11111

Kā ar auto pēc ziemas iebraukt pavasarī bez liekām raizēm?

Par laimi vai diemžēl, bet ziemas pasaka ir beigusies, un pienācis laiks novērtēt, ko sniegs, sāls, dubļi un viss pārējais, kas aukstajā laikā sastopams, ir nodarījis mūsu mašīnai. Lielākoties ievērojamiem bojājumiem nevajadzētu būt, taču, lai pavasarī iebrauktu bez liekām raizēm, ir jāpaspēj izdarīt vairākas lietas:

  • Pārbaudi apdrošināšanu. Pievērs uzmanību tam, kurā mēnesī beidzas tava auto apdrošināšana un padomā par to, vai turpināsi iegādāties OCTA vai KASKO polisi pie tā paša apdrošinātāja, vai arī apskatīsi citu kompāniju piedāvājumus. Izvēli vieglāk būs izdarīt, ja tos visus salīdzināsi vienuviet (Manapolise.lv), ietaupot sev laiku un naudu.
  • Nomazgā savu auto. Lai arī šis uzdevums ziemas laikā ir jāveic vairākas reizes, pienākot siltajam laikam, ieteicams veikt lielo pavasara tīrīšanu, rūpīgi nomazgājot un novaskojot auto, kas palīdzēs to atbrīvot no sāls un dubļu paliekām, kā arī liks mašīnai izskatīties daudz pievilcīgāk un pasargās no rūsēšanas. Šādu tīrīšanu labāk uzticēt profesionāļiem, kas izmanto speciālus līdzekļus un nomazgā arī mašīnas apakšu. Protams, nedrīkst aizmirst arī par salona iztīrīšanu – tā tu jutīsies, it kā brauktu ar pilnīgi jaunu auto!
  • Nomaini logu tīrītāju slotiņas. Ziema un sniegs rada tām pamatīgu slodzi, tādēļ, pienākot pavasarim, ieteicams slotiņas nomainīt. To vari izdarīt pats vai doties uz tuvāko servisu, kur tev palīdzēs.
  • Pārbaudi logu tīrītāja šķidruma līmeni. Tici vai nē, bet ziemā tas tiek patērēts vairāk nekā vasarā un pavasarī. Šī šķidruma sastāvs ziemas laikā atšķiras, jo paredzēts lietošanai zemā gaisa temperatūrā, lai nepiesaltu pie stikla. Savukārt siltajā laikā tas vienkārši palīdz uzturēt stiklu tīru.
  • Pārbaudi eļļas līmeni. Mēdz gadīties, ka cilvēki aizmirst par to, nomainot eļļu vien divreiz gadā, taču pavasara pienākšana ir pietiekami labs iemesls, lai pārbaudītu kādā stāvoklī ir eļļa. Ja līmenis ir zems, to nepieciešams uzpildīt, kā arī vajadzētu uzlikt jaunu eļļas filtru.
  • Iztīri auto paklājiņus. Rudens un ziemas laikā daudzi autovadītāji izvēlas sintētiskās gumijas paklājus, jo no tiem ir vienkāršāk nomazgāt sniegu un dubļus. Savukārt vasaras laikā var izmantot mīkstos paklājus. Taču, ja tu lieto visu laiku vienu un to pašu veidu, tos pietiekami bieži nepieciešams rūpīgi iztīrīt. Tas arī pasargās salonu no nepatīkamiem aromātiem.
  • Pārbaudi spiedienu riepās un neaizmirsti paņemt līdzi rezervi! Pirmkārt, neaizmirsti, ka no 1.marta ziemas riepas vairs nav obligātas, taču, protams, izvērtē situāciju, vadoties pēc gaisa temperatūras, jo arī marta beigās un aprīlī mēdz uznākt pamatīgs aukstums. Ja turpini braukt ar tām pašām riepām, pārbaudi to stāvokli, kā arī spiedienu, lai tas atbilstu normai. Pievērs uzmanību, vai nav plaisu, izvirzījumu un citu defektu.
  • Atbrīvojies no ārkārtas gadījumu komplekta. Kā zināms, ziemas laikā ieteicams vadāt līdzi pirmās nepieciešamības komplektiņu, kur ietilpst siltāka jaka, rezerves cimdi, zābaki, pleds, utt. Tās lietas vari izņemt ārā no mašīnas, atstājot, piemēram, kabatas lukturīti, pāris pudeles ar ūdeni utt.
  • Salabo virsbūves bojājumus. Kad mašīna būs rūpīgi nomazgāta, vieglāk varēsi ievērot bojājumus, piemēram, švīkas, kuras iepriekš nebija pamanāmas. Tās vajadzētu salabot, izmantojot speciālu līdzekli, vai arī, dodoties uz auto servisu, kur tās aizkrāsos. Pievērs uzmanību tam, vai kaut kur nav parādījusies rūsa, jo arī no tās nepieciešams atbrīvoties.
Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*