11111

Drošība ziemas apstākļos

Ziema rit pilnā sparā, ceļi ir slideni un ir svarīgi būt uzmanīgiem gan uz ceļa, gan atrododies braucošā automašīnā. Sniegsim padomus, kurus varēsi ievērot, lai šī ziema paietu bez nopietniem savainojumiem.

Braucot mašīnā, vienmēr piesprādzējies. Neviens iemesls nav tā vērts, lai apdraudētu savu un citu cilvēku dzīvības. Braucot pie stūres, nerīkojies pārgalvīgi. Svarīgi ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Ja šaubies par savām spējām rīkoties uz apledojuša ceļa, izmanto CSDD sniegto iespēju – bezmaksas drošas braukšanas konsultācijas Latvijas reģionos. Vairāk informācija šeit. Pašlaik konsultācijas pieejams šajos reģionos – Rēzeknē, Valmierā, Tukumā un Jelgavā. Tāpat konsultācijas būs pieejamas Liepājā, Ventspilī, kā arī Rīgā, Biķernieku trasē. Nodarbību laikā tiks skaidroti drošas braukšanas pamati, tiks veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiks sniegts skaidrojums par auto riepu stāvokli un to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam. Apmeklē šīs nodarbības, lai iegūtu vērtīgu informāciju.

Ejot pa ceļu, vienmēr esi uzmanīgs

Lai gan ceļi tiek regulāri aprūpēti, lai ceļi nebūtu slideni, pilnībā nav iespējams nodrošināt pilnīgu ceļa aprūpi, jo laika apstākļi ir ļoti mainīgi. Vienu mirkli līst lietus, nākamajā mirklī jau ir sals, un tādā veidā rodas slideni ceļi, un sētnieki sētnieki un ceļu aprūpētāji neuzspēj parūpēties par ceļu seguma aprūpēšanu atbilstoši ziemas apstākļiem. Tāpēc savas drošības labad ir jāizvēlas ērtus un drošus apavus, ar neslīdīgu zoli, kā arī sievietēm ziemā nebūtu ieteicams nēsāt zābakus ar papēdi. Augstpapēžu zābaki var radīt ļoti nopietnus savainojomus sākot ar potītes izmežģījumu līdz pat nopietnam kaula lūzumam. Tāpēc rūpējies par sevi, un augstpapēžu apavus noglabā līdz pavasarim.

Ziemā izvēlies atbilstošu apģērbu

Jau no bērna kājas ir mācīts, ka ziemas laikā jo īpaši ir nepieciešams izvēlēties atbilstošu apģērbu, lai neapaukstētos, un neradītu hroniskas saslimšanas. Nav nekas nepatīkamāks par apaukstēšanās sāpēm, jo sevišķi apakstēta urīnpušļa sāpes. Izvēlies vilnas zeķes, siltus zābakus ar siltu oderi, un siltu mēteli, lai ziemu pavadītu ar patīkamām atmiņām. Un rūpējies, lai apģērbs nepaliek mitrs, jo mitrs apģērbs var veicināt saaukstēšanos. Atceries – nav nepareizu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs.

Rūpējies par savu veselību

Ziemas laikā imunitāte novājinās un tā samazina savu aizsargspēju pret infekcijām. Tāpēc ir būtiski stiprināt imunitāti ar vitamīniem, izmantojot gan aptiekās pieejamos vitamīnus, gan regulāri uzņemot dārzeņus un augļus. Regulāri uzņem pietiekami daudz šķidruma, jo šķidrums rūpējas par imunitātes stiprināšanu.

 

Ziema nav iedomājama bez ziemas izklaidēm uz kalna. Ja dodies ceļojumā uz kalna, parūpējies par dzīvības apdrošināšanu, kas ietvers apdrošināšanu arī pret nelaimes gadījumiem. Daudziem cilvēkiem ziemas laikā ļoti patīk nodarboties ar zemledus makšķerēšānu. Bet ir lietas, kuras noteikti ir jāievēro, lai neapdraudētu sevi, atrodoties uz ledus. Nedrīkst rīkoties pārgalvīgi, vienmēr ir jārūpējas par drošiem apstākļiem uz ledus. Ja atrodoties uz ledus jūti , ka tas sāk lūzt, uz ledus ir jānoguļās horizontālā pozā, un uzmanīgi, bez straujām kustībām nepieciešams rāpot uz vēdera līdz krastam. Ja pie rokas ir arī telefons, tad zvani pa tālruni 112, lai gadījumā, ja nevari paša spēkiem tikt līdz krastam, glābēji zinātu, ka atrodies uz ledus, un spēs tevi izglābt.

Rūpējies par sevi, savu drošību un novēlam skaistu ziemu!

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*