11111

Ieteikumi automašīnas interjera kopšanai vasarā

Ieteikumi automašīnas interjera kopšanai vasarā

Vasaras sezona ir ideāli piemērota, lai dotos īsākos un garākos braucienos ar auto. Pirms ceļojuma vēlams pārliecināties par to, vai Tava mašīna ir tam gatava – veic tehnisko pārbaudi, pārliecinies, ka ir derīga OCTA polise (ņem vērā, ka izdevīgāku piedāvājumu palīdzēs izvēlēties OCTA kalkulators), pārbaudi riepas un auto dokumentus. Tāpat nedrīkst aizmirst arī par mašīnas salonu, kuru ietekmē ne tikai augsta temperatūra, bet arī putekļi un netīrumi. Par to, kā efektīvi kopt auto interjeru vasarā, lasi turpinājumā.

Pirmkārt, ir jāņem vērā, ka auto salona un eksterjera tīrīšanai nepieciešams izmantot šim mērķim piemērotus produktus, proti, auto kosmētiku. Ja ziemas sezonā kādu laiku transportlīdzekļa interjers nav tīrīts, kā arī nav izmantoti gumijas paklāji, jārēķinās ar to, ka salons var būt piesūcies ar mitrumu. Tā rezultātā var sākt veidoties pelējums, kas ir aktuāla problēma ne tikai mājokļos, bet arī mašīnas salonos, kas netiek pienācīgi kopti un vēdināti.

Pēdējo gadu laikā transportlīdzekļu kopšanas līdzekļu ražošanas nozarē ir parādījušās inovācijas, tai skaitā salona apkope, izmantojot nenotehnoloģiju produktus. Tajos esošās nano daļiņas ievērojami pastiprina tīrīšanas līdzekļu efektivitāti, ļaujot vieglāk uzkopt arī grūti tīrāmas virsmas un noņemt pat smalkākos netīrumus.

Automašīnas salons, tāpat kā mūsu mājoklis vai darba vieta, ir jāuztur tīra, regulāri veicot uzkopšanas darbus, nevis gaidot, kad netīrumi uzkrāsies kārtās un parādīsies nepatīkams aromāts. Kā zināms, prātīgākais, ko varam darīt situācijās, kad, piemēram, uz sēdekļa auduma rodas pleķis, ir pēc iespējas ātrāk to iztīrīt. Šādos un citos līdzīgos gadījumos traipu no “ieēšanās” materiālā var pasargāt tīrīšanas mitrās salvetes, kuras vērts turēt salonā. Tāpat ir pieejami arī virsmu kopšanas aerosoli, kuri ne tikai ātri notīra netīrumus, bet arī atsvaidzina aromātu auto interjerā. Jāpiemin, ka vērts izvēlēties tādus aerosolus, kas veido aizsargājošu slāni pret saules staru kaitīgo iedarbību, kas var sabojāt salona paneli.

Atšķirīga pieeja nepieciešama gadījumos, ja automašīnas salonā ir virsmas, kas veidotas no ādas. Pirmkārt, jāņem vērā, ka ādai jāizmanto citi kopšanas līdzekļi, jo nederēs tie paši, kurus izmanto, piemēram, audumam. Ādas auto salona tīrīšanai paredzētie līdzekļi satur aktīvas vielas, kas bez abrazīvas iedarbības efektīvi noņem taukainus un cita veida traipus, vienlaikus atjaunojot un padarot pievilcīgāku ādas virsmu.

Salona uzkopšanas procesā noteikti nedrīkst aizmirst arī par gaisa kvalitāti auto iekšienē. Lai arī, protams, šajā aspektā nozīmīga loma ir arī automašīnas kondicionēšanas sistēmai un vēdināšanas biežumam, ir iespējams iegādāties dažādus līdzekļus, kas palīdz radīt mašīnas salonā īpašu atmosfēru, ļaujot baudīt patīkamu aromātu. Vasarai piemēroti aromāti būs piparmētra un citruss, kas radīs svaiguma sajūtu un nebūs pārāk uzbāzīgi.

Kā pasargāt automašīnas salonu no karstuma iedarbības vasarā?

Daudz tiek runāts par to, ka siltā laikā mašīnas iekšienē nedrīkst atstāt dzīvas būtnes, piemēram, bērnus vai mājdzīvniekus, jo karstums salonā var sasniegt pat 60 grādus, kas ir pietiekami, lai pannā uzceptu olu! Taču retāk tiek pieminēts tas, ka šāda temperatūra negatīvi ietekmē arī transportlīdzekļa salona virsmas. Kā tās pasargāt?

  • Turi auto ēnainā vietā. Ideālā gadījumā – garāžā vai iekštelpu stāvvietā. Ja tas nav iespējams, noliec mašīnu zem koka vai starp ēkām, kur to neapspīd tieša saule.
  • Izmanto pareizus salona kopšanas līdzekļus un piederumus. Lai nesaskrāpētu vai neizbalinātu mašīnas interjera virsmas, lieto tieši tādu auto kosmētiku, kas paredzēta konkrētajam mērķim.
  • Lieto vējstikla aizsargu. Ir iespējams iegādāties speciālus aizsargus, kurus novieto uz priekšējā stikla, kad mašīna atrodas saulē.
  • Ādas sēdekļus kop ar tiem paredzētiem līdzekļiem. Kā jau minējām, lai ādas sēdekļi nesāktu plaisāt, izmanto līdzekļus, kas atjaunos ādas elastību un spīdumu.
  • Lieto sēdekļu aizsargus. Saglabā auto sēdekļu izskatu pievilcīgu daudzu gadu garumā.
Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*