11111

Esi vērīgs un uzzini, kā pareizi rīkoties, gūstot traumas savā darbavietā

Katru dienu kāds cilvēks gūst traumas savā darbavietā. Daudziem cilvēkiem šķiet, ka darba traumas var gūt tikai fiziski smagās darbavietās, bet tā nav, jebkurā darbavietā, kaut vai tikai ikdienā dzerot kafiju, cilvēks var applaucēt rokas, tāpēc risks pastāv vienmēr.

Ikviens cilvēks krītot var sasit galvu, kāju, rokas vai pirkstus, vai arī var gadīties, ka darba vietā tiek applaucētas rokas. Tomēr jāpiemin, ka diemžēl katru gadu vairāki darbinieki, pildot savus darba pienākumus, pat iet bojā.

Uzzini, kas ir darba trauma

Lai darba trauma, skaitītos kā darba trauma, tai ir jābūt gūtai darba pienākumu pildīšanas laikā. Piemēram, ja cilvēks ejot uz darbu, pakritīs, vai paslīdēs, tā nebūs darba trauma, bet, ja cilvēks pakrīt, atrodoties darbā, tad tā skaitās darba trauma. Daļai darbinieku ir pienākums doties ar mašīnu pie saviem klientiem, palīdzēt, piemēram, salabot kanalizāciju, un pildot šādus darba pienākumus, kaut kas atgadās, tad tā arī skaitīsies kā darba trauma. Lielākā daļa negadījumu notiek tieši darbinieku neuzmanības dēļ.

Rīkojies uzreiz un palīdzi

Ja tavs kolēģis ir savainojies, vai viņam, kas atgadās darba vietā, uzreiz rīkojies, un zvani ātrajai palīdzībai. Bet, ja tev ir iespēja, nogādāt cietušo uz slimnīcu pašam, tad rīkojies! Kā arī, ja tev kolēģis, saka, ka viņam nekas nekaiš, tāpat parūpējies par to, lai mediķi viņu izmeklē.

Apdrošināšana

Ir daudz uzņēmumu, kuri rūpējas par to, ka darbinieka slimības, traumas vai nāves gadījumā kompensāciju izmaksā apdrošinātājs. Par iemaksām, ko uzņēmējs veic šajā apdrošināšanā, iespējams saņemt nodokļu atvieglojumus.

Bīstamākās darba vietas

Augstākā riska darbavietas ir tās, kurās darbinieki pārvietojas ar automašīnu, kā arī elektriķi, ugunsdzēsēji, policisti, ārsti, pavāri, galdnieki, celtnieki.

Parūpējies par sevi un saviem mīļajiem, lai ar tevi nekas slikts neatgadītos – nepārpūlē sevi.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*