11111

5 ieteikumi kā ziemā izvairīties no draudiem veselībai

5 ieteikumi kā ziemā izvairīties no draudiem veselībai

Ziemai vienmēr vajag laicīgi sagatavoties. Zināt kā aukstajā laikā saglabāt veselību un negūt traumas ir ļoti svarīgi. Manapolise.lv ir sagatavojusi 5 ieteikumus, lai ziemā varam justies droši.

1. Nesteidzies uz transportu

Tiem, kam elpceļi ir vājā vieta, aukstā laikā steigties uz transportu noteikti nevajadzētu. Strauji elpojot auksto gaisu var iegūt gan klepu, gan kakla iekaisumu. Tomēr, ja steigties ir sanācis un esi sakarsis, iekāpjot transportā, notiekti never vaļā logu un savu jaku. Pēkšņā vēsā gaisa plūsma ir plaušu karsoņa risks.

2. Uzmanies, lai nepaslīdētu

Ziemā temperatūras maiņas bieži izraisa apledojumu. Lai nepakristu un negūtu traumas izvēlies piemērotus ziemas apavus ar biezu, ieteicams, ādas protektoru. Protektora zīmējums horizontālā virzienā pasargās no slīdēšanas uz priekšu, bet vertikālā no slīdēšanas uz sāniem.
Pasargā veselību ziemā

3.Tumšais laiks

Kad dienas laikā gaisma ir tikai sešas stundas, lielāko ikdienas daļu pavadām tumsā. Jārēķinās, ka sniegam un mitrajam asfaltam atspīdot autovadītāji gājējus pat uz apgaismotām gājeju pārejām pamana ļoti vēlu, vai nepamana nemaz. Lieto atstarotājus, arī lukturītis padarīs tevi redzamaku!

4. Uzmanies no sniega uz jumtiem

Kad paliek siltāks, atceries, ka arī uz jumtiem esošais sniegs un ledus strauji kūst. Krītošie sniega un ledus gabali var būt ļoti smagi un bīstami. Skaties uz augšu! Ja sniegs ir redzams pār jumta malu, labāk izvēlies pretējo ielas pusi vai apej ēku ar līkumu.
Pasargā veselību ziemā

5. Esi vesels

Ziema ir laiks, kad dažādi vīrusi klejo apkārt. Lai nesaslimtu, stiprini imunitāti ar C vitamīnu, bieži mazgā rokas un izvairies no vietām, kur ir daudz cilvēku. Ja iespējams, uz darbu labāk dodies ar kājam nevis ar cilvēku pilnu autobusu. Pastaiga svaigā gaisā stiprinās tavu imunitāti un uzlabos pašsajūtu.

6. Galvenais, lai silti

Dodoties ārpus mājas velc nepieguļošu, elpojošu apģērbu vairākās kārtās, ja paliks par karstu lieko “kārtu” varēs novilkt. Neaizmirsti cepuri un šalli. Kā cimdus labāk izvēlies dūraiņus, tie sildīs labāk. Ja ārā ir paredzēts pavadīt ilgāku laiku, paņem līdzi termosā siltu dzērienu un ja nepieciešams sausas rezerves zeķes un cimdus.
Pasargā veselību ziemā

Atceries apdrošināt savu veselību iedzīvi pret negadījumiem! ManaPolise.lv veselības apdrošināšana palīdzēs izvēlēties labāko piedāvājumu tavām vajadzībām!

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*