11111

6 padomi degvielas patēriņa samazināšanai

6 padomi degvielas patēriņa samazināšanai octa kaskoDegvielas cenas pieaug, taču optimizējot savus braukšanas paradumus ir iespējams ietekmēt tās patēriņu, kā arī saudzēt vidi. Mums ir sagatavoti pāris padomi, kas tev palīdzēs braukt ekonomiski un ietaupīt uz degvielas rēķina. 6 padomi degvielas patēriņa samazināšanai

1. Pareiza riepu izvēle

Riepas ietekmē rites pretestību, līdz ar to arī patēriņu. Pretestību tajās var samazināt uzturot norādīto spiedienu vai braucot ar riepām kuras ir jaunas. Vieglajai automašīnai normāls spiediens riepās, atkarībā no modeļa, ir no 1,7 līdz 2,5 atmosfērām. Ir iespējams iegādāties arī speciālas riepas, kas paredzētas, lai samazinātu degvielas patēriņu. Pretestība ir zemāka arī teju visām A klases riepām.

2. Svars

Auto svaram ir būtiska ietekme uz degvielas patēriņu, neved līdzi lietas, kuras Tev ir nevajadzīgas. Tas ietaupīs ne tikai vietu salonā un bagāžniekā, bet arī degvielu. Ja Tavs auto ir aprīkots ar jumta bagāžnieku, kuru izmanto nedēļas nogales izbraukumos, ir vērts pēc izbrauciena to noņemt. Tāpat arī laikus izņemt nesen nomainītās ziemas/ vasaras riepas, kuras tik ļoti bieži nākas atstāt bagāžniekā pat vairākas dienas. Vidēji uz katriem liekajiem 40 kg, patēriņš palielinās par 2%.

octa kasko 6 padomi degvielas patēriņa samazināšanai3. Maršruta plānošana

Pareizi novērtējot situāciju uz ceļa, izvairoties no nevajadzīgiem manevriem un liekas bremzēšanas, vadītāji var būtiski samazināt degvielas patēriņu. Sastrēgumi ir lielākā degvielas bende, tāpēc svarīgi laikus izplānot braukšanas maršrutu, izvēloties nevis taisnāko ceļu, bet gan brīvākās ielas. Izmantojiet aplikācijās mobilajā ierīcē, piemēram, Waze, lai uzzinātu sastrēgumu atrašanās vietu. Katra lieka apstāšanās un braukšanas sākšana nodrošina papildu degvielas patēriņu.

4. Atkārtota braukšanas uzsākšana un vienmērīga braukšana

Atkārtota kustības uzsākšana prasa vislielāko enerģijas patēriņu. Kad nepieciešams apstāties pie luksofora vai kur citur, ja tas iespējams, centies neapstāties pilnībā, bet saglabāt minimālu kustību. Strauja ātruma palielināšana pieprasa arī ļoti strauju degvielas patēriņa kāpumu. Centies mēreni palielināt ātrumu un tas būs daudz ekonomiskāk, ja to darīsi garākā distancē.

kasko octa 5. Elektronika un gaisa kondicionieris

Gaisa kondicionētājs, elektriskie sēdekļi un cits elektroaprīkojums arī būtiski palielina degvielas patēriņu. Izslēdz tos, kad tie nav nepieciešami! Elektroenerģijas iegūšana automašīnā prasa papildus degvielas sadedzināšanu. Braucot lielākus attālumus, ja gaisa kondicionēšana ir ieslēgta, ir vērts to šad un tad izslēgt uz dažām minūtēm, jo tas ne tikai ietaupīs degvielu, bet arī paildzinās pašā gaisa kondicioniera darbošanās ilgumu.

6. Pareizā pārnesuma izvēle

Svarīga nozīme degvielas ekonomijā ir pareizai pārnesumu un motora apgriezienu izvēlei. Vismazākais degvielas patēriņš ir sasniedzams, izvēloties augstāko iespējamo pārnesumu pie minimāliem, bet stabiliem apgriezieniem. Pārslēdz ātrumus savlaicīgi – pirms dzinēja apgriezieni sasniedz 3000 apgriezienus minūtē. Neslinko, ja nepieciešams pārslēgt ātrumu uz lielāku, tad tā arī dari, kaut arī neilgi pēc tam nāksies pārslēgties atpakaļ.

Atrodi un izvēlies izdevīgākos OCTA, KASKO apdrošināšanas piedāvājumus – ManaPolise.lv

Izvērtēti riski, piemērotākie risinājumi un augstākās kvalitātes serviss.
Maksims Mjatiškins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*