņas nebūtu nolietotas, jo tas var radīt uz logiem skrāpējumus, kas pasliktinās redzamību jebkādos laikapstākļos. 

Ievērojiet distanci

Citus transporta līdzekļu vadītājus ietekmēt, diemžēl, nav iespējams, taču Jūs varat pasargāt sevi no tiem. Spēcīga lietus laikā  notiekti nepieciešams ievērot distanci, jo bremzēšanas ceļa garums ievērojami palielinās. Šādos laikapstākļos nav ieteicams arī riskēt un apdzīt citas automašīnas.

Pievērsiet uzmanību automašīnas gaismām

Ir jāpievērš uzmanību gaismām, kādas izmantojat braukšanas laikā. Pareizo automašīnas gaismu izvēle lietainā laikā ievērojami uzlabo redzamību.

Gaismu izvēle atkarīga no lietus veida. Ja lietus smidzina un atgādina miglu, ieteicams lietot miglas lukturus. Ja lietus gāzes ir ļoti spēcīgas un izteiktas, jālieto parastie dienas lukturi. Braucot pa lietu nav ieteicams lietot tālās gaismas, jo lietus laikā gaisma atstarojas un tā var apžilbināt citus transporta līdzekļu vadītājus, apdraudot ne tikai viņu drošību, bet arī savējo. 

Ja nejūtaties droši – nebrauciet

Ja vadot automašīnu nejūtaties pietiekami droši – nedariet to! Jūs apdraudat ne tikai savu un savu pasažieru, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku dzīvības.

Uz ceļa var piedzīvot dažādas situācijas. Jūs un Jūsu auto var ciest arī citu cilvēku dēļ, tādēļ, pirms dodieties ceļā, nepieciešams pārbaudīt octa statusu – tas sniegs drošības sajūtu un garantiju, ka, par spīti laikapstākļiem, Jūsu automašīna ir drošībā. Ievērojiet šos padomus un esiet uzmanīgi jebkurā situācijā!

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*