11111

Dodies ceļojumā ar auto pa Eiropu? Lūk, kas Tev jāzina

Ceļošana mūsdienās vairs nav ekskluzīva nodarbe, jo citas valstis varam apmeklēt dažādos, pat ļoti ekonomiskos veidos – ar lidmašīnu, vilcienu, autobusu un arī, protams, ar savu privāto automašīnu. Tiesa, lai brauciens ar auto būtu patīkams un viss noritētu bez aizķeršanās, nepieciešama laicīga sagatavošanās, kā arī jāzina vairākas svarīgas lietas, kas Tev pa ceļam varētu noderēt. Manapolise.lv ir apkopojusi nozīmīgus padomus ceļošanai pa Eiropu ar auto:

Pārbaudi savu apdrošināšanu

Šī ir lieta, kuru nepietiekami novērtē autovadītāji, dodoties ārpus Latvijas. Tādēļ pārliecinies, ka nepieļauj to pašu kļūdu – rūpīgi pārbaudi, vai Tava auto apdrošināšana Eiropā būs derīga, lai zinātu, ka būsi pasargāts. Pievērs uzmanību tam, vai valstīs, kuras apmeklēsi, OCTA līgums būs spēkā, un vai nav vajadzīgs starptautiskais līgums jeb Zaļā karte. Tās darbības princips būtībā ir tāds pats kā OCTA polisei, tikai atšķiras darbības zonas. Zaļo karti Tev vajadzēs, ja dosies uz vai šķērsosi šīs valstis: Bosniju un Hercegovinu, Irānu, Izraēlu, Krieviju, Maķedoniju, Melnkalni, Maroku, Moldovu, Albāniju, Baltkrieviju, Tunisiju, Turciju vai Ukrainu. Šai kartei iespējams izvēlēties atšķirīgus darbības termiņus, kas, attiecīgi, arī ietekmē maksu par to. Minimālais laiks ir 15 dienas, bet maksimālais – 1 gads. Zaļās kartes līgumu var noslēgt tikai tādā apdrošināšanas kompānijā, kas ir iekļauta Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB). 

Aprīko savu auto ar drošības ekipējumu

Ja Tu esi atbildīgs autovadītājs, noteikti būsi dzirdējis par nepieciešamo aprīkojumu, kādam obligāti jāatrodas automašīnā, ja ceļo pa Eiropu. Lai arī noteikumi dažādās valstīs var atšķirties, lielākajā daļā gadījumu līdzi noteikti jābūt avārijas trijstūrim un atstarojošai vestei. Lai arī cik dīvaini dažreiz var šķist noteikumi, tie ir jāievēro. Piemēram, Francijā mašīnā obligāti ir jāpārvadā alkometrs, bet Austrijā un Horvātijā līdzi jābūt pirmās palīdzības aptieciņai. Kā zināms, aptieciņai obligāti jābūt transportlīdzeklī arī mūsu valstī. Papildus tam, jābūt iegādātam arī ugunsdzēšamajam aparātam. 

Izvēlies piemērotas kartes

Mūsdienās daudzi cilvēki uzskata, ka paļauties var uz Google Maps vai citām aplikācijām, kuras lietojam savos viedtālruņos. Diemžēl var gadīties, ka ceļa vidū pēkšņi telefons izlādējas vai notiek kāda cita ķibele, un mēs nezinām, kurā virzienā tālāk doties. Tāpēc šādās situācijās vienmēr ir jābūt plānam B, tā ir vecā, labā papīra karte, kuras joprojām iespējams iegādāties grāmatnīcās, tūrisma informācijas centros un citur. Ieguldi kvalitatīvā kartē, kas Tev noderēs ārkārtas gadījumos. 

Ņem vērā konkrētās valsts noteikumus

Pirms dodies ceļā, veic izpēti par valstīm, kuras plāno apmeklēt. Painteresējies par svarīgākajiem ceļu satiksmes noteikumiem un citām lietām, kas būtu jāzina. Pēdējais, ko Tu vēlēsies darīt, ir, mēģināt izskaidrot situāciju citas valsts policistam, ar kuru Tev nav kopīgas valodas saziņai. Atceries, ka citās valstīs ceļa zīmes var atšķirties, arī ātruma ierobežojumi var būt dažādi. Ņem arī vērā to, ka daudzviet ir maksas ceļi. 

Ieplāno regulārus pārtraukumus

Ja plānots nobraukt lielu daudzumu kilometru, jāuzmanās no auto vadīšanas noguruma ietekmē. Pierādīts, ka tas ir vēl ļaunāk nekā braukt dzērumā (ko, protams, arī nedrīkst darīt)! Braukšana svešā vietā prasa vēl lielāku koncentrēšanos, tāpēc, lai Tu būtu možs visu laiku, ik pēc brīža piestāj un atpūties. Izkāp ārā, pastaigājies, izvēdini galvu, iedzer kafiju utt. Un, protams, atvēli arī laiku pilnvērtīgam miegam. 

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*