11111

Drošība pārvietojoties ar elektrisko skrejriteni

Drošība pārvietojoties ar elektrisko skrejriteni

Mūsdienās ielu satiksmi papildina aizvien jauni transportlīdzekļi, velosipēdiem nu pievienojies vēl viens videi draudzīgs pārvietošanās transportlīdzeklis – elektriskais skrejritenis. Salīdzinājumā ar velosipēdu tas ir daudz vieglāks un ērtāk uzglabājams, jo tā konstrukcija ļauj to glabāt jebkurā dzīvokļa vietā. Par to, kur tad būtu īstā vieta, lai ar to brauktu, domas dalās. Vieni uzskata, ka ar tiem jāpārvietojas tikai pa veloceliņiem, bet citi, ka pa ietvi. Likumdošana nosaka, ka šiem braucamrīkiem visatbilstošākā vieta ir ietve, jo to ātrums nav salīdzinoši liels. Protams, tas atkarīgs arī no konkrētā elektriskā skrejriteņa modeļa. 

Braucot ar elektrisko skrejriteni ir jāņem vērā dažādi drošības priekšnoteikumi un, protams, jāievēro satiksmes noteikumi. Kā tad pārvietoties ar ekekrtrisko skrejriteni tā, lai neapdraudētu ne sevi, ne citus, un kāds drošības inventārs noteikti jāizmanto ar to pārvietojoties, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Tas, kur iespējams pārvietoties ar skrejriteni, atkarīgs no tā iespējamā ātruma

Galvenokārt skrejriteņi iedalās 2 kategorijās – tie, kuru ātrums nepārsniedz 25 km/h, un tie, kas spējīgi attīstīt lielāku ātrumu. Likumdošana nosaka, ka skrejriteņi, kuru maksimālais ātrums ir līdz 25 km/h, drīkst pārvietoties pa veloceliņiem, bet, ja tādu nav – pa ietvēm.

Braucot pa ietvēm, jāņem vērā, ka braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt vidēju gājēja soli. Jāatceras, ka arī gājējs ir satiksmes dalībnieks, tāpēc, atrodoties uz ietves, skrejriteņa ātrumu nedrīkst attīstīt ātrāku, nekā tas atļauts, un nedrīkst apgrūtināt arī pārējos satiksmes dalībniekus. Skrejriteņi, kas spējīgi attīstīt lielāku ātrumu, jāizmanto tikai braucot pa veloceliņiem.

Elektrisko skrejriteņu īpašnieki biežāk gūst traumas

Elektriskā skrejtiņa ritentiņi ir daudz mazāki nekā, piemēram, velosipēdam. Tādēļ visbiežākās traumas saistītas ar ceļa klājumu un tā nepilnībām. Pat sīka bedre var radīt negadījumu, jo riteņu izmērs bieži vien neatļauj to pārvarēt. Tāpat bīstamas ir sadursmes ar citiem satiksmes dalībniekiem, sevišķi gadījumos, kad braucējs neizmanto ķiveri vai kāju un roku sargus.

Tāpat sadursmes laikā triecienam mēdz būt liels spēks, galvenokārt tādēļ, ka braucējs kopā ar skrejriteni tomēr veido lielu kopsvaru, kas nopietni var apdraudēt gājējus un velobraucējus. Tāpēc liela nozīme ir savlaicīgi veiktai veselības un dzīvības apdrošināšanai, kas būs lielisks atspaids traumu, sadursmju un dažādu nelaimes gadījumu brīžos.

Elektrisko skrejriteņu drošības ekipējums

Pirmais un galvenais ekipējums, kas nepieciešams braucot ar elektrisko skrejriteni, ir laba un kvalitatīva aizsargķivere. Ja tā nav iegādāta kopā ar skrejriteni, tad tā jāpiemeklē atsevišķi. Jāatceras, ka tieši šis elements aizsargās krišanas un citu traumu gadījumos, tādēļ tās izvēlei jāpieiet ar īpašu rūpību.

Ķiveru izmēri visbiežāk tiek norādīti centimetros, kas jāņem vērā nomērot galvas apkārtmēru. Ķiverei ideāli jāpiegulst galvas formai, uzvelkot tā nedrīkst atstāt pārlieku daudz brīvas vietas, bet tā nedrīkst būt arī par ciešu. Tādēļ pirms ķiveres iegādes tā noteikti jāpiemēra. Tāpat jāpārliecinās par to, ka ķiverei ir laba ventilācijas sistēma, tas gan tās cenu var padārdzināt, tomēr būs lielisks atspaids braucot pilsētas ielās karstās vasaras dienās. Arī aizsargķiveres svaram ir būtiska nozīme, tās optimālajam kopsvaram vajadzētu būt no 200 – 350 g.

Tikpat svarīgi drošības elementi kā aizsargķivere, būs uz apģērba piestiprināmie gaismu atstarojošie elementi un skaņas signāls, tādā veidā būsi labi pamanāms un sadzirdams pārējiem satiksmes dalībniekiem. Lai izvairītos no traumām, sevišķi, ja ar elektrisko skrejriteni tiek braukts plānā vasaras apģērbā, piemēram, šortos un krekliņā ar īsām piedurknēm, noteikti nevajadzētu aizmirst arī par elkoņu un ceļgalu sargiem, kas pasargās no nobrāzumiem.

Elīna Strepetova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*